MEISTERDA ISE: Nutikad lahendused, mida transpordikastidest majapidamisse meisterdada

"Kui pappkast on terve ja korralik ning vanad sildid on vahetatud uute vastu, siis sobib vana karp väga edukalt oma saadetiste teele panemiseks," ütles DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

MEISTERDA ISE: Nutikad lahendused, mida transpordikastidest majapidamisse meisterdada

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kui pappkast on terve ja korralik ning vanad sildid on vahetatud uute vastu, siis sobib vana karp väga edukalt oma saadetiste teele panemiseks," ütles DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD Eesti sorteerimisliinidelt ja kullerite käest käib iga päev läbi kümneid tuhandeid erinevaid pakendeid. Neist transpordikindlamad ja keskkonnasäästlikuimad on kindlasti lainepapist kastid, mille eluiga saab aga tegelikult nutikal kasutamisel veel kordades pikendada.

Kivimurd selgitas, et aastate jooksul on kindlasti näha olnud muutust pakendamisel, sest üha rohkemad e-poed pakuvad oma klientidele plastist ja kilest pakendite asemel taaskasutatavatest materjalidest lahendusi ning ka inimesed ise pööravad järjest rohkem tähelepanu oma pakendi ja saadetise ökoloogilisele jalajäljele. 

"Veel aastaid tagasi domineerisid meie sorteerimisliinidel selgemalt igasugused kilest pakendid, kuid seda on nüüd vähemaks jäänud ning tihti on ka kilest materjalid vahetatud biolagunevate vastu," märkis Kivimurd. "Keskkonnale kõige sõbralikumad on aga ikkagi lainepapist pakendid ning rõõm on näha, et üha enam üritatakse ka neid taaskasutada."

DPD on kokku kogunud mõned nutikad ideed, kuidas juba kasutatud pappkastidele kodus veel uut kasutust leida ning sellega keskkonda säästa: 

1. Valmista vastupandamatud mängumajad oma kassidele

Kasutatud kartongkastid, millele on augud sisse lõigatud on kassidele täiesti vastupandamatud, sest nende peal annab oma küüsi teritada, sinna sisse ennast ära peita või peal turnida. Ühest kastist jätkub mängulusti pikaks ajaks.

Vaata videot toredatest näidetest. 

2. Osavusmäng lemmikloomadele

Keera kast tagurpidi, lõika kasti põhja hulk väikeseid avausi ning ühele kasti küljele ka auk enda käte jaoks. Kasuta näppu, mingit muud eset või näiteks maiuspala, mida lemmikloom tabada üritab.

Vaata videot toredatest näidetest siit ja siit.  

3. Papist mööbel

Prindi välja või joonista pappkastile pliidi ja muu köögimööbli kujutised ning saad lastele lihtsalt valmistada näiteks mänguköögi.

Vaata videot.  

4. Valmista papitükkidest mugavad eraldajad oma sahtlitesse või kappidesse 

Nii taaskasutad oma pakendi ning saad edukamalt oma sahtleid ja kappe organiseerida.

5. Kata kasutatud kastid riide või värviga 

Nii saad toredad hoiukohad mänguasjadele, tööriistadele, kodutarvetele jne.


Kui kassimajaks, mänguköögiks või muul nutikal viisil kasutatud materjal on oma elu ära elanud, siis vii tavalise prügikasti asemel lainepapp vii kasutatud lainepapp jäätmejaama või kogumiskonteinerisse. Ära unusta pappkasti enne korralikult kokku voltida, et see vähem ruumi võtaks.

Laadimine...Laadimine...