Aivar Riisalu: olen uhke, et Tallinnas korraldatakse häid konverentse

"Üks hästi korraldatud rahvusvaheline konverents annab võimaluse oma valdkonnale suuremat tähelepanu tõmmata nii rahvusvahelises kui kohalikus kontekstis," märgib abilinnapea Aivar Riisalu.

Pilt: Raepress

Aivar Riisalu: olen uhke, et Tallinnas korraldatakse häid konverentse

"Üks hästi korraldatud rahvusvaheline konverents annab võimaluse oma valdkonnale suuremat tähelepanu tõmmata nii rahvusvahelises kui kohalikus kontekstis," märgib abilinnapea Aivar Riisalu.

Filmimuuseumis toimunud pidulikul vastuvõtul tunnustasid abilinnapea Aivar Riisalu koos Eesti Konverentsibüroo ja Tallinna Konverentsibürooga Tallinna konverentsisaadikuid ja 2017. aasta edukaid konverentse.

Tallinna konverentsisaadiku programmi käivitasid Tallinna Konverentsibüroo ja Eesti Konverentsibüroo 2010.aastal. "Tallinna konverentsisaadiku programmi eesmärk on tuua rohkem konverentsiüritusi Tallinnasse läbi konverentsisaadikute toetamise, julgustamise ja motiveerimise," märkis Meeli Jaaksoo Tallinna Konverentsibüroost. "Tallinnal on täna 90  konverentsisaadikut - oma eriala tippspetsialisti, kes soovivad tuua oma assotsiatsiooni või organisatsiooni konverentsi Eestisse."

Edukaid konverentse ja konverentsisaadikuid tunnustanud abilinnapea Aivar Riisalu sõnul toimus 2017. aastal Tallinnas üle 3200 konverentsiürituse ning ka alanud aasta toob siia mitmeid suuri konverentse: tehnoloogiakonverents Latitude 59 - 1500 osalejat, Euroopa Lemmikloomaarstide Assotsiatsiooni konverents - 1200 osalejat, baarmanide assotsiatsiooni konverents -600 osalejat.

"Julgustan meie konverentsisaadikuid jätkuvalt oma erialakonverentse Tallinnasse kutsuma. Üks hästi korraldatud rahvusvaheline konverents annab võimaluse oma valdkonnale suuremat tähelepanu tõmmata nii rahvusvahelises kui kohalikus kontekstis," märgib Riisalu. Ta ütleb, et on uhke, et Tallinnas korraldatakse väga professionaalseid üritusi, mis pälvivad ka rahvusvahelist tähelepanu.

Aasta Konverentsiteo tiitel antakse konverentsile, mille Eestis toimumine on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka riigile laiemalt. Konverentsiteo auhinnale kandideerimiseks esitati 23  konverentsi, kelle hulgast Eesti Konverentsibüroo liikmed valisid parimad. Aasta Konverentsiteo tiitli pälvisid  68. Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni aastakonverents ja Tallinn Digital Summit.

Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni aastakonverentsil Tallinnas oli 1032 osalejat 52 riigist. Tegemist on loomakasvatuse ning sellega seotud valdkondade alal Euroopa suurima, maailma mastaabis ühe suurima ning mõjukaima teaduskohtumisega.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul ei sattunud see konverents Eesti korraldada juhuslikult ega kohustusliku rotatsiooni korras. "Tegemist on läbi eduka konkureerimise Tallinnasse toodud üritusega. See on suur tunnustus selle valdkonna teadlastele ja korraldusmeeskonnale," lisas Riisalu.

Tallinn Digital Summitil kujunes suurimaks ja olulisimaks sündmuseks Eesti EL eesistumise raames. Üritusel osales 1500 delegaati, kellest 1000 olid 28 välisriigist, nende seas ELi riigipead ja valitsusjuhid. Sündmust kajastas ca 450 ajakirjanikku, millel oli positiivne mainekujunduslik mõju. Näidates end digiliidrina saab Eesti laiemalt tutvustada siinseid innovaatilisi algatusi ja ettevõtjaid.

Tallinna konverentsisaadikute tänuüritusel leidsid äramärkimist ka innovatiivseima konverentsilahenduse tiitli nominendid - EuroDIG 2017 ja Euroopa Liidu Noortekonverents 2017.

Lisaks juba toimunud edukatele konverentsidele tunnustustati ka 4 edukat taotlejat, kes toovad rahvusvahelise konverentsi lähiajal Tallinnasse. Need konverentsid on: 14th Pan European Voice Conference (2021), JCI World Congress (2019), European Society for Environmental History (2019), International Society for Humor Studies aastakonverents (2018).

Laadimine...Laadimine...