Majandus

Tammist: Paldiski on hea näide uue energiaga ellu ärkamisest

Tammist: Paldiski on hea näide uue energiaga ellu ärkamisest

"Tuleb tunnustada Paldiski linna ja Paldiskis tegutsevate ettevõtjate julgust ja ambitsioonikust, olgu siis Tesla gigatehase või serveriparkide Eestisse meelitamisel, Põhja ja Balti regiooni tähtsusega energiasalvesti või energiainfrastruktuuri rajamisel ning sadamate arendamisel," märkis ettevõtlusminister Rene Tammist.

Swedbank: Eesti majandus on heas tasakaalus

Swedbank: Eesti majandus on heas tasakaalus

"Valitsus peaks hoiduma majandustsükli praeguses faasis majanduse täiendavast stimuleerimisest," soovitab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. "Pigem tuleks aidata kaasa majanduse jätkusuutlikule arengule – see tähendab muuhulgas näiteks sisserändepoliitika ülevaatamist ning reformide jätkamist tööturul ja hariduses, mis aitaksid tööturule tuua rohkem ja vajaliku kvalifikatsiooniga töötajaid."

Tammist: ääremaastumise vastu aitab ainult ettevõtlus!

Tammist: ääremaastumise vastu aitab ainult ettevõtlus! (2)

Eesti ettevõtluste toetamise süsteemi killustumise vähendamiseks ja regionaalse majandusarengu toetamiseks tegeleb riik keskse ülevaate saamise nimel nii spetsialiseerumisvõimaluste kui toetuste jaotamise süsteemi ümberkorraldamisega, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Oettinger: majanduse õitsenguaeg on läbi saamas

Oettinger: majanduse õitsenguaeg on läbi saamas

"Tundub, et viimase kuue aasta pidu on otsakorral," sõnas Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettinger. "Osaliselt on selle taga see, et madalate intressimäärade ajastu hakkab lõppema, osaliselt ka president Trumpi poliitika. Need riskid, mis viivad järgmise kriisini on märgatavad."

Jüri Ratas: rahapesu tõkestamine on Eesti jaoks esmatähtis

Jüri Ratas: rahapesu tõkestamine on Eesti jaoks esmatähtis (1)

"Oleme pööranud selleks vajalike meetmete tugevdamisele tõsist tähelepanu ja karmistame reegleid veelgi. Samuti oleme finantsinspektsiooni, rahapesu andmebüroo ja prokuratuuri koostöös Eesti finantssektorit väga palju korrastanud," rääkis peaminister Jüri Ratas. "Selle töö tulemusel on Eestis rahapesurisk madal, mida näitab ka Eesti kõrge teine koht Baseli rahapesuvastases indeksis."

Uuring: alkoholiaktsiiside langetamine pööraks piirikaubanduse tagasi

Uuring: alkoholiaktsiiside langetamine pööraks piirikaubanduse tagasi

"Kui aktsiise langetada 2020. aastal nii, et hinnaerinevused Lätis müüdavate toodetega jääksid vahemikku kuni 2 eurot õllekohvri ja alla ühe euro 0,5-liitrise viinapudeli pealt, siis looks see eelduse piirikaubanduse tagasipööramiseks ja seeläbi ka eelarvetulude tõusuks," ütles KPMG Balticsi nõustamisosakonna juht Hanno Lindpere.

Valitsus tahab taastada Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku

Valitsus tahab taastada Eesti lipu all sõitva kaubalaevastiku

"Laevandusettevõtetele luuakse eraldiseisev tööjõumaksude ja ettevõtte tulumaksu erirežiim ehk tonnaažikord," rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson. "Ettevõte saab seega valida, kas maksta tavapärast 20-protsendilist tulumaksu väljavõetud kasumilt või tonnaažimaksu, mida arvestatakse laeva kogumahutavuse pealt. Tegemist on laevandussektorile harjumuspärase süsteemiga, mida seni Eestis rakendatud pole." Esimeseks eesmärgiks on seitsme aasta jooksul tuua Eesti registrisse ja Eesti lipu alla 300 suuremat kauba- ja reisilaeva.

Maksuvaba tulu on ettenähtud mahus kasutanud pooled inimesed

Maksuvaba tulu on ettenähtud mahus kasutanud pooled inimesed

"Maksuvaba tulu kasutamata jätmine on seotud eelkõige sellega, et inimesed on oma maksuvaba tulu arvestamisel olnud konservatiivsed ning lasknud tööandjal pigem vähem maksuvaba tulu arvesse võtta, et see veebruaris korraga kätte saada," ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.

EKI: Eesti majandus on heas seisus

EKI: Eesti majandus on heas seisus

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) analüüsi koondtulemused näitavad majandusseisu ühtlaselt kõrget taset pea kõigi segmentides, kasvanud on usaldus valitsuse majanduspoliitika vastu ning eratarbijate kindlustunne.

Jüri Ratas: riik ei tohi kedagi maha jätta

Jüri Ratas: riik ei tohi kedagi maha jätta

"Ma nõustun tööandjate manifesti mõttega, et kõige keskpunktis peab olema inimene," rääkis peaminister Jüri Ratas Äriplaani konverentsil. "Finantskriisi järel on arenenud riikides sissetulekute ebavõrdsus suurenenud, kuid Eesti ujub heas mõttes vastuvoolu, sest meil on sissetulekute ebavõrdsus vähenenud."

Majandusteadlased uurivad erinevusi meeste ja naiste varade väärtuses

Majandusteadlased uurivad erinevusi meeste ja naiste varade väärtuses (1)

Kuna sissetulekud on meestel kõrgemad kui naistel, siis võib eeldada, et ka varade erinevus on Eestis meeste kasuks. Lisaks uuritakse palgalõhet. "Tavapäraste põhjustega, nagu näiteks meeste ja naiste vahelised erinevused haridustasemes ja erialavalikutes, ametikohtades ja tööajas, saab Eestis selgitada vaid väikest osa soolisest palgalõhest," sõnas TalTechi professor Tairi Rõõm.

88 NIPPI: Kas äri alustamine null euroga on ikka võimalik?

88 NIPPI: Kas äri alustamine null euroga on ikka võimalik?

"Oluline ei ole see, mis summaga alustatakse, vaid see, kuhu tahetakse jõuda," rääkis Tallinna ettevõtluspäeval ettevõtluskoolitaja ja -mentor Sirle Truuts. "Sageli jäävadki ettevõtjad kinni raha taha. Esineb väärarvamus, et kui ei ole ettevõtte alustamiseks piisavalt raha, siis ei ole ettevõtte tegemine võimalik." Loe siit 88 nippi, kuidas alustada ettevõtlusega null euroga!

Laadimine...Laadimine...