AHVATLEV PEAAUHIND: Tallinn kutsub osalema tulevikuteemalisel fotokonkursil

Konkursi raames kutsutakse inimesi mõtlema moodsa tehnoloogia üle. See on muutunud Tallinna linnaelu argipäevaks – jalgrattateedel liiguvad elektritõukerattad, kauba ja toidu toimetavad kohale robotid ning pargis sõidab ringi juhita buss.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

AHVATLEV PEAAUHIND: Tallinn kutsub osalema tulevikuteemalisel fotokonkursil

Toimetaja: Sandra Lepik

Konkursi raames kutsutakse inimesi mõtlema moodsa tehnoloogia üle. See on muutunud Tallinna linnaelu argipäevaks – jalgrattateedel liiguvad elektritõukerattad, kauba ja toidu toimetavad kohale robotid ning pargis sõidab ringi juhita buss.

Tallinna vene kultuuri linnafestivali 9Ѣ FEST raames toimub fotokonkurss "Tallinn 2020. Tulevik juba täna", töid saab esitada 17.–30. septembrini. Peaauhind on ahvatlev – professionaalne droon video salvestamiseks.

Tallinn on ajalooga linn, siin on säilinud keskaegsed ehitised, on ka hubased puitelamurajoonid, mille kuju ei ole eelmise sajandi algusest muutunud. Samas areneb pealinn järsult, kasvab ning rakendab uusi tehnoloogiaid. Fotokonkursi "Tallinn 2020. Tulevik juba täna" raames kutsutaksegi inimesi mõtlema moodsa tehnoloogia üle. See on muutunud Tallinna linnaelu argipäevaks – jalgrattateedel liiguvad elektritõukerattad, kauba ja toidu toimetavad kohale robotid, pargis sõidab ringi juhita buss. Nutitelefoni abil saab osta rongipileti, parkida turvaliselt jalgratta, jälgida tellitud takso liikumist, teha pangaülekannet jpm. Teiste sõnadega tulevik, mida alles hiljuti näidati fantaasiafilmides, on juba käes. 

Konkursi kuraatori Xenia Šabanova sõnul on antud fotovaatluse läbiviimiseks ka teine rakurss: globaliseerumises ja uute tehnoloogiate levikul on kaks poolt – positiivne ja negatiivne. "Oma pildiga võite öelda, mis meie kaasaegses, tehnoloogia ja nutiseadmetega täidetud maailmas teid murelikuks teeb," ütles Šabanova. "Konkursile ootame pilte, mis käsitlevad Tallinna tuleviku linnana. Pildid võivad kajastada näiteks tänapäevast taristut ning olla seotud transpordi uue trendiga, aga ka urbanismlikke maastikke või uute tehnoloogiate kasutamist linnas." 

Iga konkursi osavõtja saab esitada korraga kolm pilti. Pildid koos lühikirjeldusega tuleb saata aadressile 9fest@tallinnlv.ee. Täpsemate tehniliste tingimustega saab tutvuda siin. Pildid avalikustatakse festivali Facebook lehel.

Võitjad selgitab välja žürii, mille koosseisus on tuntud fotograafid Xenia Šabanova, Laupo Kalda, Anton Novožilov, Aleksander Gorodenkov ja Diana Unt ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Peaauhinnaks on professionaalne videodroon, ergutusauhinnaks Osmo stabilisaator. 

Konkursi finalistide töödest korraldatakse Vabaduse väljaku tunnelis näitus, mis on avatud 12.–25. oktoobrini.

Vene kultuuri linnafestival 9Ѣ FEST toimub Tallinnas samuti 12.–25. oktoobrini. Festivali kavas on fotokonkurss, õpilastele suunatud kirjanduskonkurss, e-loengud, ekskursioonid ja online-kontserdid. Vene kultuuri linnafestivali korraldab Tallinn juba neljandat korda. Aastal 2013 toimus festival VDRUG ja 2016. aastal ОпѢ FEST. Aastal 2018 kandis üritus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul nimetust 100Ѣ FEST ning tänavu toimub 9Ѣ FEST. Aasta 2020 on digikultuuriaasta, mis mõjutab oluliselt nii haridust, kaasaegse kultuuri arengut kui ka kultuuripärandi säilimist ja arengut. 

Laadimine...Laadimine...