Majandus

PETERSON: Rakvere lihatööstus ei saa enam palgatõusu vajadust eirata

PETERSON: Rakvere lihatööstus ei saa enam palgatõusu vajadust eirata

Täna hakkavad vastsetest ametiühingu liikmetest Rakvere lihatööstuse töötajad koos ametiühingute keskliidu ja tööstustöötajate ametiühingu esindajatega oma palgatingimuste üle läbirääkimisi pidama. "Läbirääkimistel minnakse tema sõnul kindlasti kollektiivlepingu peale välja," ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.

Raimond Kaljulaid: Arsenali keskuse odav müügihind vihjab Rõivase ja Rosimannuse koostööle

Raimond Kaljulaid: Arsenali keskuse odav müügihind vihjab Rõivase ja Rosimannuse koostööle (3)

"Me ei tea, kas Taavi Rõivas nõukogu esimehena mõjutas Arsenali keskuse müügiprotsessi selliselt, et mõjukas reformierakondlane Rosimannus saaks oma äripartneritega keskuse omanikuks ning keskus müüdaks turuhinnast madalama ostuhinnaga, kuid nii läks ja sellele tuginedes saab avalikkus teha omad järeldused mõlema poliitiku kohta," ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Transiitteede programm annab omavalitsustele 15 miljonit eurot

Transiitteede programm annab omavalitsustele 15 miljonit eurot

"Minu hinnangul on selge, et kui omavalitsuse teed kurnatakse neid läbivate raskeveokite liikumise tõttu, peab riik leidma võimaluse omavalitsusi toetada," rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson. "Transiitteede programm annab kohalikele omavalitsustele uue võimaluse abi vajavad teed korda teha ning samal ajal elavda ka piirkondlikku ettevõtlust."

Simson: merel on Eesti majanduses asendamatu roll

Simson: merel on Eesti majanduses asendamatu roll

"Merendusest sõltub suur osa Eesti majandusest, kuna umbes 60% Eesti ekspordist ja impordist toimub meritsi," ütles Majandus- ja Taristuminister Kadri Simson, kes esitles valitsusele Eesti merenduspoliitika rakendusplaani 2020. aastani, mis aitab merendusvaldkondi arendada erinevate sektorite koostoimes nii, et Eesti oleks mereriigina võimalikult edukas.

Maailma toidupäev juhib tähelepanu ülesöömisele

Maailma toidupäev juhib tähelepanu ülesöömisele

"Seisame täna silmitsi probleemiga, kus ühed viskavad toidu prügisse, samal ajal kui teised nälgivad," ütles maaeluminister Tarmo Tamme. "Maailma elanikkond kasvab pidevalt ning seetõttu peavad muutuma nii toidutootmise kui põllumajanduse viisid, et tagada piisav toiduvaru kogu inimkonnale."

Ettevõtja kogemus: nutiladu lihtsustab logistikat ja optimeerib kulusid

Ettevõtja kogemus: nutiladu lihtsustab logistikat ja optimeerib kulusid

Kaasaegsete tehnoloogiliste lahendustega varustatud laopinnad võimaldavad laos pidada oma kontorit, ladustada tooteid ning koordineerida tegevust ise sadade kilomeetrite kaugusel olles. Tööriistade ja ehitustarvikute müügiga tegeleva ettevõtte Toolpartner OÜ partner Raigo Abel nendib, et nutiladu vähendab nii tööjõu- ja logistikakulusid kui ka pakub suuremat turvatunnet.

ARVAMUS: Kuidas suunata kodukoha kestlikkust?

ARVAMUS: Kuidas suunata kodukoha kestlikkust?

"Omavalitsuste kätte antud hoobadega saab juhtida mitmeid meie igapäevaelu puudutavaid valdkondi haridusest transpordikorralduseni ning kõigis nendes valdkondades saame arengut kestlikumalt suunata," kirjutab Mihkel Annus, Eesti Taastuvenergia Koja projektijuht. "Kestlikkuse arvestamine otsustamisel toob reeglina kaasa muu hulgas parema ja mugavama elukeskkonna, kokkuhoiu ajas ning teiste ressursside säästmise, osutudes nii mitmekülgsemalt nutikamaks valikuks."

Nobeli majandusauhinna võitis Richard Thaler

Nobeli majandusauhinna võitis Richard Thaler

Tänavuse Nobeli majandusauhinna võitis USA ökonomist Richard Thaler, kelle teedrajav töö sildas lõhe majanduse ja psühholoogia vahel. Sel aastal oli kandidaatide hulgas ka vaesusuurija Esther Duflo, kes oleks võidu korral olnud 78 laureaadi hulgas alles teine preemia saanud naine.

Harvardi professor: me peame tulevikutehnoloogia enda heaks tööle panema

Harvardi professor: me peame tulevikutehnoloogia enda heaks tööle panema (3)

"Kõige tähtsam ebaselge aspekt uute tehnoloogiatega on see, millisel määral nad on võimelised jaotuma üle kogu maailma. Kui nad ei jõua kõikjale, siis nad vaid laiendavad sissetulekulõhe riikide ja regioonide vahel," kirjutab Harvardi ülikooli Kennedy kooli majandusprofessor Ricardo Hausmann, Harvardi ülikooli Kennedy kooli majandusprofessori ja Harvardi ülikooli rahvusvahelise arengu keskuse juhi Ricardo Hausmanni sõnul on töökohtade arengu tõttu töökohtade kadumine paratamatus ning riigid peavad keskenduma elanikkonnale uute oskuste õpetamisele, et lõigata kasu tehnoloogia poolt tekitatud võimalustest.

Laadimine...Laadimine...