Abilinnapead aitasid Toidupangas pakkida

"On näha, et Eestis on väga palju inimesi, kes kannatavad puudust ja vajavad toiduabi," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Pilt: Albert Truuväärt

Abilinnapead aitasid Toidupangas pakkida

Dmitri Povilaitis

"On näha, et Eestis on väga palju inimesi, kes kannatavad puudust ja vajavad toiduabi," ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

"Kui mõelda nende toidukoguste peale, mis Toidupanga majast läbi käivad ja puudustkannatavate inimesteni jõuavad, on näha, et seal tehakse tohutut tööd," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Peaaegu 700 tonni kaupa, mis aasta jooksul välja jagatud, on väga suur kogus. Me oleme igal aastal Toidupanka toetanud ja järgmise aasta eelarves on selleks ette nähtud 43 000 eurot. Täna oli just juttu, et Toidupank hakkab järgmisel aastal oma ruumidest välja kolima ja kindlasti mõtleb Tallinn, kuidas oleks võimalik aidata, et nad saaks endale uued ruumid."
"Tallinna linnavalitsusest oli suur abi, sest enne jõule peame pakkima väga palju jõulupakke. Abi on alati teretulnud. Iga nädal saab üle Eesti umbes 9000 inimest Toidupangalt abi, ja 4000 neist elab Tallinnas," ütles Toidupanga hollandlasest eestvedaja Piet Boerefijn.
Boerefijni hinnangul tuleb inimesi, kes vajavad Toidupanga abi, kindlasti juurde, sest hinnad pidevalt tõusevad. "Palgatõusu on ka näha, aga paljud inimesed saavad miinimumpalka ja nende elu on väga raske. Tallinna linnalt ootame abi uue ruumiga, meil oleks vaja midagi suuremat – 600-1000 ruutmeetrit," lisas Boerefijn.
Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on kottide pakkimine päris raske töö. "Neid asju on päris palju koti sees ja ma arvan, et see kõik toob saajatele rõõmu," lausus Klandorf. "Kuulasime täna kõik Toidupanga mured ära, nad soovivad siit ära kolida ja uut ruumi on neile kindlasti vaja. Kuigi 1000 ruutmeetrit pole väga lihtne leida, proovib linn ikkagi aidata. Tallinn toetab Toidupanka järgmisel aastal 43 000 euroga, riik aga vaid 4000-ga. Ma usun, et koostöö Toidupangaga jätkub, sest tundub, et seda on vaja. On näha, et Eestis on väga palju inimesi, kes kannatavad puudust ja vajavad sellist toiduabi."

Laadimine...Laadimine...