Majandus

Ettevõtja Guido Pärnits: kas Reformierakond võtab lisaraha rikastele õpetajate ja päästjate arvelt?

Ettevõtja Guido Pärnits: kas Reformierakond võtab lisaraha rikastele õpetajate ja päästjate arvelt? (2)

"Kas me siis külmutame päästjate, õpetajate ja meditsiinitöötajate palgad selleks, et rikkamad inimesed saaksid rohkem raha kätte?" küsis Ülemiste City juht Guido Pärnits, kelle hinnangul Reformierakonna esimehe Kaja Kallase lubadus vabastada kõigi sissetulekud kuni 500 euroni tulumaksust on vale, kui rohkem teenivatele inimestele ei tehta ülespoole lisamaksuastmeid. "Korralik astmeline tulumaks oleks see, mis säilitaks ühiskonnas tasakaalu," leidis Pärnits.

KUS ON RAHAPESU RISTIISAD: Kas ohjeldamatut rahapesu soosis poliitikute ja prokuratuuri pimesikumäng?

KUS ON RAHAPESU RISTIISAD: Kas ohjeldamatut rahapesu soosis poliitikute ja prokuratuuri pimesikumäng? (8)

"Laiem avalikkus võib-olla ei taju, et meile on ilmselt jäänud tegemata hulk välisinvesteeringuid, sest meie rahvusvaheline maine seoses rahapesukahtlustega on nüüd nagu on," kommenteerib pangandustegelane Erkki Raasuke Eestit raputanud uudist, mille kohaselt pesti näiteks Eesti Danske pangas ligi 7 miljardit eurot kahtlase päritoluga raha. Riik peaks astuma tulevikus samme, mis võimaldaks rahapesu riske vähendada.

Tallinn meelitab üha enam Aasia elanikke

Tallinn meelitab üha enam Aasia elanikke

Aasia turistid on Eesti ja Soome laevaliini reisijate arvu kasvatanud rekordiliseks. Tallink pakub juba mandariini keelseid pardamenüüsid ja ostukatalooge. "Meie reisijate numbrid näitavad, et soomlaste osakaal Tallinn-Helsingi liini reisijate hulgas on sel aastal võrreldes eelmise aastaga vähenenud," tõdes Link. 

Mertsina: Hiina majanduskasv on väljakutseks USA ja Euroopa mõjukusele

Mertsina: Hiina majanduskasv on väljakutseks USA ja Euroopa mõjukusele

Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul on praegu veel vara öelda, kuidas hakkavad Hiina ja USA vahelised kõrgemad tollitariifid maailmakaubandust mõjutama; kuid tema sõnul on Hiina kiire majanduskasv pikemas perspektiivis suureks väljakutseks nii USA kui ka Euroopa riikide mõjule maailmamajanduses ja -poliitikas.

Kohus keelas Olympicul aktsiakapitali suurendamise

Kohus keelas Olympicul aktsiakapitali suurendamise

Harju maakohus keelas hagi tagamise korras Olympic Entertainment Groupil aktsiakapitali suurendamise, mille tulemusel saavutaks Olympicule ülevõtmispakkumise teinud investeerimisfirma Novalpina Capital tütarfirma kaudu tõenäoliselt enam kui 90-protsendilise osaluse.

UURING: Eestlased kasutavad kiirlaene kuu lõpus toime tulemiseks

UURING: Eestlased kasutavad kiirlaene kuu lõpus toime tulemiseks

Värskest uuringust selgub, et eestlased ja mitte-eestlased võtavad kiir- ja tarbimislaenusid üsna sarnastel eesmärkidel, eeskätt ootamatute kulutuste katmiseks või suuremate sisseostude tegemiseks. Samas kasutavad mitte-eestlased laenuraha julgemalt reisimiseks, eestlased sagedamini kuu lõpus toimetulekuks. 

TAASTUVENERGIA VÕIDUKÄIK: Võrku antud päikeseenergia toodang esimesel poolaastal kahekordistus

TAASTUVENERGIA VÕIDUKÄIK: Võrku antud päikeseenergia toodang esimesel poolaastal kahekordistus

Eesti päikeseelektrijaamad tootsid tänavu esimesel poolaastal võrku 6 gigavatt-tundi elektrit, võrreldes eelmise aasta 2,7 gigavatt-tunniga. Kui eelmise aasta lõpus oli Eesti päikeseelektrijaamade koguvõimsus 14 megavatti, siis juuni lõpuks oli see kasvanud juba 19 megavatini ning kokku on jaamu üle 1200. Viimasel ajal on hakanud lisanduma järjest enam suuremaid, üle 100-kilovatise võimsusega päikeseparke.

Ühe unistuse lõpp: eestlased ei tahagi enam oma majas elada

Ühe unistuse lõpp: eestlased ei tahagi enam oma majas elada (2)

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter räägib, et kui korterite hinna- ja müüginumbrid rühivad pidevalt üles, siis majade müük on aastaid paigal seisnud. Eksperdi kinnitusel on sajanditepikkune unistus kadumas ning linnastunud noorem generatsioon ei tahagi enam oma majas elada.

Valitsus eraldab põllumeestele põuakahjude leevendamiseks 20 miljonit eurot

Valitsus eraldab põllumeestele põuakahjude leevendamiseks 20 miljonit eurot

Valitsus otsustas tänasel kabinetiistungil eraldada valitsuse reservfondist 20 miljonit eurot Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES) põllumajanduses põuakahjude leevendamiseks, ilmselt hakkab sihtasutus pakkuma põllumeestele käibekapitali laene. "Tänase valitsuskoalitsiooni jaoks on olnud põllumajandussektor selgelt meie prioriteet," ütles peaminister Jüri Ratas. "Pean väga oluliseks, et põua tagajärjed saaks lahendatud võimalikult põllumehesõbralikult."

UURING: Iga viies turismisektori töötaja saab ümbrikupalka, mustalt makstakse ka ehituses, toitlustuses ja isegi IT-sektoris

UURING: Iga viies turismisektori töötaja saab ümbrikupalka, mustalt makstakse ka ehituses, toitlustuses ja isegi IT-sektoris (1)

Enam kui 4000 töötaja seas läbi viidud küsitluse tulemusel selgus, et ümbrikupalka saab pisut üle 6 protsendi töötajatest. Kõige levinum on ümbrikupalk turismisektoris, kus "musta" töötasuga lepib iga viies töötaja. Samuti on ümbrikupalk probleemne  toitlustus- ja ehitussektoris ning üllatavalt suur ümbrikupalga saajate osakaal on ka infotehnoloogia valdkonnas. Lisaks on väga suur oht teenida mitteametlikku töötasu noortel, kellest tunnistas ümbrikupalga saamist pea iga viies vastaja.

Tähelepanematus autot rentides võib tuua ootamatuid lisakulusid

Tähelepanematus autot rentides võib tuua ootamatuid lisakulusid

Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskusesse pöörduvad sageli tarbijad, kelle krediitkaardilt on pärast välismaal auto rentimist võetud ootamatuid summasid. Apsakaid juhtub nii tarbija pealiskaudsusest lepingu lugemisel ja mõnikord võetakse tarbija krediitkaardilt maha tasusid ka alusetult. Täpsemaid juhisedi kuidas erinevaid olukordi lahendada jagab tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda.

Valitsus pikendab CO2-ühikutelt saadud tulu kasutamise perioodi

Valitsus pikendab CO2-ühikutelt saadud tulu kasutamise perioodi

Valitsus plaanib neljapäevasel istungil muuta kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemisel saadud riigitulu kasutamist reguleerivat määrust, millega pikendatakse süsihappegaasi kvoodi ühikutelt saadud tulu kasutamise perioodi kahe aasta võrra ning pikendatakse mitteäriliste õhusõidukite käitajatele tehtud erandit kümne aasta võrra.

Euroopa Liidu töötus on 10 aasta madalaimal 6,9 protsendi tasemel, Eestis langes töötus aastaga pea 2 protsenti

Euroopa Liidu töötus on 10 aasta madalaimal 6,9 protsendi tasemel, Eestis langes töötus aastaga pea 2 protsenti (2)

Euroopa Liidus (EL) oli töötuse määr juunis 6,9 protsenti, mis on madalaim tase alates 2008. aasta maikuust. Aastatagusega võrreldes langes töötuse määr kõikides liikmesriikides. Enim kahanes näitaja 2,8 protsendipunkti võrra Küprosel, 2,4 protsendipunkti jagu Portugalis, 1,9 protsendipunkti võrra Horvaatias ning samuti 1,9 protsendipunkti võrra Eestis.

Reinsalu: Oviiri sunddividendid kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda

Reinsalu: Oviiri sunddividendid kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda

Justiitsminister Urmas Reinsalu tegi valitsusele ettepaneku mitte toetada riigikogu liikme Liisa Oviiri propageeritavat muuhulgas ettevõtetele sunddividendid kehtestavat eelnõud, sest see kahjustaks Eesti ettevõtluskeskkonda. "Eesti maksusüsteem ja eriti ettevõtluse tulumaksuga maksustamise aluseks olevad väärtushinnangud on esiplaanile seatud kapitali akumuleerimisele Eesti majandusse," kirjutas Reinsalu.

PÕLLUMEES: Põud toob kõrgemad hinnad, tulevikus aga ka näljaohu

PÕLLUMEES: Põud toob kõrgemad hinnad, tulevikus aga ka näljaohu (1)

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liikme Vahur Tõnissoo sõnul on põllumeestele olnud erakordselt raske suvi – põrgukuumusele eelnes kolm vihmavaest kuud. "Kujutame ette, kui peaks tulema kümme sellist aastat järjest. Kliimasoojenemisest räägitakse juba praegu väga selgete faktide põhjal ja siis võib näljaoht tulla kindlasti," tõdes ta. "Kodumaiste aiasaaduste pakkumine väheneb sel aastal kindlasti. Kes tahavad Eesti köögivilja saada, peavad ilmselt selle eest ka rohkem maksma."

Laadimine...Laadimine...