AINULT ÜKS KÜSIMUS: Mida teha Keskturuga?

Kas Keskturg tuleks maha lammutada, säilitada kui miljööväärtuslik ala või ehitada ümber selliseks, nagu praegu on Balti jaama turg?

Pilt: Scanpix

AINULT ÜKS KÜSIMUS: Mida teha Keskturuga?

Kas Keskturg tuleks maha lammutada, säilitada kui miljööväärtuslik ala või ehitada ümber selliseks, nagu praegu on Balti jaama turg?

Raivo Salumäe, Juhkentali seltsi juhatuse liige:

Keskturg on praegu pinnuks silmas kõigile, kellega ma sel teemal olen rääkinud. Kuigi olemasoleval kujul ei poolda seda keegi, tahetakse turgu kui sellist ikkagi alles hoida. Millist turgu sinna vaja oleks, ei oska inimesed aga üheselt öelda. Minu arvates ei ole Keskturul midagi sellist, mida tuleks miljööväärtuslikkuse pärast säilitada. Turgu oleks vaja vähemalt korrastada, sest praegu on see nii käest ära lastud, see vajaks nüüdisaegsemaks muutmist. Küsimus on ka selles, kas on vaja teist nii suurt turgu, nagu on Balti jaama turg. Pigem võiks Keskturu ümber kujundada taluturuks.

 

Aleksander Laane, Eestimaa Roheliste aseesimees:

Midagi miljööväärtuslikku ma Keskturul ei näe või vähemalt ei ole keegi suutnud mulle näidata, mis see seal oleks. Turg võiks oma koha peale edasi jääda, aga kindlasti vajab see ümberehitamist. Sinna võiks rajada midagi moodsa Balti jaama turu sarnast. Praegune Balti jaama turg on ikka mitu sammu Keskturust ees. Käisin omal ajal ka vanal Balti jaama turul, tõsi, rohkem vaatamas kui ostmas. Vana Balti jaama turu ümber käinud väitluse käigus leidsid mõned, et see on miljööväärtuslik paik ja tuleks just sellisel kujul säilitada. Ma saan sellest mõttest aru, aga linnakeskkond on alati muutumises. Miljööd tasub säilitada, aga nõukogudeaegne pori ja räpasus ei ole see, mis alles peaks jääma. Kas oleks siis pidanud sellistes tingimustes edasi kauplema? Nii ei oleks see saanud lõpmatuseni jätkuda.

Laadimine...Laadimine...