116 apteeki ootavad gümnasiste töövarjuks

Koolinoored saavad registreeruda apteeki töövarjuks, et hilisemas töö- ja haridusevalikus teada proviisoriameti plusse ja võlusid.

Pilt: Scanpix
Haridus

116 apteeki ootavad gümnasiste töövarjuks

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Koolinoored saavad registreeruda apteeki töövarjuks, et hilisemas töö- ja haridusevalikus teada proviisoriameti plusse ja võlusid.

Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige, proviisor Kristiina Sepp ütles, et proviisorid on kõrgharidusega meditsiinispetsialistid, kelle ülesanne on tunda ravimeid, nende koostist, ravimite valmistamise ja tootmise tehnoloogiaid. "Neilt oodatakse ka ajaga kaasas käimist ja innovaatiliste lahendustega kursis olemist. Proviisori töö nõuab täpsust, vastutustunnet, head suhtlemisoskust ning kindlasti ka empaatia- ja analüüsivõimet," toonitas Sepp. "Ootame kõiki, kel eriala valimine alles ees, apteeki töövarjuks, et oma silmaga näha, mida proviisori töö endast kujutab."

Projektis osaleb 116  apteeki, mis kannavad Benu, Südameapteegi, Euroapteegi või Apotheka kaubamärki.

"Kuna proviisori elukutse on kõrgelt hinnatud, põnev ja pidevas arengus, kutsun kõiki gümnaasiumi lõpetajaid sisse astuma ka Tartu Ülikooli proviisori erialale," lisas Sepp. "Arvestades Eesti vananevat elanikkonda, ravimikasutuse suurenemist, aga ka muu maailma praktikat, on selge, et apteekri roll esmatasandi tervishoius aina suureneb," sõnas proviisor Sepp. "Valides proviisori ameti, võib iga noor kindel olla, et on alati tööturul nõutud – tervis ja tervisealane nõuanne on alati olnud kulla hinnaga ning igaühele meist vajalik ja tähtis."

Ülikool võtab sisseastumisavaldusi vastu alates 20. juunist kuni 4. juulini. Vastuvõtutingimustega saab lähemalt tutvuda Tartu Ülikooli koduleheküljel.

Koolinoored saavad apteekri töövarjuks registreeruda saab 10.–24. maini SIIN.

Eesti Apteekide Ühendus on apteeke ja farmaatsia-alase kõrgharidusega isikuid ühendav mittetulundusühing, mis kaitseb apteekide ning apteegi töötajate kutsealaseid, sotsiaalseid ja majanduslikke õigusi.

Laadimine...Laadimine...