Põnev

UURING: Liigne piimajoomine lühendab eluiga

UURING: Liigne piimajoomine lühendab eluiga (1)

Suurtes kogustes piima joomine lühendab eluiga, eriti ohtlik on liigne piimatarbimine naistele, selgus Rootsi teadlaste värskest uuringust. Naistel, kes joovad päevas vähemalt kolm klaasi piima, on vähemalt 60 protsenti suurem võimalus varakult surra, kui neil, kes piimajoomist väldivad.

UURING: Orjapalgad on tervisele ohtlikumad kui alkoholitarbimine

UURING: Orjapalgad on tervisele ohtlikumad kui alkoholitarbimine (2)

Soome teadlaste koostatud värskest uuringust selgub, et madalapalgalised töökohad vähendavad inimeste eluiga suuremal määral kui rohke alkoholitarbimine. Madalapalgaliste eluiga on keskmiselt kaks aastat lühem, kui kõrgepalgalistel. "Madal palk mõjutab keskmist eluiga oluliselt rohkem kui heaolu," märkis professor Mika Kivimägi.

Automaati saab sõbrale paki jätta ka tasuta

Automaati saab sõbrale paki jätta ka tasuta

Uudsetes pakirobotites saab igaüks hoida enda, sõbra või ostja jaoks tasuta ka kaupu, mis külma või kuuma kardavad. See sobib kiire elutempoga inimestele, kellel vahel lihtsalt pole aega paki saajaga kohtuda.

Nippe, kuidas vähendada riske piletite järelturult ostmisel

Nippe, kuidas vähendada riske piletite järelturult ostmisel

Tihti käiakse teistes riikides mitte ainult puhkust nautimas, vaid reis ühildatakse ka mõne huvipakkuva kontserti, festivali või spordiüritusega. Sageli aga on tarvis osta pilet ära juba varem ära. Kui aga ametlikest müügikanalitest on piletid välja müüdud, pööratakse pilgud järelturule. Paraku ei ole iga taoline ost turvaline.

Mille järgi valida koju veekeetjat?

Mille järgi valida koju veekeetjat?

Kuigi oma olemuselt on ka veekeedu spiraal toimiv lahendus vee soojendamiseks, on tänapäeval veekeetjaid, mis võimaldavad näiteks reguleerida temperatuuri nii, et esile tuleks erinevate teede parimad omadused. 

HUNDID KÄIVAD NAGU TOIDUPOES: Kesine toidulaud ajab metsakutsad koeri murdma

HUNDID KÄIVAD NAGU TOIDUPOES: Kesine toidulaud ajab metsakutsad koeri murdma

Tartumaal kaob sel talvel huntide kõhtu keskmiselt üks koer nädalas ja teateid külasid piiravatest huntidest on tulnud teistestki maakondadest. "Hunt on loom, kes asjata ei taha riskida ja püüab toidu vähese energiakuluga kätte hankida," põhjendab Eesti tuntuimaid hundi-uurijaid Ilmar Rootsi, miks hundid on asunud koeri murdma ja inimesi hirmutama.

ISLANDI UURING: Geneetilised eelsoodumused teevad inimkonna rumalamaks?

ISLANDI UURING: Geneetilised eelsoodumused teevad inimkonna rumalamaks? (1)

Pikemat haridusteed ja edasiõppimist soodustavad geenid on muutunud üha haruldasemaks, kuna enesetäiendust soodustavaid geene edasi kandvad inimesed saavad vähem lapsi kui need, kelle geenid edasiõppimist ei soodusta, selgus uuringus. Sajandite lõikes võib inimkonna IQ selle tulemusel märkimisväärselt langeda.

TEST: Kas magnetvälja mõju vähendavad tooted päriselt ka töötavad?

TEST: Kas magnetvälja mõju vähendavad tooted päriselt ka töötavad?

Üha enam ümbritsevad inimesed end erinevate elektriliste seadmetega alates kodumasinatest kuni nutiseadmeteni. Viimased on muutunud isegi laste igapäevaelu lahutamatuks osaks. Selline elustiil toob aga paratamatult kaasa pideva viibimise elektromagnet kiirguse keskel. Kas kiirgus on inimestele ohtlik ning olukorra päästavad kiirgusvastased tooted? 

Laadimine...Laadimine...