Aasta linnakodaniku kandidaate saab esitada kuni reedeni

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik ütles, et tublisid linnakodanikke tasub kindlasti rohkem tunnustada, sest nemad annavad linnale hinge.

Pilt: Ilja Matusihis

Aasta linnakodaniku kandidaate saab esitada kuni reedeni

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna linnavolikogu algatatud aasta linnakodaniku valimiste kandidaatide esitamise tähtaeg on selle nädala reedel, 1. novembril.

Kandidaate saavad esitada kõik, küll aga on tingimustes kirjas, et kandidaat peab olema Tallinna elanik. "Seetõttu pole mõtet sellele tiitlile esitada näiteks Christopher Nolanit, kes sel suvel samuti Eesti pealinnale oma filmivõtetega palju tähelepanu tõi, kuid kes end Tallinna elanikuks registreerinud ei ole," ütles Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

Teriku sõnul võiks kõik linlased võtta võimalusel veidi aega, et linna vääriliste kodanike üle järele mõelda. "Tublisid linnakodanikke tasub kindlasti rohkem tunnustada, sest nemad annavad linnale hinge. Ka esmapilgul väikesed asjad võivad tegelikult olla suured ja võib-olla just kellegi koduasumis või linnaosas korraldatakse midagi sellist, mis võiks omada laiemat tähendust ning selle eestvedajad tunnustamist. Meie linnas tegutseb ju mitmeid aktiivseid asumiseltse, kelle ettevõtmised on ammu ületanud oma kodukandi piirid ning mis rikastavad linnaelu," lausus volikogu esimees.

Tallinna linnavolikogu algatas aasta linnakodaniku valimise 2018. aastal, et tunnustada Tallinna linna kodanikke, kes on möödunud aasta (kaheteist kuu) jooksul andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele, paremaks tegemisele ja muutmisele või on saatnud korda erilise teo. Eelmisel aastal pälvis aasta linnakodaniku tiitli Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. Samuti tunnustati paavst Franciscuse visiidi peakorraldajat Philippe Jourdan’i.

Aasta linnakodaniku kandidaate saavad esitada nii era- kui ka juriidilised isikud, kandidaadiks esitatav peab olema Tallinna linna registrijärgne elanik. Kandidaate saab esitada linnavolikogu veebilehel www.tallinn.ee/aasta-linnakodanik oleva vormi kaudu kuni 1. novembrini 2019.

Laadimine...Laadimine...