Prillitrendid peohooajal:  hõbedased ja kuldsed metallraamid ning reljeefsed mustrid

Mood ja prillid on alati käsikäes käinud ning üks paar signatuur-prilliraame võiks kõigil garderoobis olla, sest silmapaistvad prilliraamid lisavad välimusele stiili. Järgnevalt jagame soovitusi, millised prilliraamid on just praegu trendikad ning kuidas sobitada neid nii peoriiete kui suusamütsiga.

Prillitrendid peohooajal: hõbedased ja kuldsed metallraamid ning reljeefsed mustrid

Toimetaja: Toomas Raag

Mood ja prillid on alati käsikäes käinud ning üks paar signatuur-prilliraame võiks kõigil garderoobis olla, sest silmapaistvad prilliraamid lisavad välimusele stiili. Järgnevalt jagame soovitusi, millised prilliraamid on just praegu trendikad ning kuidas sobitada neid nii peoriiete kui suusamütsiga.

Jõulud ja peohooaeg on tulemas, aga ka periood, mis vajab tavapärasemast soojemat riietust mütside, sallide ja jopede näol. Instrumentarium Eesti optometrist Merle Väljari toob esile peamised trendid eelseivaks jõulu ja peohooajaks ning jagab nippe kuidas leida endale sobilikud prilliraamid igaks olukorraks.

 "Prilliraamide valikul on kõige olulisem, et prillid sobituksid inimese näokuju, jume ja soenguga. Kui see on kooskõlas, siis võib prille kanda nii peol kui ka sportides olenemata riietusest. Kui tegemist on aga väga piduliku üritusega, siis võib valida silmapaistvamad prillid, mis toovad peoriietust veelgi rohkem esile ning annavad nii-öelda viimase lihvi," selgitas Väljari.

Tänavune sügis-talvine mood toetab hästi lähenevat jõulu ja peohooaega, kus peamisteks toonideks on traditsiooniliselt sinine, punane, roheline, kuldne, hõbedane, must ja valge. "Ka prillimoes on hetkel trendikad hõbedased ja kuldsed metallraamid ning pidulikkust lisavad erinevad reljeefsed mustrid nii metall- kui plastikraamides. Sageli on raamis materjalid ka kombineeritult, näiteks plastikust esipaneel ja metalsed sangad või vastupidi. Raami kuju poolest tulevad tagasi nurgelised raamid, kuid suured kassisilma kujuga raamid on samuti endiselt hitt," tõi optometrist esile.

Kuigi peokleitide ja ülikondadega sobituvad ka prillid ideaalselt, siis eelistatakse pidulikel sündmustel tihtipeale siiski kontaktläätsi. "Mehed on prillide sobitamises ülikonnaga julgemad, kuid naisterahvad pelgavad endiselt peokleitidega prillide kandmist ja eelistavad kontaktläätsi. Julgustan siinkohal ka naisi rohkem prillidega peole minema, valides peokleidi juurde igapäevaste prillide asemel pidulikumad või tähelepanu äratavamad prillid," kinnitas Väljari.

Lisaks kuldsetele ja hõbedastele raamidele, domineerivad sügis-talvistes prillikollektsioonides tumesinised ja kahevärvilised prilliraamid, ühtlasi ka tumepunased ja sügavad mureli toonid ning rohelise erinevad varjundid samblarohelisest tumeroheliseni. Nendele toonidele lisab kontrasti ka valge, mis kogub üha enam populaarsust.

Väljari sõnul pole kindlat reeglit, mille põhjal inimesed prille valivad. "Pigem sõltub see suuresti sellest, mis otstarbeks neid vaja on – näiteks kes vajab prille, mis püsiksid sporti tehes tugevalt peas, kes soovib kontoririietuse juurde tagasihoidlikke kuid stiilseid raame, ning kes soovib prillidega ümberringi tähelepanu ja vauefekti saavutada," selgitas Väljari.

Ta lisas, et eestlaste prillimaitse on seinast seina, kus üheltpoolt vaadatakse minimalistlikke prille, kuid samas ka silmapaistvaid erivärvilisi raame.

 

Laadimine...Laadimine...