Admiral Pitka luurevõistlus toob osalema sõdureid seitsmest riigist

Teisipäeval Võrumaal algav admiral Pitka luurevõistlus paneb proovile seitsme riigi sõdurite oskused ning teadmised.

Pilt: Scanpix

Admiral Pitka luurevõistlus toob osalema sõdureid seitsmest riigist

Teisipäeval Võrumaal algav admiral Pitka luurevõistlus paneb proovile seitsme riigi sõdurite oskused ning teadmised.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel lähevad võistlustulle seitsmest riigist pärit kakskümmend viis võistkonda, kes peavad nelja päeva jooksul varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes läbima linnulennult ligi 120 kilomeetrit, teatas kaitseväe peastaap BNS-ile. Kuigi suurem osa võistkondi esindab kohalikke jõustruktuure – Kaitseliitu, kaitseväge ning vanglateenistust –, leiab võistlejate nimekirjast ka arvestataval hulgal väliskülalisi. Ühe võistkonna on välja pannud nii Taani, Rootsi, Norra kui ka Läti. Kahe võistkonnaga tulevad rajale USA ja Soome. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka Naiskodukaitse.

Admiral Pitka luurevõistluse avatseremoonia algab teisipäeval Rõuge keskuses kell 13 ning esimesed võistkonnad lähevad rajale sama päeva viimastel tundidel Nursipalust. Võistlusele paneb punkti laupäeval, 8. augusti hommikul toimuv lõpujooks, mille finiš on Võru külje all Tamula järve ääres. Võistluse pidulik lõpetamine algab samuti laupäeval Võrus kell 14.

Pealtvaatajatel on võimalus võistlusest osa saada nii ava- kui ka lõputseremoonial. Võistlustingimustes saab võistlejaid tegutsemas näha reedel alates kella kolmest avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljakueelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust-varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle 300 inimese.

Laadimine...Laadimine...