Majandus

Tippjuhid arutavad Eesti tuleviku üle

Tippjuhid arutavad Eesti tuleviku üle

Eesti avaliku teenistuse tippjuhid teevad Tartus toimuval konverentsil "Riigipiirist silmapiirini" kokkuvõte Eesti eesistumisest ning arutatakse koos Tartu ülikooli teadlastega Eesti tuleviku üle.

Noored on üha enam huvitatud sotsiaalsest ettevõtlusest

Noored on üha enam huvitatud sotsiaalsest ettevõtlusest

"Sotsiaalne ettevõtlus kõnetab tänapäeva noori, sest taolise äritegevuse peamiseks sihiks on inimeste heaolu ja keskkonnakaitse," ütles Schlümmer. "Noorte huvi on kasvanud koos mõistmisega, et koos iga ettevõtte toimimiseks ja kasvamiseks vajaliku kasumi teenimisega on samavõrra oluline panustada meid ümbritseva parandamisse."

CV Keskus: eestlasi peibutab infotehnoloogiasektor

CV Keskus: eestlasi peibutab infotehnoloogiasektor

Tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgub, et suurem osa Eesti töötajaist sooviksid töötada ettevõtetes, kus saab end teostada Infotehnoloogia valdkonnas – paljud Eesti ihaldusväärseima tööandja TOP 20 ettevõtetest tegutsevad just IT-sektoris.

Mida pidada silmas oma esimest ettevõtet luues?

Mida pidada silmas oma esimest ettevõtet luues? (1)

Ettevõtlusega alustamine on Eestis väga lihtsaks tehtud. Avad ettevõtjaportaali, teed mõned klõpsud ja maksad riigilõivu. Kümmekond minutit ja paarsada eurot hiljem oledki seaduse silmis ettevõtja. Loomulikult ei piirdu mugavus pelgalt õiguskeskkonna ja infosüsteemidega.

Tööandjad ja ametiühingud leppisid kollektiivlepingu laiendamise tavad
Majandus Eesti

Tööandjad ja ametiühingud leppisid kollektiivlepingu laiendamise tavad

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on tegu ses mõttes ajaloolise leppega, et sotsiaalpartnerid võtavad Põhjamaadele omase rolli ja asendavad-täiendavad seadust oma kokkuleppega. "Sektori kollektiivlepingu sõlmijatel tasub head tava järgida, sest see kohaldab ILO põhimõtteid. Mittejärgimine võib põhjustada ebamugavaid vaidlusi," ütles Peterson.

Eesti majandus püsib lähiajal heas seisus

Eesti majandus püsib lähiajal heas seisus (3)

Eesti majanduskasv aeglustub, kuid majandus on heas tasakaalus ja vastupidav. "Tugevaim tegevusala oli ehitus, mille panus kogu majanduskasvu oli umbes üks viiendik," märkis Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. "Selle taga olid väga tugevad valitsemissektori investeeringud ning osaliselt ka oluliselt tugevam Euroopa struktuurivahendite kasutusele võtmine."

BLRT grupp investeeris mullu 44 miljonit eurot

BLRT grupp investeeris mullu 44 miljonit eurot

BLRT Grupp investeeris möödunud aastal 44 miljonit eurot, ettevõtte tootmisüksusi külastanud peaminister Jüri Ratase sõnul on välisinvestorite puhul probleemiks kvalifitseeritud tööjõu nappus ning valitsus töötab selle lahendamise nimel.

Töötav pensionär: teenin pensioni kaotuse tööga tasa ja tulumaks võiks olla astmeline

Töötav pensionär: teenin pensioni kaotuse tööga tasa ja tulumaks võiks olla astmeline (9)

"Kuigi ma ise olen pensionär ja käin ka tööl ning kokkuvõttes kaotan nüüd uue maksusüsteemiga umbes sada eurot pensionist, siis üldjoontes ma olen sellisel moel tulumaksu arvestamisega rahul," rääkis töötav pensionär Jaan Kuus, kelle sõnul võiksid kõik, kellel võimalik, käia tööl. "Tegelikult oleks meil üldse vaja kehtestada astmeline tulumaks. Jõukamad peavadki rohkem makse maksma."

Laadimine...Laadimine...