HKScan: neli streikijat on tööle naasnud ja töö jätkub tavapäraselt

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul streigivad veel 21 tapamaja töötajat ning neli inimest on tööle naasnud; streigist hoolimata jätkub töö tavapäraselt.

Pilt: Scanpix

HKScan: neli streikijat on tööle naasnud ja töö jätkub tavapäraselt (1)

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul streigivad veel 21 tapamaja töötajat ning neli inimest on tööle naasnud; streigist hoolimata jätkub töö tavapäraselt.

"Tapaliin töötab tavapäraselt tänu meie töötajate tublile korraldusvõimele – oleme oma teistest osakondadest komplekteerinud töötajad tapaliinile tööle. See tähendab, et töö jätkub tapamajas ning ka ülejäänud tootmises tavapäraselt," ütles Mere BNS-ile.

"Streigi esimesel päeval oli sigade tapaliini maht üle 1200 sea, mis on 90 protsenti tavapärasest tapamahust. Ülejäänud päevadel on tapaliin töötanud vastavalt plaanile," lisas ta.

Mere sõnul ei vasta tõele kuuldused, justkui ostaks Rakvere lihakombinaat streigi ajal tarne asendamiseks liha Lätist sisse, sest teatavasti on kombinaadil oma eestimaine sealiha algtootmine. Samuti on tarned klientidele olnud tavapärased.

HKScani esindajad ei vastanud küsimusele, kas streigiga seonduv on mõjutanud Rakvere toodete müüki.

HKScani kontserni kuuluva Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid käesoleva nädala teisipäeval tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat. Tööseisakuga tööandjalt kõrgemat töötasu nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...