Advendiajal rõõmustavad lapsi sõbralik koll ja jõulupostkontor

Mustamäe kultuurikeskus avab detsembri keskel lõbusa jõulumaa, Õpetajate majas aga saab juba pühapäeval kuulata Hispaania keskaegseid laule.

Advendiajal rõõmustavad lapsi sõbralik koll ja jõulupostkontor

Kai Maran

Mustamäe kultuurikeskus avab detsembri keskel lõbusa jõulumaa, Õpetajate majas aga saab juba pühapäeval kuulata Hispaania keskaegseid laule.

Tallinna Filharmoonia korraldab 13. detsembril Jaani kirikus jazzlauljataride kontserdi. Rebecca Kontuse laul "Sääl ehk" räägib neist, kel jõulude ajal kedagi lähedast pole. Hedvig Hanson tõmbab meeleolu üles jazz-valsiga "Sajab lund", Kadri Voorand improviseerib kontrabassiga ja laulab siis kooriga Juhan Viidingu lugu "Talveöös". Aarne Saluveeri tütarlastekoor kannab ette Pärt Uusbergi laulu "Mis on inimene" ja osi tsüklist neitsi Maarja auks.

Jõulunädal Mustamäel

"Sallimatutest ja halastamatutest võitlustest läbiimbunud aastalõpus on vast õhtu naiste lauludega lootust ja helgust jagav viiv," ütles filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints. "On hetki, kus laval on vaid Kadri ja kontrabass, lõpulaulus "Mu süda, ärka üles" on aga ühendatud kolme solisti, koori ja bändi jõud. Naistele tulevad kõlatoega appi Siim Aimla bändi mehed."

ETV tütarlastekoor laulab kaasa mitme solistiga ja esitab ka a cappella noore helilooja Pärt Uusbergi lugusid. Enamik laule on eesti keeles – kõlab nii rahvaluulet kui ka Anna Haava, Juhan Viidingu, Hedvig Hansoni ja teiste sõnaseadjate mõtteid. Ülemeelikuid toone lubab Kadri Voorandi kiire svingina tehtud "Sõitsid saanid, sõitsid reed".

Mustamäe kultuuritöötajad panid tänavu seljad kokku ja lavastasid jõuluetenduse algusest lõpuni ise. "Ootame lapsi 14. detsembril Kaja kultuurikeskuses algavale jõulunädalale," ütles linnaosavanem Helle Kalda. "Tänavu korraldame jõulunädala majas sees, nii näib heitlikku ilma arvestades turvalisem. Kultuurikeskuses avaneb jõulumaa, kus pühadekaunistustega on kujundatud kogu maja ja lapsi ootab nii jõuluvana postkontor kui ka etendused."

Kalda sõnul valmis jõululavastus "Segasumma jõuluaskeldused" kultuurikeskuse ja avatud noortekeskuse ühisel nõul ja jõul. "Ka näitlejad on meie oma inimesed, kes mängivad lasteaialastele mitu etendust päevas," rääkis Kalda. "Laupäeval ja pühapäeval saavad lavalisi jõuluaskeldusi vaadata mudilased koos perega. Joonistame jõulukaarte, õpime ära mõne uue tantsu ja teeme põneva ringkäigu kogu majas. Kuni 27. detsembrini on vaateakendel avatud mulluse Männi pargi jõulumaa dekoratsioonid."

Kogupereüritus kestab Kaja kultuurikeskuses (Vilde tee 118) 19. detsembril kella 10-11.30 ning 20. detsembril kella 10-11.30 ja 12-13.30. Pilet maksab 3 eurot. Vähekindlustatud lastele korraldab Mustamäe linnaosavalitsus Kalda sõnul 19. detsembril kultuurikeskuses oma jõulupeo.

Heategevuslik kohvik

13. detsembril kella 10 algab Pääsküla gümnaasiumis (Vikerkaare 10/Põllu 109) Nõmme jõululaat, kus tegevust jagub lastest eakateni ja töötab ka heategevuslik kohvik. Järgmisel nädalavahetusel aga peetakse jõululaata Mustamäe turul.

"Jõuluturg on Mustamäe juba traditsiooniks saamas," lausus Kalda. "See on koht, mis tuttavad kokku toob ja ka uusi leida lubab, aidates nii kogukonnatunnet elus hoida. Nagu alati, pakub jõuluturg talutoodete ja käsitöö kõrval ka väärt kultuuriprogrammi."
Jõuluturg on avatud Mustamäe turul (E. Vilde tee 75a) 19. ja 20. detsembril.

Kaunist jõulumuusikat saab detsembris kuulata raamatukogudeski, näiteks tasuta kontserdil 21. detsembril kell 17.30 linna keskraamatukogus, kus musitseerivad Olga Voronova viiulil, Ulla Krigul harmooniumil ja Diana Liiv klaveril. Kavas on Francki muusika "Panis angelicus. Advendi ootuses".

Hopneri majas etendub esmaspäevast lustlik lasteetendus "Rupertuse heategu", mis räägib jõuluaja imedest vanas Tallinnas. Loo autori Loone Otsa sõnul õpetab lugu nii häid väärtusi kui ka julgust nende eest välja astuda. Keskaegses loos tegutsevad koll Rupertus, relvameister, õpipoiss Jants ja vana maja head vaimud. Loo lavastas Anne Velt ja see sobib vaatamiseks 7-11-aastastele lastele. Etendust näeb Hopneri maja keskaegne dieles, sissepääs Raekoja plats 18. Pilet maksab 10, koolirühmadele 8 eurot. Lavastust saab vaadata iga päev 7.-13. detsembrini.

Jõuluetendustest saavad lapsed osa ka Nõmme kultuurikeskuses, kus 10.-12. detsembrini etendavad Piip ja Tuut Eesti loomamuinasjutte, ja Salme kultuurikeskuses, kus laval on "Tooma jõululegend", marionettnukulavastus "Metsarahva jõulud" ja "Lumehelbeke".
-----------------------

Loeng Nõmmel õpetab pühade ajal kaalu hoidma

Lindakivi kultuurikeskuses (Koorti 22) 10. detsembril kell 19 "Jõulumuinasjutt". 13. detsembril kell 17 algab festival Advent. Tip-top klubi jõulukontsert algab 17. detsembril kell 19. Pilet 5 eurot. 20. detsembril kell 11.30 algab kontsert "Jõulutähed" ja kell 14 jõulukontsert, mille pilet maksab 3 eurot.

Nõmme kultuurikeskuses on 6. detsembril. kell 11 terviseloeng "Kuidas pühade ajal ellu jääda ja kaal säilitada"? Osavõtutasu 8 eurot. Kell 17 tasuta kontsert "Tund advendiaja klassikat meeshäälele". 20. detsembril kell 19 toimub kultuurikeskuse huviringide advendikontsert.

Laadimine...Laadimine...