Majandus

Guido Pärnits lihakombinaadi töötülist: palgaga saab tõsta motivatsiooni ja tootlust

Guido Pärnits lihakombinaadi töötülist: palgaga saab tõsta motivatsiooni ja tootlust (1)

"Meil armastatakse korrutada, et tootlus ei ole küllalt suur. Aga siis ta jääbki väikseks, kui palku pidevalt ei tõsteta," kommenteeris HKScani Rakvere lihatööstuse töötüli Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Samuti leiab ta, et juhtidel ja lihttöölistel on ebavõrdne seis palka juurde küsida: "Küll sellised inimesed, kes töötavad juhtkonnas, juba suudavad ennast välisomanikele müüa ja endal üha paremaid ja paremaid tingimusi välja nõuda. Aga tavalised sigala või tapamaja töötajad jäävad kõrvale, neil ei ole nii palju jõudu, et end kehtestada."

Ministeerium: EL-i eelarvekokkulepe on Eesti eesistumise suursaavutus
Majandus Eesti

Ministeerium: EL-i eelarvekokkulepe on Eesti eesistumise suursaavutus

"Kokkulepe EL-i 2018. aasta eelarves on kindlasti üks Eesti eesistumise suurimaid saavutusi. Kuudepikkune töö tasus end ära ning jõudsime tulemuseni, mis kindlasti aitab Euroopa Liitu edasi viia," ütles läbirääkimisi juhtinud Eesti rahandusministri eriesindaja EL-i eelarveküsimustes Märt Kivine.

SEB: Töötus väheneb, kuid töökäte nappus pärsib majanduskasvu

SEB: Töötus väheneb, kuid töökäte nappus pärsib majanduskasvu

Edasi tööhõive kasv saab SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul olla vaid äärmiselt napp, kuna tööjõu puudus hakkab majanduskasvu pidurdama."Kuigi inimlikust vaatevinklist on olukord tööturul suurepärane, on kõrge hõive ja madala töötuse varjuküljeks aina süvenev tööjõupuudus. 2017. aasta teises kvartalis oli täitmata üle 12 000 ametikoha ja tõenäoliselt oli näitaja kolmandas kvartalis veelgi kõrgem," märkis ta.

Konverentsil kõlavad edulood innustavad põllumehi koostööle

Konverentsil kõlavad edulood innustavad põllumehi koostööle

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ütles täna Eesti Maaülikoolis peetud konverentsil "Ühistegevuse rahvusvahelised kogemused ja edulood" tunnustavalt, et  põllumehed on konkurentsivõime ja sissetulekute kasvu nimel astumas arengus järgmist sammu ehk rohkem ühistegevusse koondumas.

Ametiühing: HKScaniga kokkulepet ilmselt ei saavuta

Ametiühing: HKScaniga kokkulepet ilmselt ei saavuta (2)

"Lahendust ei ole absoluutselt," ütles usaldusisik Andrus Saaremägi. Tema sõnul on töötajad teinud juba küllalt palju järeleandmisi ning et 50-protsendisest palgatõusust madalamaga töötajad ei nõustu. "Sellest allapoole ei saa," lisas Saaremägi, kelle hinnangul kompromissini ilmselt ei jõuta.

Rene Tammist: taastuv energia saaks põlevkivi valutult asendada juba 2030. aastaks

Rene Tammist: taastuv energia saaks põlevkivi valutult asendada juba 2030. aastaks

Saastava ja väikese kasuteguriga põlevkivienergeetika saaks täielikult asendada taastuva energiaga juba 2030. aastaks, väitis Eesti taastuvenergia koja juhataja Rene Tammist. Ainult nii suudaksime me täita ka Pariisi kliimakonverentsil seatud eesmärgid. Põlevkivitööstusega vanas vaimus jätkates aga muutuks Eesti kliimakonverentsi ostsuste saboteerijaks.

Maris Jesse: Eesti liigub paratamatult alkoreklaami lauskeelu poole

Maris Jesse: Eesti liigub paratamatult alkoreklaami lauskeelu poole

"Minu isiklik arvamus on, et viie kuni seitsme aasta pärast on Eestis alkoreklaam keelatud," rääkis Riigikogus toimunud alkopiirangute seaduse eelnõu arutelul sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse. Tema sõnul pole enam tulevikus mõttekas ettevõtjatel alkoreklaami sissetulekuga arvestada.

Auväärt: tööjõupuudus üha süveneb, tööealisi jääb aina vähemaks

Auväärt: tööjõupuudus üha süveneb, tööealisi jääb aina vähemaks (3)

"Sobivate töökäte leidmisega on Eesti tööandjad aga raskustes," ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. "Statistikaameti andmetel oli selle aasta teises kvartalis Eestis täitmata ligi 12 000 töökohta, mis oli viimase üheksa aasta suurim näitaja. Lisaks väheneb tööealiste hulk rahvastikuprognoosi andmetel demograafiliste muutuste tõttu iga aastaga 3 000 – 5 000 inimese võrra."

Fitch tõstis Eesti riigireitingu väljavaate positiivseks
Majandus Eesti

Fitch tõstis Eesti riigireitingu väljavaate positiivseks

Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel tasemel A+ ning tõstis reitingu väljavaate stabiilsest positiivseks, vahendas rahandusministeerium. Eesti on Fitchi hinnangul pöördunud tagasi suurema majanduskasvu kursile, mis vastab riigi pikaajalisele võimekusele. Pärast üleilmset finantskriisi jäi Eesti majanduskasv potentsiaalile alla.

Töökeskkonna keemiliste ohutegurite piirnormid muutuvad rangemaks

Töökeskkonna keemiliste ohutegurite piirnormid muutuvad rangemaks

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele eelnõu, millega kehtestatakse mitmele ohtlikule keemilisele ainele töökeskkonna piirnorm ning muudetakse mitmed senised piirnormid rangemaks. Eelnõuga võetakse Eesti õigusesse üle Euroopa Komisjoni direktiiviga kehtestatud ohtlike ainete piirnormid. 

Swedbank: sel aastal kasvab majandus 4,2%

Swedbank: sel aastal kasvab majandus 4,2% (2)

"Ettevõtete ja majapidamiste finantsseis on tugev ning riigirahandus püsib heas korras," seisab Swedbanki majandusprognoosis. Samuti ei vaja panga hinnangul praeguses majanduse kasvutsüklis Eesti majandus täiendavat riigipoolset stimuleerimist. "Tulumaksuvaba palgaosa kergitamise tõttu tõuseb 2018. aastal suurema osa palgasaajate kasutatav tulu taas ning sellel on positiivne mõju eratarbimisele," lisas pank.

MAKSUEKSPERT PARADIISIPABERITEST: Inimlik ahnus on piiritu

MAKSUEKSPERT PARADIISIPABERITEST: Inimlik ahnus on piiritu

"Näiteks Inglise kuninganna puhul on küsimus ennekõike tema fondihalduri eetikas," leidis maksuasjatundja Paul Tammert. "Kõik otsivad kohta, kus on parem," kommenteeris Eestis maksuvabade ettevõtete müügiga tegelev Andrei Proskura. Ja kuna tegemist on globaalse nähtusega, ei arvanud Proskura ka, et eurokomisjoni must nimekiri sisuliselt midagi muudaks. Moraliseerimise asemel soovitas ta peeglisse vaadata: miks on laevad Eesti lipu alt lahkunud?

Piimaeksport panustab suurema väärtusega toodetele

Piimaeksport panustab suurema väärtusega toodetele

Rakveres täna peetud konverentsil "Eesti piimasektori ekspordiväljavaated" tõi maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand täna välja, et piimatoodete ekspordis tuleb vähendada töötlemata tooraine väljamüüki ning lähinaabritega kauplemise kõrval leida suurema ostujõuga kaugemaid turge.

Euroopa lennuliiklusässad arutavad taristu digiteerimist

Euroopa lennuliiklusässad arutavad taristu digiteerimist

Sellel nädalal Tallinnas toimuval Euroopa lennundustaristu digiteerimise konverentsil tutvustatakse Euroopa lennuliikluse korraldamise üldkava ja selle tähtsust "Ühtse Euroopa Taeva" kontseptsioonis. Ühtlasi otsitakse vastust küsimusele, kuidas tagada lennuliikluse korraldamise üldkava ja Euroopa lennundusstrateegia edukas koostöö. 

Strandberg: põlevkivi on õnnetus, tulundusühistud panevad tuulikud pöörlema

Strandberg: põlevkivi on õnnetus, tulundusühistud panevad tuulikud pöörlema

"Ta on saastav, näiliselt küll odav, aga ta ei taga nii suurt kapitali taastumist, et see tööstus saaks olla jätkusuutlik," rääkis poliitik ja teadlane Marek Strandberg, et riik peaks keskkonnasõbralikumatele tehnoloogiatele panustama. "Rootsis ja Saksamaal toodetakse hästi palju tuule- ja päikeseenergiat sellistes ettevõtlusvormides, mida nimetatakse tulundusühistuiks," rääkis Strandberg. "Inimesed ise on selle ettevõtte osanikud, mis ka neile kui tarbijaile energiat toodavad. Ja mis saab olla ühistu liikmel selle vastu, kui mingil perioodil on elekter täiesti tasuta!"

RB Rail: Rail Balticu vastased ei taha koostööd teha

RB Rail: Rail Balticu vastased ei taha koostööd teha

"Rail Balticu projekti vastaste ja pooldajate vahelised probleemid [on] tekkinud koostöötahte puudumise tõttu," ütlesid RB Rail Eesti ja Soome koordinaatori Aivar Jaesk ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) projektikoordinaatori Kristjan Kaunissaar ühiselt.

Laadimine...Laadimine...