Aasta kergejõustiklase tiitli pälvisid taas Balta ja Kirt

"Tulevikule mõeldes, siis soovin Tokyos teha samaväärse etteaste nagu Rios, olümpial võistlemine on midagi erilist,” ütles kaugushüppaja Ksenija Balta. 

Pilt: Scanpix

Aasta kergejõustiklase tiitli pälvisid taas Balta ja Kirt

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tulevikule mõeldes, siis soovin Tokyos teha samaväärse etteaste nagu Rios, olümpial võistlemine on midagi erilist,” ütles kaugushüppaja Ksenija Balta. 

Aasta kergejõustiklasteks valiti sarnaselt eelmisele aastale Balta ja odaviskaja Magnus Kirt, vahendas BNS. 

Andrei Nazarovi käe all  treeniv Balta saavutas võistkondlikul EM-il esikoha tulemusega 6.52, Eesti meistrivõistlustele Doha MM-i normi püüdma läinud Balta saavutas meistritiitli 6.53-ga.

"Ma väga tänan neid, kes minu poolt hääletasid, mulle anti justkui krediiti ja ma tahan uuel aastal tõestada, et väärin seda. See aasta oli väga tihe rebimine ja kõik naised olid ühtlaselt tublid. Tulevikule mõeldes, siis soovin Tokyos teha samaväärse etteaste nagu Rios, olümpial võistlemine on midagi erilist,” ütles Balta kergejõustikuauhindade galaõhtul.

Indrek Tustiti ja Marek Visteri käe all treenival Kirdil jääb selja taha üliedukas aasta. Ta uuendas kahel korral Eesti rekordit, viies selle juunis 90.61-ni. Väga stabiilse hooaja säravaimaks saavutuseks jääb Doha maailmameistrivõistluste hõbemedal, lisaks triumfeeris Kirt teemantliiga finaaletapil. Kõrgeid kohti lisandus veel mitmetelt erinevatelt rahvusahelistelt võistlustelt – teiste seas esikoht võistkondlikult EM-ilt ja teine koht Euroopa–USA matšilt.

Kirt ei saanud eile auhinda vastu võtma tulla, sest viibib õlavigastuse tõttu Prantsusmaal taastusravil.

"On suurepärane tunne, kui sinu tegemised lähevad korda fännidele, toetajatele ja kergejõustiku sees olevatele inimestele, suur tänu teile selle eest," märkis Kirt. "Oli äärmiselt edukas aasta, suutsime täita peaaegu kõik eesmärgid, mis hooajaks panime. Vaid MM-i osas jäi ehk i-le punkt panemata, aga see on see, millele tagasi enam vaadata ei tohiks. Kõik see ei oleks võimalik ilma treeneriteta – Marek ja Indrek, nemad on need, kes selle asja välja mõtlevad, mina olen see, kes paneb sellesse energia sisse." 

"Oli saavutusterohke tiitlivõistluste aasta," meenutas kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. "Suvine hooaeg täitis pea kõik ootused – superliiga võit, mitmevõistluse EM-i võit, noorte tiitlivõistlustelt tõid medalid Gedly Tugi ja Johannes Erm. Kirsiks tordil oli Doha MM-i kaks hõbemedalit. Tänan kõiki, kellega oleme seda teekonda koos käinud."

Aasta parimad kergejõustiklased selgusid hääletamise teel, millest võtsid osa Eesti Kergejõustikuliidu liikmesklubid, spordiajakirjanikud, kergejõustikutreenerid ja fännid. U14 ja U16 vanuse parimad valis kergejõustikuliidu noortespordikomisjon.

Laadimine...Laadimine...