Abilinnapea Züleyxa Izmailova kohtub oma Cordoba kolleegiga

"Cordobat ja Tallinna ühendab tõsiasi, et mõlema vanalinnad on UNSESCO maailmapärandi nimistus. Meil on Cordobaga sarnased probleemid," sõnas Izmailova.

Pilt: Albert Truuväärt

Abilinnapea Züleyxa Izmailova kohtub oma Cordoba kolleegiga

Toimetaja: Moonika Tuul

"Cordobat ja Tallinna ühendab tõsiasi, et mõlema vanalinnad on UNSESCO maailmapärandi nimistus. Meil on Cordobaga sarnased probleemid," sõnas Izmailova.

Täna kohtub abilinnapea Züleyxa Izmailova oma kolleegi, Hispaania linna Cordoba abilinnapea Pedro Garcíaga. Kohtumine toimub Euroopa Komisjoni programmi INTERREG Europe välisprojekti "INTHERWASTE – piirkondadevaheline jäätmemajanduse keskkonda integreerimine Euroopa kultuuripärandiga linnades" raames.

Cordoba jäätmehoolde ja heakorra munitsipaalettevõte SADECO, mille presidendiks on abilinnapea Pedro García, on projekti juhtivpartner. Tallinnas toimunud kahepäevasel projekti partnerite kohtumise peateemaks on Euroopa kultuuripärandiga linnade jäätmekorralduse paremate praktikate rakendamine. Seminaris osalesid eksperdid Tallinnast, Cordobast, Portost, Krakowist, Ibizast ja Euroopa linnade jäätmehooldeüksuste assotsiatsioonist ARC+ Brüsselist.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul arutatakse välisprojekti kõrval teisi keskkonnateemasid ja edaspidiseid koostöövõimalusi kahe linna vahel. "Cordobat ja Tallinna ühendab tõsiasi, et mõlema vanalinnad on UNSESCO maailmapärandi nimistus. Meil on Cordobaga sarnased probleemid," sõnas Izmailova.

"Esiteks suurendab jäätmeteket turistide rohkus. Vanalinna tänavad on kitsad, looklevad ja prügiautoga väga raskesti ligipääsetavad, mistõttu ei ole tavalised jäätmekäitluse meetodid efektiivsed. Omakorda seab piirangud jäätmekäitlusele kultuuripärandi olemasolu ja sellest tingitud esteetilised nõuded."

Peaaegu kolm aastat kestnud projekti raames on kogutud ja analüüsitud üle 50 praktika Euroopa kultuuripärandiga linnades. Järgmise aasta aprillis algab projekti järgmine kaheaastane etapp, mille eesmärgiks on sobivate paremate praktikate rakendamine partnerlinnades.

Projekti INTHERWASTE eesmärgiks on kultuuripärandiga linnade efektiivse ja jätkusuutliku jäätmemajanduse teemal kogemuste vahetamise, poliitikate õppimise, pädevuse suurendamise ja tegevuskava loomise abil panustada Tallinna vanalinna jäätmekäitluse tõhustamisse ja kaasajastamisse. Projekti käigus teostatavaks hinnatud ning esiletõstetud lahendusi ja poliitikaid saab üle kanda ka teistesse linnaosadesse.

Tallinna Keskkonnaamet osaleb välisprojektis "INTHERWASTE – piirkondadevaheline jäätmemajanduse keskkonda integreerimine Euroopa kultuuripärandiga linnades" lihtpartnerina. Projekt algas 1. aprillil 2016 ja kestab kahes etapis 5 aastat. Projekti kogueelarve on 1 379 335 eurot. Tallinna eelarve projektis on 199 445 eurot, millest 85% ehk 169 528 eurot kaetakse välistoetusest. Projekti veebileht http://www.tallinn.ee/INTHERWASTE

Laadimine...Laadimine...