Aasta parimaks minifirmaks valiti Klõpiz Tallinna 21. Koolist

Klõpiz valmistab pesulõksu põhimõttel disainitud kasevineerist nutikaid topsihoidjaid, mis võimaldab neid kasutada kuni 4 cm paksustel pindadel. 

Pilt: JA Eesti
Haridus Pere

Aasta parimaks minifirmaks valiti Klõpiz Tallinna 21. Koolist

Toimetaja: Moonika Tuul

Klõpiz valmistab pesulõksu põhimõttel disainitud kasevineerist nutikaid topsihoidjaid, mis võimaldab neid kasutada kuni 4 cm paksustel pindadel. 

Neljapäeval selgitati terve päeva jooksul SEB Innovatsioonikeskuses välja selle aasta Eesti parimat minifirmat, milleks osutus nutikaid topsihoidjaid valmistav Klõpiz Tallinna 21. Koolist. 

"Klõpizale tõi esikoha eelkõige väga tugevad tulemused igas valdkonnas ning nende pakutava toote jätkusuutlikus," selgitas JA Eesti ürituste juht Maria Heinrichsen.

Töö läheb edasi

Minifirma Klõpiz liige Leeni Janete Kreen ise märkis, et kindlasti ei jää nad nüüd loorberitele puhkama. "Kavatseme oma toodet veel edasi arendada ning kindlasti jätkame gümnaasiumis juba ka õpilasfirmade programmis," lausus Kreen.  

Klõpiz valmistab pesulõksu põhimõttel disainitud kasevineerist nutikaid topsihoidjaid, mis võimaldab neid kasutada kuni 4 cm paksustel pindadel. Võidukate noorte juhendajaks on Tallinna 21. Kooli õpetaja Elbe Metsatalu. Esikoha auhinnaks on ettevõtjale vääriline lennureis ja päev Saaremaal.

Teise koha pälvis käsitööna valminud beseesid tootev minifirma Maiusmokad Valga Põhikoolist ning kolmanda koha võttis looduslikest koostisosadest kosmeetikatooteid valmistav Meellu Põlva Koolist. Lisaks jagati välja ka mitmeid eripreemiaid. 

Heinrichsen tunnistas, et sellel aastal oli žüriil parimat välja valida äärmiselt keeruline, sest minifirmade tase on viimastel aastatel tohutult tõusnud. 

Noored tegid ka kampsun-seljakotte ja lauamänge

Teiste finaalis osalenud minifirmade toodete/teenuste hulka kuulus näiteks kampsun-seljakott, sojavahast lõhnaküünlad, mängujuhtimise teenus, osavus- ja lauamängud jpm. Möödunud aastal osutus võidukaks Põlva Kooli õpilaste ettevõte Kristallselge, mis toodab kristalltükkide kujulisi seepe. 

Eesti parimat minifirmat ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirmat valiti välja juba viiendat aastat ning iga korraga läheb konkurents üha tugevamaks, kuna minifirmasid luuakse iga aastaga rohkem ning noored kibelevad oma ettevõtet asutama juba enne päris õpilasfirma programmi algust. Minifirmat eristabki tavapärasest õpilasfirmast see, et tegutsetakse õpilasfirma programmiga võrreldes lihtsustatud reeglite järgi ning minifirmadesse saavad kuuluda vaid põhikoolide õpilased. 

Selle aasta parima minifirma tiitlile kandideeris kokku 63 minifirmat ning tänasesse finaali pääses neist 12 kõige tublimat. Finaali pääsemiseks pidid noored žüriile esitama põhjaliku aruande. Finaalis ootas minifirmasid ees lavaesinemine ehk nelja minutiline ettevõtte tutvustamine ning stendivoor, kus oma tooteid tutvustati ja müüdi nii žüriile kui ka teistele huvilistele. 

"Eesti parima minifirma 2019" võitja auhinnaks on ettevõtjale vääriline lennureis ja päev Saaremaal, kus muu hulgas külastatakse ka erinevaid kohalikke ettevõtteid.

Võistlus žüriisse kuulus žürii esimees Jan Tomingas (vabakutseline konsultant, õpilasfirmade programmi vilistlane), Edward Rebane  (SEB Eesti), Joonatan Oras (OÜ Festera asutaja, Euroopa parim õpilasfirma 2017 liige), Kristi Ploom (Haridusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi "Edu&Tegu" programmijuht) ning Grigori Ilkevitš (SEB Eesti arendusjuht). 

Võistlust "Eesti parim minifirma 2019" rahastasid SEB Pank ning Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm Euroopa Sotsiaalfondist. 

Eripreemiad:

-UC-Rent eripreemia: R-Golf, Hargla kool

-Büroomaailma müügi eripreemia: Kira, Tallinna 21. Kool

-EBS meeskonnatöö eripreemia: Mängime koos, Türi Põhikool

-Ettevõtlusõppe programm "Edu&Tegu" eripreemia: WPH Tartu, Vaiku Kool

Laadimine...Laadimine...