Linn ehitab Kopli Noortemajale uued ruumid

 Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Kopli noortemaja   linnaosa jaoks väga oluline asutus, kus käib palju lapsi ja keskusel on suur potentsiaal laste tuleviku kujundamisel.

Pilt: Aleksandr Gužov

Linn ehitab Kopli Noortemajale uued ruumid

 Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Kopli noortemaja   linnaosa jaoks väga oluline asutus, kus käib palju lapsi ja keskusel on suur potentsiaal laste tuleviku kujundamisel.

Väga paljud inimesed küsivad, mida ehitatakse magusale krundile Stroomi keskuse kõrval, mis jäi tühjaks pärast Ranniku gümnaasiumi lammutamist.

Kõlakaid on olnud mitmesuguseid. Sosistati isegi, et gümnaasiumihoone asemele kerkivad  eliitelamud rikkurite jaoks. Linnaosavalitsus on need jutud resoluutselt  ümber lükanud: linn ei luba sotsiaalsotstarbega maale eramaju ehitada.

"Noortemaja eestvedajad on tublit tööd teinud, kuid ruumipuudus on pidevalt nende tiibu kärpinud. Pärast uue hoone valmimist saavad nad oma tegevust laiendada mitmes suunas. Mina vaatan seda piirkonda tervikuna. Järgmise nelja aasta jooksul saab Stroomi rand uue rannahoone, Sõle tänaval avataks uus sotsiaalkeskus eakatele, vana polikliiniku asemele tuleb uus ja tänapäevane tervisekeskus, teeme korda Merimetsa ja Kopli poolsaare pargid. Kõik see kokku, koos uue noortemajaga, annab piirkonna arengule väga palju juurde," sõnas Kaljulaid.

Kopli Noortemaja direktor Jelena Zemenkova kinnitas, et nii asutuse  pedagoogid kui ringides käivate laste vanemad ootavad pikisilmi uue maja valmimist.

"Kui jagada meie maja pind  õpilaste arvuga, siis tuleb välja, et iga õpilase jaoks on meil  ruumi vaid üks ruutmeeter, mida  on ilmselgelt liiga vähe. Meie saali mahub vaid kuni 20 õpilast, nii et iga kontserdi või  suurema ürituse jaoks oleme sunnitud saali rentima. Näiteks hiljutine 70 lapse osavõtul toimunud tantsutrenn, kus harjutati noortemaja 35. sünnipäeva kontserdi finaaltantsu, toimus hoopis Põhja-Tallinna noortekeskuse  ruumides," ütles Zemenkova.

Praegu on Kopli noortemajas õpilasi ligi 600 ja õpetajaid 17. Õpperuumi puuduse tõttu toimuvad mitmed ringid teistes koolides ja lasteaedades – näiteks Karjamaa koolis ja Naeratuse lasteaias.

Uute ruumide kava ei ole veel paigas, selle koostamisega ja hangete ettevalmistusega tegeleb Tallinna linnavaraamet. Kuid praeguste plaanide kohaselt algavad projekteerimistööd juba sel suvel. Huvikooli uus maja valmib tõenäoliselt 2021 aasta algul.  

Laadimine...Laadimine...