Tuleva: kindlustuspõhine pensioni väljamakse süsteem vajab muutmist

Toimetaja: Moonika Tuul

Tuleva juht Tõnu Pekk kritiseeris rahandusministeeriumit ning riigikogu selle eest, et eelnõu ei püüagi parandada pensionide väljamaksmise süsteemi.

Pensioniühistu Tuleva hinnangul tuleks tasude mõttes tarbijasõbralikumaks muutunud pensionireeglites järgmisena ette võtta väljamaksete süsteem, mis praegu on korraldatud suuresti kindlustusteenuste kaudu, vahendas BNS.

Riigikogus viimasele lugemisele tulev investeerimisfondide seaduse muutmise seaduse eelnõu alandab pensionifondide tasusid ning säästab seeläbi Eesti inimestele umbes 15 miljonit eurot aastas, teatas Tuleva.

Samas jätab eelnõu täielikult lahendamata pensionide väljamaksetega seotud valusad küsimused. Seadus sunnib pensionikogujaid näiteks jätkuvalt kogutud pensioni kättesaamiseks kulutama raha kahjulikele kindlustusteenustele, märkis Tuleva.

"On hea meel, et teise sambasse kogutud pensioniraha ei voola enam endises mahus otse pankade turunduskulude ja kasumite katteks," ütles Tuleva juht Tõnu Pekk pressiteate vahendusel. Samas kritiseeris ta rahandusministeeriumit ning riigikogu selle eest, et eelnõu ei püüagi parandada pensionide väljamaksmise süsteemi.

"Jätkuvalt tõstetakse teise sambaga liitunud inimeste elu jooksul kogutud säästud sundkorras kindlustusseltside taskusse," ütles Pekk. Lisaks keerukusele ja kulukusele ei luba selline süsteem tema sõnul inimestel pensionieas oma kogutud varale tootlust teenida. "Poliitikud ei eita probleemi, kuid lükkavad arutelusid sel teemal juba teist aastat järjest edasi," rääkis ta.

Laadimine...Laadimine...