Elektrilevi maksis mullu kahjunõuete alusel tarbijaile 208 000 eurot

Riigifirmale Eesti Energia kuuluv võrguhaldur Elektrilevi maksis eelmisel aastal kahjunõudeid esitanud tarbijatele hüvitiseks 208 000 eurot.

Pilt: Scanpix

Elektrilevi maksis mullu kahjunõuete alusel tarbijaile 208 000 eurot

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Riigifirmale Eesti Energia kuuluv võrguhaldur Elektrilevi maksis eelmisel aastal kahjunõudeid esitanud tarbijatele hüvitiseks 208 000 eurot.

Eelmisel aastal menetlesime kokku 686 kahjunõuet, millest hüvitas 297 nõuet kokku 208 000 euri väärtuses, ütles kolmapäeval BNS-ile Elektrilevi kliendipöördumiste halduse juht Kristiina Keerdoja. Ta lisas, et kahjunõuete hulk on viimase nelja aasta võrdluses püsinud samal tasemel. Sama on ka hüvitamise osakaal – Elektrilevi on hüvitanud ligikaudu 40 protsenti esitatud kahjunõuetest.

"Viimase nelja aasta võrdluses on suurem erinevus aastas hüvitatud kahjunõuete kogusummas. Kui 2015. aastal hüvitasime 121 000 euro väärtuses kahjusid, siis 2018. aastal 208 000 euro väärtuses," sõnas Keerdoja.

"Hüvitamise osakaalu tõus on tulenenud paljuski sellest, et aastate jooksul on nii ettevõtted kui ka kodutarbijad hakanud üha rohkem kasutama elektroonikaseadmeid, mis on tundlikumad elektrikatkestuste või riketest tulenevate pingekõikumiste suhtes," rääkis Keerdoja. "Mitmed kodumajapidamises tavapärased seadmed nagu külmkapid, elektripliidid, pesumasinad ja õhksoojuspumbad sisaldavad samuti üha rohkem elektroonikat, mis muudavad seadmed omakorda tundlikumaks aeg-ajalt elektrivõrgus paratamatult esinevate häirete osas."

Keerdoja sõnul arvestab Elektrilevi kahjunõuete menetlemisel ennekõike seda, kas kahjud on tekkinud ettevõtte poolt põhjustatud sündmusest, kas toimus oluline seadmeid häiriv pingekvaliteedi muutus või kas elektrikatkestuse likvideerimine võttis ettenähtud normist kauem aega.

"Kahjude vältimise kõige lihtsam viis on ennetamine. Tormi ja äikese ajal on üheks võimalikuks ennetamise meetodiks tundlike elektroonikaseadmete vooluvõrgust eraldamine. Ettevõtted, kelle puhul võivad ootamatud elektrikatkestused kaasa tuua tõsiseid rahalisi kahjusid, soovitame kindlasti mõelda oma vara või toodangu kindlustamisele," sõnas ta.

Laadimine...Laadimine...