Majandus

Reinsalu: Oviiri sunddividendid kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda

Reinsalu: Oviiri sunddividendid kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi valitsusele ettepaneku mitte toetada riigikogu liikme Liisa Oviiri propageeritavat muuhulgas ettevõtetele sunddividendid kehtestavat eelnõud, sest see kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda. "Eesti maksusüsteem ja eriti ettevõtluse tulumaksuga maksustamise aluseks olevad väärtushinnangud on esiplaanile seatud kapitali akumuleerimisele Eesti majandusse," kirjutas Reinsalu.

PÕLLUMEES: Põud toob kõrgemad hinnad, tulevikus aga ka näljaohu

PÕLLUMEES: Põud toob kõrgemad hinnad, tulevikus aga ka näljaohu (1)

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liikme Vahur Tõnissoo sõnul on põllumeestele olnud erakordselt raske suvi – põrgukuumusele eelnes kolm vihmavaest kuud. "Kujutame ette, kui peaks tulema kümme sellist aastat järjest. Kliimasoojenemisest räägitakse juba praegu väga selgete faktide põhjal ja siis võib näljaoht tulla kindlasti," tõdes ta. "Kodumaiste aiasaaduste pakkumine väheneb sel aastal kindlasti. Kes tahavad Eesti köögivilja saada, peavad ilmselt selle eest ka rohkem maksma."

RIIGI PEAPROKURÖR: Avasime seoses Danske rahapesukahtlusega menetluse

RIIGI PEAPROKURÖR: Avasime seoses Danske rahapesukahtlusega menetluse (5)

"Pole ette näidata ühtki rahvusvahelist suurt rahapesujuhtumit , mis oleks jõudnud süüdimõistva kohtuotsuseni," nentis riigi peaprokurör Lavly Perling pärast tänast Riigikogu õiguskomisjoni istungit, kus arutati, mida ette võtta rahapesu tõhusamaks tõkestamiseks ja kas Eesti kaudu liikunud miljardid küsitava päritoluga dollarid vääriksid Riigikogu eriuurimiskomisjoni moodustamist. Peaprokuröri sõnul on nüüd aga menetlus Danske Banki Eesti filiaali rahapesukahtluse asjus lõpuks avatud ja vähemalt tehakse katse uurida rahvusvaheliselt suure kõlapinnaga rahapesujuhtumit.

Danske rahapesuskandaali erikomisjoni moodustamine selgub septembris

Danske rahapesuskandaali erikomisjoni moodustamine selgub septembris (1)

Õiguskomisjon otsustas tänasel erakorralisel istungil, et kõigi fraktsioonide juhtkondadelt küsitakse seisukohta Danske panga 7 miljardi eurose rahapesuskandaaliga tegelemiseks töörühma või erikomisjoni moodustamise kohta. "Finantsinspektsioon tunnistas, et neil on natuke pädevuse- ja ressursiküsimus - neil on küll 80-90 töötajat, kuid rahapesule on keskendunud 1-2 inimest ja seda on liiga vähe," rääkis komisjoni esimees Jaanus Karilaid. "Ametkond täna vähemalt sõnades võttis vastutuse."

Samat vaidlustab kohtus osalise tasuta ühistranspordi

Samat vaidlustab kohtus osalise tasuta ühistranspordi

Harjumaal tegutsev bussiettevõtte AS Samat esitas seoses uue ühistranspordiseadusega halduskohtule kaebuse, kuna ettevõtte hinnangul on tegemist ebaseadusliku riigiabiga, mis moonutab konkurentsi Harjumaa bussisektoris, seoses olukorraga, kus pensionärid ja lapsed saavad Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse korraldatavatel liinidel tasuta sõita.

Maaeluministeerium otsib põuakahjude vähendamiseks lisavahendeid

Maaeluministeerium otsib põuakahjude vähendamiseks lisavahendeid

Riigikogu maaelukomisjoni erakorralisel istungil osalenud maaeluminister Tarmo Tamme sõnul otsib ministeerium võimalusi leida Maaelu Edendamise Sihtasutusele lisavahendeid põuakahjude vähendamiseks. "Me ei saa võidelda ilmaolude vastu, kuid teeme kõik, mis võimalik, et põllumees ei peaks põuast tingitud olude tõttu kannatama," ütles Tamm.

Maaelukomisjon arutab Jõgeval põuakahjude leevendamist

Maaelukomisjon arutab Jõgeval põuakahjude leevendamist

Riigikogu maaelukomisjon arutab Jõgeval peetaval erakorralisel istungil põllumajandusorganisatsioonide esindajatega pikast põuast tingitud probleeme ja võimalikke lahendusi olukorra leevendamiseks. Maaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on kõige raskemad põuakahjud Lääne-Virumaal, aga ka Jõgevamaal, Tartumaal ja Raplamaal.

Swedbank: kinnisvaraturul mulli ei ole

Swedbank: kinnisvaraturul mulli ei ole (1)

Swedbanki hinnangul on Eesti kinnisvaraturg tasakaalus ja mulli ei ole.  Aastaga on uute korterite ehitus kasvanud, sellest 70 protsenti Tallinnas, 80 protsenti Harjumaal," ütles Swedbank Eesti juht Robert Kitt.

IT-SPETSIALIST: Küberrünnakutega võib ka pensionisüsteemi halvata

IT-SPETSIALIST: Küberrünnakutega võib ka pensionisüsteemi halvata (1)

"Globaalne sõltuvus on see, mis paneb asjad paika ja lõpuni pole võimaik kõiki küberrünnakuid ennetada, oluline tähtsus siin on kodanikuühiskonnal ja inimese enda teadlikkusel küberhügieenist," ütles Riigi Infosüsteemide Ameti kriisivaldkonna reguleerimise juht Lauri Luht. "Me ei kaitse arvutivõrke vaid me kaitseme ühiskonda ja selle käimashoidmine annab meile ka majanduslikku kasu."

Aasta esimeses pooles võeti ringlusest maha 301 000 võltseurot

Aasta esimeses pooles võeti ringlusest maha 301 000 võltseurot

Euroopa Keskpank (ECB) teatas, et aasta esimesel poolel võeti ringlusest 301 000 võltsitud euro rahatähte, mida oli 17,1 protsenti vähem kui möödunud aasta teises pooles ja 9,1 protsenti vähem kui möödunud aasta esimeses pooles. Eestist leiti 1159 võltsitud europangatähte, mida oli 912 kupüüri rohkem kui 2017. aasta samal perioodil.

Uuring: vaid kaks protsenti eestlastest on nõus vanematele raha kulutama

Uuring: vaid kaks protsenti eestlastest on nõus vanematele raha kulutama

Juunis Faktum-Ariko poolt läbi viidud kulutuste uuringu kohaselt eestlased vanemate ja vanavanemate peale oma raha ei kuluta. "Paradoksaalselt näitab uuring, et mida rohkem inimesed teenivad, seda rohkem kulutavad nad iseendale ning vähem lastele või kellegile teisele," ütles uuringu tellinud krediidiasutuse Raha24 juhatuse liige Urmo Kokmann. "Elus kipub ikka nii olema, et pensionil olev vanaema annab oma sisetulekute väiksusest hoolimata lapselastele kommiraha."

Riik julgustab ettevõtjaid uusi tooteid arendama

Riik julgustab ettevõtjaid uusi tooteid arendama

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas täna tootearenduse toetuse, mis annab väikestele ja keskmise suurusega tööstusettevõtjatele võimaluse arendada riigi toel uusi tooteid ja teenuseid. Tootearenduse toetuse eesmärk on kasvatada Eesti ettevõtete lisandväärtust ja eksporti juba väljakujunenud sihtriikides, samuti parandada konkurentsivõimet uutele turgudele sisenemisel.

Maaeluminister palub pankadelt mõistmist

Maaeluminister palub pankadelt mõistmist

Maaeluministeerium saatis täna pankadele ja kokkuostjatele pöördumise palvega, et nad seoses erakorraliste ilmastikutingimustega põllumeeste olukorda ja lepingute täitmisse mõistlikult suhtuksid.

Amet: puuet tuvastavad kvalifitseeritud ekspertarstid

Amet: puuet tuvastavad kvalifitseeritud ekspertarstid

Sotsiaalkindlustusametis (SKA) tuvastatakse puue ja selle raskusaste ekspertarstide poolt, kellel kõigil nõuetekohane arstidiplom, sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse saamise üle otsustavad aga nõutava kvalifikatsiooniga juhtumikorraldajad.   

Urmas Sõõrumaa laiendab haaret kinnisvaramaastikul

Urmas Sõõrumaa laiendab haaret kinnisvaramaastikul

Täna tutvustab ettevõtja Urmas Sõõrumaa sarikapeo raames oma värskeimat kinnisvaraprojekti - Liimi 4 äri- ja laohooneid. 2019. aasta veebruaris valmiv stock-office tüüpi laopindade kompleks asub kesklinna vahetus läheduses, Tallinnas Kristiine linnaosas.

Maavarasid kaevandati mullu rohkem kui eelnevatel aastatel

Maavarasid kaevandati mullu rohkem kui eelnevatel aastatel

Maa-ameti maavarade koondbilanssi alusel kaevandati Eestis möödunud aastal maavarasid rohkem kui eelneval viiel aastal keskmiselt. Möödunud aasta lõpu seisuga oli keskkonnaregistri maardlate nimistus arvele võetud 917 maardlat. Kehtivaid maavara kaevandamise lube oli 682.

USA võttis Coop Pangalt sanktsioonid maha

USA võttis Coop Pangalt sanktsioonid maha

Ameerika Ühendriigid on otsustanud 2016. aastal endise nimega Krediidipangale ja praeguse nimega Coop Pangale Venemaaga seotud firmadele kehtestatud sanktsioonide laiendamise raames kehtestatud sanktsioonid maha võtta.

Kriis Ryanairis: streik mõjutab 65 000 reisija plaane

Kriis Ryanairis: streik mõjutab 65 000 reisija plaane

Ryanairi ajaloo skandaalseimad reisitõrked on figureerinud pealkirjades juba alates eelmise aasta septembrist. Käesolev streik mõjutab ühtekokku ligi 65 000 reisija plaane, kuid lennuhüvitisettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul ei paku tänased Euroopa Liidu õigused kannatanud reisijatele piisavat kaitset.

Ettevõtete digitaliseerimise võimalused paranevad

Ettevõtete digitaliseerimise võimalused paranevad

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas täna toetuse eelnõu, mis pakub Eesti ettevõtetele digitaliseerimise ja automatiseerimise diagnostikat. Uue toetuse eesmärk on parandada digitaliseerimise võimalusi ja tõsta seeläbi ettevõtete tootlikkust.

Pankade kasum vähenes teises kvartalis 3 protsenti 82,5 miljonile

Pankade kasum vähenes teises kvartalis 3 protsenti 82,5 miljonile

Eesti Panga ökonomisti Taavi Raudsaare sõnul vähenes Eesti pangandussektori puhaskasum teises kvartalis aastaga 3 protsenti 82,5 miljonile eurole. Majapidamised laenasid juunis Raudsaare sõnul väga aktiivselt; iseäranis suur püsis nõudlus autoliisingute järele. Uusi autoliisingulepinguid sõlmiti juunis 30 protsenti suuremas summas kui aasta tagasi ja autoliisingute portfelli aastakasv ulatus 20 protsedini.

EAS: konverentsituristid jätsid mullu Eesti majandusse 45 miljonit
Majandus Eesti

EAS: konverentsituristid jätsid mullu Eesti majandusse 45 miljonit

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse andmetel jätsid eelmisel aastal Eestis toimunud 600 rahvusvahelisel konverentsil osalenud 58 000 välismaalast Eesti majandusse 45 miljonit eurot. "Konverentsituristid on oma eriala tipud, kes levitavad sõna kogu võrgustikus ning võivad siia hõlpsasti tuua järgmise konverentsi, motivatsioonireisi või muu äriürituse, millest tõuseb Eestile tulu," ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer.

Põhjamaade pangad said loata krediidireitingute andmise eest trahvi

Põhjamaade pangad said loata krediidireitingute andmise eest trahvi

Põhjamaade pangad SEB, Nordea, Danske, Handelsbanken ja Swedbank said Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve (ESMA) käest 495 000 eurot trahvi, kuna viimase hinnangul rikkusid pangad ettevõtete võlakirjade investeerimisanalüüsides reegleid, mille kohaselt tohivad krediidireitinguid väljastada vaid selleks loa saanud asutused.

Tarmo Tamm: riik ei jäta põllumehi põuas üksi

Tarmo Tamm: riik ei jäta põllumehi põuas üksi

Maaeluministeerium otsib ja analüüsib koostöös põllumajandussektoriga kõiki võimalusi, kuidas põllumehi põuast põhjustatud raskustes aidata. "Eelmise aastaga võrreldes suurenevad otsetoetused ligikaudu 10 miljoni euro võrra ja kokku maksame otsetoetustena välja 133,94 miljonit eurot. Lisaks jätkab valitsus oma lubaduse täitmist ja maksab ka sel aastal riigieelarvest täismahus ehk 18,4 miljonit eurot üleminekutoetusi," sõnas maaeluminister Tarmo Tamm. "Tulevikku silmas pidades oleme maaelu arengukavas ette näinud põllumajanduskindlustustoetuse, mis võimaldab muuhulgas hüvitada ka saagikindlustuse kindlustusmakseid."

UURING: Kolmveerand Eesti noortest paneb igal kuul raha kõrvale

UURING: Kolmveerand Eesti noortest paneb igal kuul raha kõrvale

Tööturule sisenevate 18- kuni 25-aastaste noorte seas läbi viidud uuringust selgub, et koguni 77 protsenti Eesti noortest säästab ning planeerib oma kulutusi igakuiselt. Umbes kolmandik noortest säästab kuus rohkem kui 100 eurot ning peamine põhjus, miks raha kokku hoitakse, on nii suuremad ostud (24 protsenti) kui ka oma kodu soetamine tulevikus (22 protsenti).

Eesti Pank: ettevõtete võla aastakasv kiirenes 3,2 protsendini

Eesti Pank: ettevõtete võla aastakasv kiirenes 3,2 protsendini

Eesti Panga andmetel kiirenes Eesti ettevõtete võla aastakasv 3,2 protsendini. "Eesti ettevõtete võla kasv püsib mõõdukas. Ehkki ettevõtete koguvõla aastakasv kiirenes pärast kolmeaastast paigalseisu esimeses kvartalis 3,2 protsendini, jäi see soodsat majanduskeskkonda arvestades pigem tagasihoidlikuks," ütles Eesti Panga ökonomist Jana Kask.

Koda: Eestis kõrghariduse saanud võiks sisserände kvoodi alt vabastada
Haridus Majandus

Koda: Eestis kõrghariduse saanud võiks sisserände kvoodi alt vabastada (1)

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda saatis siseministeeriumile ettepaneku vabastada sisserände piirarvu alt välismaalased, kellele antakse elamisluba töötamiseks ja kes on omandanud Eestis kõrghariduse. "Ettepaneku eesmärk on soodustada Eestis kõrghariduse omandanud välismaalaste jäämist Eesti tööturule. Lisaks aitab ettepanek mõnevõrra leevendada tööjõupuudust ning seeläbi avaldub positiivne mõju kogu ettevõtluskeskkonnale," märgib kaubanduskoja peadirektor Mait Palts.

Laadimine...Laadimine...