VIDEO JA FOTOD LINNATEATRI SARIKAPEOST! Linnateater plaanib uue hooaja avapeo praegu valmivas tootmishoones maha pidada

Hoonelt sarikapärja saaginud abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saab valmivast majast kõige moodsam ja kõige kaasaegsem teatrile ehitatud lao- ja tootmishoone Eestis. 

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO JA FOTOD LINNATEATRI SARIKAPEOST! Linnateater plaanib uue hooaja avapeo praegu valmivas tootmishoones maha pidada

Kai Maran

"Lavadekoratsioonid saab tootmishoonest vanalinna teatrimajja sõidutada tervikuna," rõõmustas Linnateatri peakunstnik Kristjan Suits, kelle sõnul arvestas linn hoone projekteerimisel kõigiti teatrirahva ettepanekutega.

38images

Linnateater saab peagi oma dekoratsioone valmistada ja ladustada uues unikaalses hoones, kust lavapildid tervikuna teatrimajja sõidutakse.

Suits juhtis neljapäevasel sarikapeol teatrirahva esmalt Suur-Sõjamäel valmiva tootmiskompleksi peaukse ette, et tunnustada moodsa hoone unikaalset logistilist lahendust. 

 

"Lavadekoratsioonid saab tootmishoonest vanalinna teatrimajja sõidutada tervikuna," rõõmustas Suits, kelle sõnul arvestas linn hoone projekteerimisel kõigiti teatrirahva ettepanekutega.

Linnateatri töökojad ja dekoratsiooniladu hakkavad asuma kolmekorruselise hoone esimesel korrusel. Töökodade asetus järgib tootmist – metallitöö- ja puidutöökojale järgnevad maalisaal värvimisruumi ja butafoori töötoaga ning dekoratsioonide monteerimise ruum, kust lavakujunduse saab edasi dekoratsioonide lattu viia.

"Liikumise teeb mugavaks seegi, et kõigil neil ruumidel on sektsioonuksed õue juurdepääsutee suunas," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Omaette sissepääsuga on ka teatri masinapargi garaaž, kuhu pääseb autoparklast."

Linnateatri direktor Raivo Põldmaa lubas tootmishoone avamispidu pidada septembris, kui teater uut hooaega alustab. 

"Suur-Sõjamäe krunt oli linnateatri kasutuses juba 1978. aastal ja tänane sarikapidu on meile tõeliseks sünnipäevakingiks!" ütles Põldmaa. "Unistus on täitunud! Linnateatri sünnipäeva peame veebruaris aga juba 1966. aastast, kui 13.veebruaril etendus Salme kultuuripalees linnateatri esimene lavastus."

Kuna peagi uueneb kogu linnateatri vanalinnakompleks tervikuna, valmistub teatrirahvas peagi taas Salme kultuurikeskuses etendusi andma.

"Salmes ehitus käib! Saal saab kahe-kolme publikurea arvelt suuremaks, samuti saab maja juurde black-boxi saali ruumid," rääkis Põldmaa. "Laia tn maja repertuaari hakkame Salmesse üle tooma septembris, kolimine võib aega võtta kolm-neli kuud."

Hoonelt sarikapärja saaginud abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saab valmivast majast kõige moodsam ja kõige kaasaegsem teatrile ehitatud lao- ja tootmishoone Eestis. Suur-Sõjamäe 44d lao- ja tootmishoone saab ka pesuköögi kostüümide hooldamiseks, tehnilised ruumid ja garaaži. Majja tulevad veel kabinetid, koosolekute ruum ja olmeruumid töötajatele. Hoonet ehitab Eston Ehitus OÜ, projekti koostas Novarc Group AS, arhitekt on Katrin Kõlu. Omanikujärelvalvet teostab Linnaehituse AS. Projekti kogumaksumus on 3,9 miljonit eurot.

Peagi uueneb teater tervikuna

Linnateater on oma praeguses unikaalses kodus Laial tänaval etendusi andnud 1999. aastast, olles end sisse seadnud 16 omavahel ühendatud keskaegses hoones – seni on siia mahutatud kõik teatritegemiseks vajalik alates töökodadest, proovisaalidest ja kontoriruumidest kuni erinevate lavadeni välja.

2018. aasta märtsis korraldasid Tallinna linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koos Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi linnateatri uue hoone ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto AB kavand. Kavandi kohaselt ehitatakse aadressile Lai 23 Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse 500-kohalist välilava.

Vaata videot ja loe lisaks intervjuud Elmo Nüganeniga: http://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/video-elmo-nuganen-linnateatril-on-kaes-koige-magusam-aeg-n250232 

Laadimine...Laadimine...