Tallinna linnajuhid saavad uue ametiauto

Uus ametiauto Volvo S 90 on praegusest mahukam ja soodsam, tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas vastates Tallinna linnavolikogu liikme Annela Ojaste (SDE) arupärimisele.

Pilt: Scanpix

Tallinna linnajuhid saavad uue ametiauto

Uus ametiauto Volvo S 90 on praegusest mahukam ja soodsam, tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas vastates Tallinna linnavolikogu liikme Annela Ojaste (SDE) arupärimisele.

Alljärgnevalt linnapea Taavi Aasa vastus linnavolinik Annela Ojastele.
 
1.       Lähtudes linnapea Taavi Aasa sõnadest, elab ta Tallinnas Mähel. Miks on vaja üle 150 kW (loe 185 kW) võimsa mootoriga ja neliveoga sõidukit Tallinna linnas liiklemiseks?
 
Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto. Senise auto Mercedes-Benz E350 d hind käibemaksuta on 49 990 EUR ja uue parima pakkumuse tulemus INFO-AUTOlt on 48 325 EUR.
Antud auto puhul on oluline mõista, et tegemist on Tallinna Linnakantselei esindusautoga, mida kasutatakse ka väliskülaliste transpordiks ja see pole kaugeltki ainuisikuliselt linnapea käsutuses.
 
Auto liikleb tõepoolest enamiku ajast Tallinnas, kuid mitte ainult. Nelikveo puhul on tegemist sõidu turvalisust tagava meetmega, tagamaks paremat haarduvust ja juhitavust ja läbivust erinevates oludes. Teie mainitud võimsus ei ole Tallinna tänavatel liikuvate autode puhul kindlasti mitte haruldane, eriti arvestades, et tegu on suure esindusautoga.
 
2.       Seoses tervisliku olukorraga, kasutas endine linnapea Edgar Savisaar spetsiaalset sõidukit ja autojuhti, 2016 aasta lõpul loobus ta nii sõiduki kui autojuhi kasutamisest. Autojuhi ametikohta aga ei kaotatud vaid seda mugavust kasutab edasi praegune linnapea. Taavi Aas, missugustel tervislikel või muudel põhjustel ei saa te ise autot juhtida?
 
Mina kahtlemata saan autot juhtida, kuid antud autot kasutavad ka teised linnavalitsuse liikmed, samuti väliskülalised. Ametiautode kasutamine tippjuhtide poolt on suhteliselt laialt levinud praktika ja kui te arvate, et näiteks teie erakonnakaaslastest vabariigi valitsuse ministrid peaksid neist loobuma, siis võite vastava ettepanekuga nende poole pöörduda.
 
3.      Valimiskampaanias rõhutas linnapea Taavi Aas oma keskkonnasõbralikkust, sõites Mustamäel mõned korrad bussiga ning kesklinnas ka ühel korral rattaga. Miks Taavi Aas uue kuluka sõiduauto valimisel ei eelista keskkonnasäästlikku elektriautot, et linlastele head eeskuju näidata?  
Elektriautode puhul on esindusautode valik küllalt väike, pealegi poleks elektriline esindusauto kuigi armuline pealinna rahakoti suhtes. Kui te peate silmas üht hiljaaegu raketiga lennanud mudelit, siis see maksab paraku mitu korda rohkem kui linna praegune auto. Odavamad variandid paraku on kas liiga pisikesed, et mitut inimest edukalt mahutada või väikese läbisõiduvõimega, mis võib osutuda probleemiks kui on tarvis sõita linnast välja.
Laadimine...Laadimine...