Westholmi gümnaasium tähistab Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasium tähitsab kolmapäeval auvilistlase Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva ning annab auvilistlase tiitli Tiina Lokile, Siim Kallasele ja Raul Talmarile.

Westholmi Gümnaasiumi 122. aastapäeval annavad koolis tunde vilistlased ning õhtul toimub kooli aulas traditsiooniline Westholmi õhtu, mis on sel korral pühendatud kooli auvilistlase Jaan Krossi sajandale sünniaastapäevale, teatas kooli esindaja BNS-ile. 

Õhtul esineb Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemann ettekandega "Mis on maa peal üldse teiste ja mis meie eneste poolt meile tehtud?". Jaan Krossi mõtteid ja mõtteid Krossist loevad abituriendid Kaarel Lappmaa ja Rene Stamberg, juhendja õpetaja Ülle Uulma. Lisaks kavas mitmed muusikalised etteasted Jaan Krossi tekstidele.

Lisaks sellele on Westholmi vilistlaskogul on traditsioon nimetada silmapaistvaid vilistlasi auvilistlasteks. Seekord on nendeks Tiina Lokk, Siim Kallas ja Raul Talmar. Vilistlane peab olema üleeestiliselt silma paistnud oma igapäevase tegevusega, mis on uhkuseks ja eeskujuks Westholmi Gümnaasiumile.

Tiina Lokk oma Pimedate Ööde filmifestivaliga on näidanud üles ülimat pühendumist, hoides järjepidevust ja põnevust aastast aastasse, saavutades tunnustust ja tuntust kogu maailmas.

Siim Kallas on jätkuvalt oma piiritute teadmiste, tarkuse, härrasmehelikkuse ja riigimehelikkusega meile kõikidele eeskujuks.

Raul Talmar on pühendunud muusiku ja koorijuhina tuntud mitte ainult kooride või üldlaulupeo dirigendina, vaid ka fanaatilise Eesti koorimuusika eestvedajana. Westholmi Gümnaasium peab endiselt au sees muusikalist õpetust ja Raul on meile muusikaalaselt suureks eeskujuks.

Laadimine...Laadimine...