Renditööjõule keelenõuded karmimaks

Keeleinspektsioon esitas haridusministeeriumile ettepaneku, et Eestis kasutatavale renditööjõule karmistataks keelenõudeid.

Pilt: Pixabay

Renditööjõule keelenõuded karmimaks

Vesta Reest

Keeleinspektsioon esitas haridusministeeriumile ettepaneku, et Eestis kasutatavale renditööjõule karmistataks keelenõudeid.

Ettevõtjatel lasub kohustus tagada eestikeelne teenindamine ja tagada oma töötajate keeleoskus. Aga renditöötajate tööandja on rendifirma. Kui see rendifirma on väljaspool Eestit, siis keeleinspektsiooni võimalused tööandjat survestada on enam kui piiratud.

"See ei ole väga suur probleem, aga on näha, et see tasapisi kasvab sellepärast, et majanduskasvu tingimustes kaupluseketid laienevad ja neil on endal tööjõust puudus nii, et renditöötajaid ikka tuleb erinevatest riikidest," rääkis keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk.

"Seetõttu ongi keeleinspektsioon pöördunud haridusministeeriumi poole, et natukene täiustada kehtivat keelenõuete määrust ja ka kasutaja ettevõtte mõiste sisse panna, et tööandja või siis kasutaja ettevõtja tagavad keeleoskuse," lisas ta.

Keeleinspektsiooni andmetel kasutab Eestis enim renditöötajaid Maxima jaemüügikett. Ettevõtte sõnul on renditööjõud kallis, kuid vajalik. Peamiselt kasutab ettevõte Lätist, Leedust või Ukrainast pärit renditöötajaid töödel, mis klientidega otseses kokkupuutes ei ole.

"Kui oleks kohalik inimene, siis me pigem eelistaks kohalikku tööjõudu, aga, jah, paraku me oleme olude sunnil ilmselt sunnitud suurendama ka renditööjõu kasutamist," ütles Maxima Eesti personalijuht Lea Kimber.

Laadimine...Laadimine...