Eesti Posti käive kasvas poolaastaga 25 protsenti 52 miljoni euroni

Omniva kaubamärki kasutava riikliku logistikafirma AS Eesti Post tänavuse esimese poolaasta äritulud kasvasid aastaga 25 protsenti 51,8 miljoni euroni.

Pilt: Scanpix

Eesti Posti käive kasvas poolaastaga 25 protsenti 52 miljoni euroni

Omniva kaubamärki kasutava riikliku logistikafirma AS Eesti Post tänavuse esimese poolaasta äritulud kasvasid aastaga 25 protsenti 51,8 miljoni euroni.

Enim kasvas ettevõtte rahvusvahelise äri segment, kasvades esimesel poolaastal aasta varasemaga võrreldes 76 protsenti. Rahvusvahelise äri sisuks on eeskätt Hiina e-kaubanduse pakkide logistika üle kogu maailma, teatas ettevõte BNS-ile.

Koduturul Baltikumis kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kontserni pakiäri tulu 14 protsenti. Enim kasvas pakiäri Lätis 65 protsenti, Leedus kasvas pakiäri tulu 25 protsenti.

Traditsioonilise postivaldkonna teenuseid osutab Eesti Post ainult Eestis ning traditsiooniliste siseriiklike postiteenuste tulud on jätkuvalt langustrendis. Postiäri valdkonna tulud tervikuna tõusid 2017. aasta esimesel poolaastal eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1 protsenti ning seda uute segmentide ja lahenduste leidmisest väljaspool traditsioonilisi postiteenuseid.

"Postiäri tulude kasv on tulnud eeskätt uute rahvusvaheliste klientide leidmisest ning uutest lahendustest," ütles Eesti Posti juhatuse esimees Joona Saluveer. "Samuti on mõnevõrra kasvanud otseposti tulud, kuid siseriikliku kirja teenus on jätkuvalt languses nii mahtude kui tulude vaates."

Infoäri teenuste tulud kasvasid kontsernis 35 protsenti võrreldes 2016. aasta esimese poolaastaga. Infoäri kasvuvõimalusi toetab e-arvete levik nii Baltikumis kui kogu Euroopas. "Infoäri keskendub üha enam kasvule ka Lätis ja Leedus ning esimesel poolaastal oli näha juba ka esimesi tulemusi. Kindlasti näeme siin potentsiaali ka üle-Euroopaliseks tegevuseks, mistõttu Omniva on sõlminud ka strateegilise partnerluse kokkuleppe Euroopa juhtiva e-arvete operaatoriga Pagero," märkis Saluveer.

Kontsern investeeris esimesel poolaastal eeskätt infotehnoloogiasse, jätkates uue logistika infosüsteemi arendamist, ning tegi ettevalmistusi uue logistikakeskuse rajamiseks.

Eesti Post kontserni põhitegevusala on posti-, logistika- ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine. Lisaks emaettevõttele AS Eesti Post kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse osutamine Läti ja Leedu turul. AS-i Maksekeskus tegevusala on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. OÜ Post11 pakub rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

Laadimine...Laadimine...