10 kommentaari

ajalugu

Vasta kommentaarile

http://www.eesti.ca/?op=article&articleid=32592
Jurjevi offshore.
http://www.pealinn.ee/tagid/koik/eesti-teenis-vene-kullaarist-hiigelkasumit-n190268
Kullaäri bolševikega.
http://elutark.delfi.ee/raamatud/eesti-riigi-sunnivalud-bolsevikud-vedasid-venemaalt-eesti-kaudu-laane-euroopasse-peaaegu-700-tonni-kulda?id=81201761
Ärid bolševikega.

von

Vasta kommentaarile

https://www.postimees.ee/65415/atonen-rahapesu-seostamine-meie-firmaga-on-jabur
https://en.wikipedia.org/wiki/Tambovskaya_Bratva

dollaroff

Vasta kommentaarile

https://ekspress.delfi.ee/kuum/halvale-teele-ekspolitseinik-kahtlustab-endiste-kolleegide-kattemaksu?id=85231711

Tuleb meelde,

Vasta kommentaarile

et ajakirjanduses oli A.Rehe üks valjusõnalisemaid "Tere" omalesoovijaid, kuidas on võimalik ülestöötatud ja toimivat ettevõtet ilma müügisoovita demokraatlikus õigusriigis osta??? Ja teine tähelepanek ajakirjanduses läbikäinud 400 miljardist - 0,5% sellest on ju 2 miljardit.

Virkko Lepassalu

Vasta kommentaarile

Minu arvates on asi väga lihtne. Suur osa siit läbi liikunud sularahast pärines ilmselgelt Venemaa maksupettustest.
Kui Venemaa ja Bulgaaria suutsid nii kumbki eraldi kui vastastikuses koostöös eelkuriteod leida ja asjad kohtuni viia, miks Eestis selle uurimisel tulemusteni ei jõutud. Venemaa-Bulgaaria-Eesti moodustasid ju ühe keti. Ei saa nii olla, et mingid summad, mis on Venemaal ja Bulgaarias kuulutatud mustadeks, ehk siis on leitud eelkuriteod on Eestit läbides puhtad. Samamoodi nagu ei saa olla natukene rase. Nüüd ongi küsimus, et kelle/mille taha riikidevaheline koostöö Eesti puhul siis ikkagi jooksis.

stater

Vasta kommentaarile

See on nüüd üks esimesi artikleid, kus toodi välja, et raha sulatamine oli tingitud sellest, et venemaa pankades oli teenustasu raha välja võtmisel 5%. Eestis aga alla 0,5%. Ehk miljoni euro pealt oli võimalik teenida (1-2 päevaga), ehk jätta vene pankadel teenimata, 45000 eurot. Uurijatel peaks olema selge, mis oli see raha, mis oli siis kuskil välja petetud ja mis kvalifitseerub rahapesu alla ja mis oli äritegevus, ehk Venemaa pankade kõrge hinnapoliitika tagajärg. Reaalsuses pöörles see üks ja sama miljon seal iga päev, mitte ei pestud 300 miljonit. Küsimus on selles, kas teenitud raha pealt maksti makse ja kas kõik tehingud vormistati. Ilmselt Eesti poolel küll ja vene poolel mitte. Siit aga siis filosoofiline küsimus, kui eesti pankadel on võimalik teenida venemaa pankade arvelt kuna venemaal on kõrged teenustasud, kas siis peaks riik seda soodustama või mitte. Kuna riikide vahel eksisteerib ikkagi konkurents, siis oleks loogiline ikkagi soodustada. Kui mõni lennufirma müüb odavamaid pileteid siis me ju kasutame neid. Aga nojah, rahapesu ja suured summad, need tekitavad kõigis emotsioone ja kui juurde lisada rahvusvaheline huvi ja see, et enamus ei süvene kunagi nende tehingute majanduslikku sisusse, siis ilmselt kuuleme me sel teemal veel mõndagi.

Vello

Vasta kommentaarile

Enne kui rääkida rahapesust, peaks nagu leidma tõendamist, et kõnealune raha on üldse kriminaalset päritolu. Paraku ei ole aga teema sellest poolest seni eriti midagi kuulnud, kui lihtsalt "naised saunas rääkisid" stiilis kuulujutud välja arvata . Ausalt teel saadud raha aga teatavasti "pesemist" ei vaja, mistõttu ootaks ajakirjanduselt ka suuremat täpsust erinevate mõistete kasutamisel.

W. postitas:

Polegi väidetud, et see kõik see raha vajas pesemist. Artikli iva on pealkirjas ja sisu avab teostamise võimalikud kanalid ja moodused. Aga samuti meie asjameeste tegevuse(tuse).

Huvitaja

Vasta kommentaarile

Kes andis välja seaduse et rahapesust mitteteatamine ei ole kuritegu ? ja veel 2 punkti?Ja kõik ametkonnad ja tippjuhid kes saavad palka selliste kuritegude tõkestamise eest - Rahapesu järelvalve komisjon, Rahandusminister,. KAPO, peaprokurör, siseminister, Eesti Pank- kõik olid puu otsas, et rahapesu saaks sujuvalt toimuda? . Või said selle eest meelehead?Või viib üks kuritegu teiseni? ringkaitse? VEB fondi salastajatel pandi näpud sahtli vahele? Ja nüüd samad tegelased pressivad jälle võimu juurde?

uku postitas:

eesmärk pühendab abinou - kuna vene turg oli eesti jaoks sanktsioonide pärast elimineeritud, siis tuli leida uus viis, kuidas sealsetest hiigelrahavoogudest osa saada - ja ka pöhjamaade pangad on ju alati huviatatud suurematest kasumitest Baltimaades, mida viimased, eriti Eesti alati upakil ja kummargil neile kui olilistele "investorietele" pakuvad

Laadimine...Laadimine...