Aivar Mäe: õhkkond on soodne Estonia uue hoone otsuseks

Õhkkond Estonia teatrile uue hoone rajamise otsuseks on väga soodne, ütles Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, pärast riigikogu kultuurikomisjonis peetud selleteemalist istungit.

Pilt: Albert Truuväärt

Aivar Mäe: õhkkond on soodne Estonia uue hoone otsuseks (1)

Õhkkond Estonia teatrile uue hoone rajamise otsuseks on väga soodne, ütles Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, pärast riigikogu kultuurikomisjonis peetud selleteemalist istungit.

"Praegune õhkkond positiivse otsuse langetamiseks Rahvusooper Estonia ja ERSO kontserdi- ja teatrisaali ning konverentsikeskuse ühise maja väljaehitamisel ja sisu loomisel on ülimalt soodne. Kõik osapooled mõtlevad ühes suunas," ütles Mäe teisipäeval, pärast riigikogu kultuurikomisjonis peetud selleteemalist istungit.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles enne komisjoni istungit, et kõne alla võetakse Rahvusooperile Estonia ja Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile (ERSO) sobiva keskkonna loomine Linnahalli.

"Tallinna Linnahall peaks tulevikus olema igal juhul mitmeotstarbeline hoone, kuhu mahuksid nii kultuur kui ka sinna planeeritav konverentsikeskus. Põhjalik analüüs peab näitama, kas maja on piisavalt suur, et seal saaksid külg külje kõrval eksisteerida rahvusooper, ERSO ja konverentsikeskus. See oleks praeguse teadmise juures ideaal, mis eeldab kõigi osaliste head koostööd. Kultuuriministeerium on selleks valmis," kinnitas Saar.

"Maamärgi või kultuurivaldkonna sümbolhoone ehitamine on suur visioon ja strateegiline küsimus, mis ei puuduta ainult nimetatud institutsioone ja maja, vaid ka muusika- ja teatrihariduse tulevikku ja elujõulisust. See on terve eluline valdkondade kompleks, mis aitaks eesti kultuuri kestvusele ning arengule kaasa. Ma arvan, et kui me täna seda võimalust ei kasuta, võib järgmine võimalus tulla alles 100 aasta pärast," märkis Mäe pärast komisjoni istungit.

Riigikogu kultuurikomisjoni istungil osalesid kultuuriminister Saar koos ministeeriumi asekantsleri Hillar Seiniga, Tallinna linna volikogu esimees Mihhail Kõrvalt, muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, Mäe ning Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk. Komisjoni istungil anti ülevaade Linnahalli arendamise praegusest seisust ning võimalustest lahendada Linnahalli renoveerimisega ka Rahvusooper Estonia uue maja ehituse küsimus, teatas Estonia pressiesindaja.

Kultuurikomisjoni esimehe Aadu Musta sõnul oli teisipäevane arutelu vajalik selleks, et leida ühisosa erinevate osapoolte mõtlemises. "Jälgime hoolega seda, kus üks või teine osapool saaks kaasa aidata. Kõigi eemärgiks on ikka see, et Linnahalli projekt läheks edasi ja sellest saaks kaasaegne kultuurikeskus," märkis Must.

Kultuurikomisjoni istungil võeti vastu otsus teemaga edasi tegeleda ning oma jõu ja südametunnistusega projektile kaasa aidata.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...