Ratas: eesmärk peab olema tasakaalustatud eelarve

Riigikogu liige Taavi Rõivas küsis peaminister Jüri Rataselt, miks on majanduskasvust hoolimata järgmiste aastate riigieelarved puudujäägis ja valitsus kavandab kärpeid.

Pilt: Päästeamet

Ratas: eesmärk peab olema tasakaalustatud eelarve (2)

Toimetaja: Vesta Reest

Riigikogu liige Taavi Rõivas küsis peaminister Jüri Rataselt, miks on majanduskasvust hoolimata järgmiste aastate riigieelarved puudujäägis ja valitsus kavandab kärpeid.

Ratas vastas, et valitsus jätkab konservatiivse eelarvepoliitikaga, mille aluseks on eelarve struktuurne tasakaal. Peaminister viitas, et eelmise aasta sügisel riigieelarvet koostades tugines valitsus tippspetsialistide koostatud prognoosile, mille kohaselt järgneval neljal aastal püsib Eesti riigieelarve struktuurses tasakaalus.

Aprillis sai valitsus värske prognoosi, mis hindas olukorda teisiti. Ratas lubas, et valitsus jõuab eelarve tasakaaluni sammhaaval.

"Kui eelmisel aastal oli 1,4 protsenti puudujääk, see väheneb sel aastal 0,9 protsendini, järgmisel aastal -0,4% protsendini ja siis jõuab tasakaalu," ütles peaminister.

Veel kinnitas Ratas, et prognoositud palgatõus päästjatele ja politseile ei ole järgmisel aastal võimalik. Nii politsei- ja piirivalveamet kui ka päästeamet on kinnitanud, et kaadrivoolavuse vältimiseks on jätkuvalt vajalik tõsta palka. Peaminister Jüri Ratas kinnitas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et palgatõusuks praegu raha pole. 

"Politsei, päästeametnikud, sotsiaalhoolekandes töötavad inimesed, kindlasti õpetajad, kõrgharidusega kultuuritöötajad – nende palka oleme me püüdnud jõudu mööda viimastel aastatel tõsta. Järgneval aastal tänase riigi eelarvestrateegia kohaselt me ei näe ette palgatõuse," oli Ratas otsekohene. 

"See ei ole hetkel riigile võimalik, aga ma ei näe ka võimalust, et me nendes valdkondades läheme palkasid kärpima," lisas Ratas.

Mai keskel näitas siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna vastsele siseministrile Mart Helmele slaidiesitlust kõigest, mida päästeamet ja politsei järgmisest eelarvest juurde vajaks, kokku tuleks võrreldes tänavusega lisaks leida 143 miljonit eurot.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...