Majandus

Ülemiste City liitus Rail Baltic ärivõrgustikuga

Ülemiste City liitus Rail Baltic ärivõrgustikuga

"Nii nagu Riia on planeerimas rongi- ja bussijaama ning neid ümbritsevat atraktiivset linnaruumi selliselt, et see toetab saabujate muljet Riiast kui metropolist, peame ka meie Ülemiste piirkonnast kujundama Eesti värava," ütles Mainor Ülemiste City juhatuse liige Andrus Kaldalu.

Uuring: pooled tööstusfirmad ei arenda töötajate digioskusi

Uuring: pooled tööstusfirmad ei arenda töötajate digioskusi

Tööandjate keskliidu poolt tellitud uuringust selgub, et pea pooled Eesti tööstusettevõtted ei ole kunagi astunud samme oma töötajate digioskuste arendamiseks. "Uusi töötajaid, kellel vajalikud oskused juba olemas, tööjõuturul piisavalt ei leidu. Ainus kestlik tee on koolitada praeguseid töötajaid, et nad oleksid võimelised uusi oskusi omandama ja uusi ülesandeid täitma," ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar.

Kõikide riikide toidu- ja söödavarud sõltuvad teistest riikidest

Kõikide riikide toidu- ja söödavarud sõltuvad teistest riikidest

"80% taimsest toidust pärineb vaid 64 põllukultuurist, seetõttu sõltuvad kõikide riikide toidu- ja söödavarud teistest riikidest," ütles Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare. "Peame töötama ühiselt selle nimel, et ka meie lastelastel oleks võimalik nautida taimedest pärinevaid toite."

JANEK MÄGGI: Praegused pensionifondid on arutu raiskamine

JANEK MÄGGI: Praegused pensionifondid on arutu raiskamine

Ettevõtja Janek Mäggi hinnangul kulutatakse praegustes pensionifondides väikeste summade paigutamiseks liiga palju raha ning praegusel kujul pole nad efektiivsed. "Inimesed saavad neis fondides tööd ja see, et neil on millegagi tegeleda, on väga tore, aga need teised, kellele pensionifondid mõeldud on, erilist tulu ei saa," nentis ta. 

Kitt: majanduslik ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem

Kitt: majanduslik ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem

"Meie majandusel läheb praegu väga hästi, palgad kasvavad, eksport kasvab ning pensionifondidel läheb hästi. Kuid seejuures tuleb tõdeda, et ka ebavõrdsus on suurem kui kunagi varem," ütles Swedbank Eesti juht Robert Kitt. "Uued ärimudelid ja nutikam tööstus toovad kaasa selle, et keskhariduseta keskealised mehed ja kuuekümnendates aastates kõrgharidusega naisterahvad, kelle kvalifikatsioon on tänaseks aegunud, jäävad lihtsalt maha."

Dombrovskis: Eesti majandus on õigel teel

Dombrovskis: Eesti majandus on õigel teel

Rahandusminister Toomas Tõniste arutas Eesti majandusolukorda ja Euroopa Liidu (EL) majandus-rahaliidu tugevdamist Euroopa Komisjoni asepresidendi Valdis Dombrovskisega, kes kinnitas, et Eesti majanus on õigel teel.

OECD: Eesti pensionifondid ei pea ülejäänud Euroopaga sammu

OECD: Eesti pensionifondid ei pea ülejäänud Euroopaga sammu (2)

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni värskest raportist selgub, et Eesti pensionifondide viimase kümne aasta tootlus on OECD riikide nõrgim. "See teadmine ilmselt ei ole veel inimesteni jõudnud, et need pensionärid, kes 20 või 30 aasta pärast pensionile jäävad, on ilmselt sama vaesed kui need, kes täna juba pensionil on," on kommenteerinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Raul Eamets Eesti pensionifondide olukorda.

Leedu minister: Rail Balticu taristu peaks kuuluma riigile

Leedu minister: Rail Balticu taristu peaks kuuluma riigile

"On üks piir, millest me üle ei astu – taristu omandiõigus. See peaks kuuluma Leedule, sest see on meie riigi julgeoleku huvides, seda me ka Euroopa Komisjonile ütlesime. Usun, et Lätis ja Eestis on sama olukord," ütles Leedu transpordi- ja sideminister Rokas Masiulis.

Üleskutse: kiida oma tööandjat!

Üleskutse: kiida oma tööandjat!

Kas Sinu tööandja väärtustab töötajaid ning panustab nende motiveerituna hoidmisesse? Marketingi Instituut kutsub töötajaid üles tunnustama ja esile tõstma oma tööandjaid!  

IRIS PETTAI ALAMPALGA TÕUSUST: 30-40 eurot aastas ei vähenda palgavaesust

IRIS PETTAI ALAMPALGA TÕUSUST: 30-40 eurot aastas ei vähenda palgavaesust (3)

"Arvan, et läbirääkimiste tulemustega rahul ei saa olla. Miinimumpalga juurdekasv 470 eurolt 500-le on liiga vähene," leiab majandusteadlane ja sotsioloog Iris Pettai lisades, et ostujõult on meie alampalk Euroopas tagantpoolt kuues. "Ametiühingute pakutud 650 eurot on minu hinnangul läbi mõeldud ja optimaalne alampalk," sõnas ta ja lisas, et alampalga tõstmine vähendab väljarännet ja palgavaesust.

FOTOD! Peep Peterson alampalga 500-eurosest leppest: tõus on loodetust kesisem

FOTOD! Peep Peterson alampalga 500-eurosest leppest: tõus on loodetust kesisem (2)

"Alampalk tõuseb vaid ligikaudu 7 protsenti ja see tulemus on loodetust kesisem," tõdes Peterson. "Kesisem kui eelmisel viiel aastal, kui saime igal aastal tõsta alampalka 10 protsenti." Tööandjad alustasid sellest, et nad ei tõsta alampalka üldse, rääkis Peterson, kuid majandusminister Kadri Simsoni sekkumise järel olid nõus tulema 500 euroni. "Meie poolt eesmärgiks seatud 650 euro üle tõsiseks aruteluks ei läinudki."

Väli: raiemahte tuleb alandada

Väli: raiemahte tuleb alandada (1)

"Kui loodusmetsas on liike ja puudel vanust, siis intensiivse majandamisega mets jääb hõredamaks ja vaesemaks," ütles kodanikuühenduse Eesti metsa abiks koordinaator Linda-Mari Väli. "Üleraie tõttu on vajalik raiemahtude alandamine, et säästa loomastikku, linnustikku ning metsapinnast."

Eesti Pank: madalapalgaliste palk tõuseb suurepalgalistest kiiremini

Eesti Pank: madalapalgaliste palk tõuseb suurepalgalistest kiiremini (1)

Palgasaajate madalaima viiendiku keskmine palk kasvas tänavu esimese kaheksa kuuga 9 protsenti, samas kui kõrgeima viiendiku palgasaajate palk tõusis keskmiselt 6 protsenti. "Üldiselt kehtib järgmine seos: mida kõrgem palk oli 2010. aastal, seda aeglasem oli palgakasv järgmise nelja aasta jooksul," ütles Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.

Laadimine...Laadimine...