Majandus

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

"Enamus OÜtajaid kulutavad kokkuhoitud raha lihtsalt igapäevastele asjadele ära, sest see on justkui tasuta saadud," sõnas ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõud Janus Paurman. "Tegelikult tuleb see raha inimese enda tuleviku ja pensioni arvelt, mis kahaneb maksmata maksude võrra väga madalaks."

Riigi toetus ühistranspordile kasvab 101 miljoni euroni
Majandus Eesti

Riigi toetus ühistranspordile kasvab 101 miljoni euroni (4)

Suurenenud ühistransporditoetused tagavad parema liikuvuse, vähendavad autostumist ning keskkonna saastamist, rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson järgmise aasta riigieelarvet tutvustades. "Samuti aitavad riigi dotatsioonid lihtsamalt liikuma vähekindlustatud elanikke."

Riik hakkab toetama Ida- ja Kagu-Eestisse uute töökohtade loomist

Riik hakkab toetama Ida- ja Kagu-Eestisse uute töökohtade loomist (1)

"Kuigi Eestis on praegu tööjõupuudus, on Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal paljud inimesed tööta," ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Töökoha loomise toetust on kavas maksta tööandjatele, kes loovad kahe kuu jooksul vähemalt viis töökohta ja makstav töötasu peab olema vähemalt poolteistkordne alampalk, mis 2018. aastal on 750 eurot. Vajaduse hüvitatakse iga värvatud töötaja koolituskuludest kuni 2500 eurot. 

Danske mitteresidentidest kliendid liigutasid üle 200 miljardi euro

Danske mitteresidentidest kliendid liigutasid üle 200 miljardi euro (1)

Danske tellitud välisaudit näitas, et panga Eesti üksuse 10 000 mitteresidendist kliendist olid enamik kahtlased ning tõenäoliselt on suur osa panga tehingute voostki probleemne, kahtlaste tegevustega seoses on Danske Eesti politseile üles andnud kaheksa endist töötajat ning ametivõimudele on teatatud kokku 42 kahtlase tegevusega seotud ekstöötajast.

Lember tööandjate ideest kehtestada kõigile sama tulumaksuvaba miinimum: see ei too raha kuskilt juurde

Lember tööandjate ideest kehtestada kõigile sama tulumaksuvaba miinimum: see ei too raha kuskilt juurde (3)

"Ühtse tulumaksuvaba miinimumi taastamise ettepanekule võiks reageerida tööandjate endi sõnadega – see ei too raha kuskilt juurde," ütles Eesti Ametiühingute keskliidu juhatuse liige Jüri Lember tööandjate manifesti kommenteerides. "Kes on võimeline rohkem töötama ja teenima, peaks ka rohkem ühiskonda panustama. Ka teoga, mitte vaid sõnades. See on solidaarsuse küsimus."

Professor: vaesed riigid finantseerivad rikaste riikide tootmist

Professor: vaesed riigid finantseerivad rikaste riikide tootmist

"Riigid rahastavad sageli uurimusi, mille tegelik ulatus ja mõju tuleb välja hoopis mõnes muus riigis, kus tootmine tegelikult toimub ehk vaesed riigid finantseerivad rikaste riikide tootmist," rääkis TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi külalisprofessor Erik S. Reinert innovatsioonipoliitika seminaril.

Eesti alustas Saksamaal IT-spetsialistide värbamise kampaaniat

Eesti alustas Saksamaal IT-spetsialistide värbamise kampaaniat

Eesti alustas koos edukate IT-firmadega kampaaniat "Career Hunt", et värvata Saksamaalt juhtivspetsialiste selliste rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete tarvis, nagu Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff ja Swedbank, vahendab Presseportal.de Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pressiteadet.

Uuenenud kava toob Eesti teedele juurde 113 miljonit

Uuenenud kava toob Eesti teedele juurde 113 miljonit

"Vaadates olukorda meie liikluses ja suurt hukkunute arvu, on selge, et peame senisest enam panustama teevõrgu arendamisse, mis aitab omakorda kasvatada liiklusohutust," selgitas majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Näiteks ehitatakse surmalõiguks nimetatud Aaspere-Haljala vaheline tee neljarealiseks. "Uuenenud teehoiukava suurim kasv jõuab aga Pärnumaale, sest rahastatud saavad esimesed 2+2 lõigud Via Baltica teel Pärnu maakonnas. Just uute neljarealiste lõikude ehitust pean uuenenud teehoiukava olulisemaks aspektiks," ütles Simson.

10 aastat Lehmani pankrotist: miks hiigelpanka ära ei päästetud?

10 aastat Lehmani pankrotist: miks hiigelpanka ära ei päästetud? (1)

Tänavu 15. septembril täitub 10 aastat ühest kõige suuremast finantskrahhist maailma ajaloos ehk Lehman Brothersi pankrotist: vaid aasta varem oli Lehmanit hinnatud kui ühte turvalisimat finantsasutust. Mõneski maailmas tuntud väljaandes arutatakse, kas Lehman olnuks päästetav, ja kui oleks, siis miks teda ikkagi ei päästetud? Eesti mikromastaapides meenutab Lehmani hukku mõnevõrra aga Tartu Kommertspanga pankrot -  panga kokkukukkumise otsustasid mitte numbrid raamatupidamises, vaid poliitikud.

Töötaja õiguslik staatus vajab laiemat mõtestamist

Töötaja õiguslik staatus vajab laiemat mõtestamist

Klassikalise töösuhte kõrvale on tänapäeval tekkinud mitmeid uusi töövorme ja töösuhted on muutunud mitmekesisemaks, mistõttu töösuhet on üha keerulisem määrata ning märkimisväärne hulk töötegijaid jääb ilma töötamisest tulenevast kaitsest ja sotsiaalkindlustusgarantiidest.

Simson: RB tasuvusanalüüs on kooskõlas Euroopa Komisjoni metoodikaga

Simson: RB tasuvusanalüüs on kooskõlas Euroopa Komisjoni metoodikaga

Keskerakondlasest majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni kinnitas vastuses Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme pöördumisele, et Rail Balticu tasuvusanalüüs on koostatud vastavuses Euroopa Komisjoni kulu-tulu analüüsi metoodikaga ning riigiasutustel pole kohustust tellida sõltumatut analüüsi juba tellitud sõltumatule analüüsile.

Ametiühing: käsundusleping ei kaitse bussijuhte

Ametiühing: käsundusleping ei kaitse bussijuhte

Transpordi Ametiühing (ETTA) kutsub bussijuhte hoiduma töölepingu asemel käsunduslepingu sõlmimisest, kuna see ei kaitse bussijuhti, kuid pakub ettevõtetele võimaluse kokkuhoiuks, võimaldades mitmete kulukate nõuete täitmisest kõrvale hiilida.

Alanud on uus Tallinna ettevõtlushooaeg

Alanud on uus Tallinna ettevõtlushooaeg

Septembrikuuga käivitus taas aktiivselt Tallinna ettevõtlushooaeg – nii pakub linn koostöös ülikoolidega erinevaid koolitusi ja seminare, avatud on mitmed konkursid ettevõtlustoetuste saamiseks ning jätkuvalt saab praktilist infot ja häid nõuandeid.

Kinnisvara24: vaid viiendik üüritulust deklareeritakse

Kinnisvara24: vaid viiendik üüritulust deklareeritakse

"Suur osa Eesti inimesi, kes korrektselt oma üüritulu deklareerivad, on seega ebavõrdses konkurentsiolukorras, kuna konkureerivad üürileandjad saavad alusetult oma vara pealt 20% rohkem tulu või saavad selle võrra odavamat üürihinda pakkuda," kommenteeris Kinnisvara24.ee tegevjuht Paavo Heil.

Laadimine...Laadimine...