Põnev

Kuidas laste kasvatamine kajastub pensionis?

Kuidas laste kasvatamine kajastub pensionis?

Laste arv peres mõjutab tulevast pensioni, kuna riik maksab laste kasvatamise ajal teatud juhtudel näiteks vanema eest sotsiaalmaksu. Vaata siit, mis moodi laste kasvatamine mõjutab pensionile jäämist!

UURING: Emade koormus võrdub 2,5 täiskohaga töötamisega

UURING: Emade koormus võrdub 2,5 täiskohaga töötamisega (1)

Värskest uuringust selgub, et emad töötavad keskmiselt nädalas 98 tundi, mis on üle kahe korra rohkem kui kaks täistöökohta. Emade tööpäev algab tavaliselt veidi peale kella kuut hommikul ja lõppeb alles pool üheksa õhtul ning ka nädalavahetusel ei saa emad täiesti vabu päevi.

Õhtune veinijoomine võib tervise asemel tuua hoopis vähi

Õhtune veinijoomine võib tervise asemel tuua hoopis vähi (2)

Müüt, et õhtuti pokaalitäie veini joomine tuleks tervisele kasuks, on teadlaste poolt ammu kummutatud - alkoholi laastav mõju kaalub kordades üle kõik veinisõprade argumendid. Mitmed uuringud on paljastanud, et alkohol mitte ainult ei lõhu inimese DNA-d, vaid see on ka mitme vähiliigi tekkepõhjuseks.

Kuus soovitust uue kodu otsijale

Kuus soovitust uue kodu otsijale

Kuldreeglit küll kodu valimisel ja ostmisel ei eksisteeri, kuid on olemas mitmeid olulisi nüansse ka peale hinna ja kindla piirkonna, millele tasub kindlasti tähelepanu pöörata.

​Arst soovitab: kuidas hoida oma silmi tervena

​Arst soovitab: kuidas hoida oma silmi tervena (1)

Silmade heaolu peegeldab meie elukvaliteeti igal sammul, sest ilma osalise või täieliku nägemiseta jääme paljust ilma. Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus patsiente vastu võttev arst-resident Ann-Marii Lõhmus kinnitab Benu Apteegi ajakirjas Ilu jaTervis, et nii nagu hoolitseme oma tervise eest üldiselt, tuleb mõelda igapäevaselt ka oma silmade tervisele.

5 nõuannet: mida teha, et avalikud esinemised alati õnnestuksid?
Haridus

5 nõuannet: mida teha, et avalikud esinemised alati õnnestuksid? (2)

Kõrgem pulss, higised peopesad ja lavanärviga ununenud sõnad - need on mõtted, mis hirmutavad nii täiskasvanuid kui ka paljusid noori, kes on puutunud kokku oma ideede pitchimise ehk kiire esitlemisega pingelises olukorras. Nõuandeid, kuidas valmistada ette enesekindel ja edukas etteaste, jagab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitlemise eriala lõpetanud vabakutseline näitleja Karl Robert Saaremäe.

Eksperdi soovitused: 5 nutilubadust uueks aastaks

Eksperdi soovitused: 5 nutilubadust uueks aastaks

Kohe on käes öö, mil inimesed annavad lugematul hulgal lubadusi uueks aastaks. Mõned neist realiseeruvad, kuid paljud jäävad vaid lubadusteks. Et tänavu läheks teisiti ning lubadused oleksid teostatavad, pakub tehnoloogiaekspert välja viis lihtsat nutilubadust, mis tasuks uue aasta sihiks võtta.

Väärt nõuanded kodukahju korral käitumiseks

Väärt nõuanded kodukahju korral käitumiseks

Kuigi paljud koduomanikud on hoolsad ja ettenägelikud, võib naaberkorteris purunenud toru, pesumasina leke, tehnikaseadme lühis või hooletult paigutatud jõuluküünal tekitada suure kaose ja lõppeda hiiglasliku väljaminekuga.  

Kindlustusnipid: kuidas käituda reisikahju korral

Kindlustusnipid: kuidas käituda reisikahju korral

Reisimine on lõbus ja lõõgastav tegevus, kuid ka kodust eemal olles võivad meid tabada halvad üllatused ootamatutest haigustest tõsiste õnnetusteni välja. Sellistes olukordades tabab reisikindlustuse sõlminut aga tihti teadmatus, kuidas edasi käituda.

Toitumisnõustaja soovitab: mida süüa eksami eel?

Toitumisnõustaja soovitab: mida süüa eksami eel?

"Nüüd, mil paljudel eksamisessioon peatselt algamas, tõuseb aju turgutamise teema taas päevakorda," ütleb toitumisnõustaja Liis Orav. "Mida süüa ja  mida juua, et pea hästi võtaks ja  mälu ka pingelistel hetkedel alt ei veaks?"

Kuidas internetipoest ohutult jõulukinke osta

Kuidas internetipoest ohutult jõulukinke osta

"Et internetipoest ostes mitte petta saada, tuleks kindlasti kontrollida müüja tausta ja kui vähegi võimalik, kasutada ostu sooritamisel krediitkaarti," soovitab Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Tuleohutuse nõrk koht peitub elektriseadmetes

Tuleohutuse nõrk koht peitub elektriseadmetes (1)

Aasta lõpus sagenevad kindlustusseltside töölauale jõudvad tuleõnnetustega seotud kahjujuhtumid. Kui eestimaalaste teadmised ja oskused lahtise tulega ümberkäimiseks on aja jooksul paranenud, siis viimased aastad näitavad, et tuleohutuse nõrk koht peitub hoopis kokkupuutes elektriseadmetega.

Laadimine...Laadimine...