Aasta parimad motosportlased on Kevin Saar ja Kadri Ehamäe

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol valiti laupäeval aasta sportlasteks Kevin Saar ja Kadri Ehamäe.

Pilt: Scanpix

Aasta parimad motosportlased on Kevin Saar ja Kadri Ehamäe

Toimetaja: Merje Aus

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol valiti laupäeval aasta sportlasteks Kevin Saar ja Kadri Ehamäe.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas lähes 2000 motosportlast nii Eestist kui naaberriikidest ning välisvõistlustel osales tänavu pea 90 Eesti võistlejat. Üle 20 noore motosportlase esindas Eestit motokrossi EM- ja MM-võistlustel ning speedway ja supermoto Euroopa meistrivõistlustel, vahendas BNS.

Eestis toimus 2018 aastal ühtekokku 85 võistlust, mille hulgas rahvusvaheliselt suure tunnustuse pälvinud enduro MM-etapp Tallinnas, külgvankrite motokrossi MM-etapp Kiviõlis ja quadide EM-etapp samas kohas.

Tänavune motoaasta on Eestile sarnaselt eelmistele aastatele olnud tulemusterohke. Tänavu tõid Euroopa meistrivõistlustelt kuldse medali ära Kevin Saar ning pronksi Aksel Pärtelpoeg. Aasta motosportlaseks valitigi tänavu Kevin Saar, kes tuli juba teist aastat järjest Euroopa meistriks klassis EMX-Quad.

Aasta naisportlase tunnustuse sai esimese eestlannana motokrossi MM-il osalenud ja Soome karikavõistlustel kolmanda koha saanud Kadri Ehamäe.

Aasta edukaim noor oli Aasta nooreks motosportlaseks tituleeritud Aksel Pärtelpoeg, kes saavutas SuperMoto Junior klassi Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha ja võitis Eesti meistrivõistlused.

Esmakordselt selgitati välja ka aasta parim meeskond, kelleks olid tänavu Kert Varik ja lätlane Lauris Daiders, kes saavutasid külgkorvide MM-il poodiumikohti ja lõpetasid hooaja MM-i seitsmenda kohaga.

Aasta parimaid autasustasid Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja alakomisjonide liikmed. Kolmandat aastat kuulutati välja ka aasta mototeo ja aasta sangari eriauhinnad. Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus tänavu pälvisid auhinnad enduro MM-i korraldusmeeskonna RedMoto klubi suurepärane töö Veiko Biene eestvedamisel, Rannar Uusna 12. koht WESS sarjas 11000 sõitja seas ja Sõmerpalu motoklubi teine koht ISDE klubide arvestuses, kus osales üle 100 klubi.

Aasta sangari tunnustusmeened said tänavu Tanel Leok, Aivar Leok, Tõnis Ross, Meelis Pärtelpoeg ja Arno Sillat.

Laadimine...Laadimine...