Tänasest saab taotleda regionaalse investeeringu programmi toetust

Rahandusministeerium kuulutas teisipäeval välja regionaalsete investeeringutoetuste programmi taotlusvooru, mille käesoleval aasta maht on kokku umbkaudu 3,4 miljonit eurot.

Pilt: Scanpix

Tänasest saab taotleda regionaalse investeeringu programmi toetust

Rahandusministeerium kuulutas teisipäeval välja regionaalsete investeeringutoetuste programmi taotlusvooru, mille käesoleval aasta maht on kokku umbkaudu 3,4 miljonit eurot.

"Täpsem summa selgub jaanuarikuu jooksul, kuid eelduslikult on see sel aastal 3,4 miljonit eurot," ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Karel Hanni BNS-ile.

Maksimaalne toetuse summa on 120 000 eurot ja minimaalne 20 000 eurot. Toetuse maksimaalne määr on 75 protsenti projekti abikõlblikest kuludest ning oma- ja kaasfinantseeringu määr on 25 protsenti abikõlblikest kuludest. Programmi rahastatakse hasartmängumaksust.

"Soovime programmi abil parandada hoolekande, õppimise, sportimise ning vaba aja veetmise tingimusi. Seetõttu kutsun üles kõiki, kes vastavad programmi tingimustele, sellest osa võtma ja taotlusi esitama," ütles riigihalduse minister Jaak Aab pressiteate vahendusel. "Regionaalsete investeeringutoetuste programm on kestnud juba 19 aastat. Selle ajaga on rahastatud üle 2000 projekti ning seda lausa 45 miljoni euro eest," lisas minister.

Toetust võivad taotleda kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud või sihtasutused, mis ei ole äriühingu valitseva mõju all ning mille tegutsemise eesmärk on suunatud avalikkusele. Iga taotleja võib esitada ühe taotluse. Erandina võib kaks taotlust estada kohalik omavalitsus, mille rahvaarv on üle 8000 elaniku.

Laekunud taotlusi menetleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Otsused laekunud projektide kohta teeb rahandusministeeriumi juurde moodustatud programmi komisjon, kuhu kuuluvad lisaks rahandusministeeriumi ja EAS-i esindajatele ka haridus- ja teadusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ning kultuuriministeeriumi esindajad.

Taotlusvooru toetusvahendite summa selgub jaanuaris ja hiljemalt 1. veebruaril avalikustatakse programmi toetusvahendite jaotuse rahandusministeeriumi veebilehel. Taotlusvoor on avatud 2018. aasta 2. jaanuarist kuni 2018. aasta 1. märtsini. Taotlusi saab esitada EAS-i e-teeninduse kaudu.

Regionaalsete investeeringute programmist võivad toetust taotleda kohaliku omavalitsuse üksused, välja arvatud Tallinna linn, ning avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, mis ei ole äriühingu valitseva mõju all. Hasartmängumaksust on alates 1998. aastast jagatud regionaalseteks investeeringutoetusteks 44,7 miljonit eurot. Selle aja jooksul on kokku laekunud 7320 taotlust, millest on rahastatud 2275 taotlust.

Laadimine...Laadimine...