Al-Nusra Rinne: alustame Süürias 48 tunni jooksul pealetungi

Al-Qaeda Süüria haru Al-Nusra Rinne valmistub uueks pealetungiks, teatas pühasõdalaste komandör teisipäeval pärast Venemaa otsust alustada vägede äraviimist. Venemaa jätkab Süürias "terrorisihtmärkide" ründamist, kinnitas asekaitseminister Nikolai Pankov teisipäeval Süürias mõni tund pärast teadet.

Pilt: Scanpix

Al-Nusra Rinne: alustame Süürias 48 tunni jooksul pealetungi (1)

Al-Qaeda Süüria haru Al-Nusra Rinne valmistub uueks pealetungiks, teatas pühasõdalaste komandör teisipäeval pärast Venemaa otsust alustada vägede äraviimist. Venemaa jätkab Süürias "terrorisihtmärkide" ründamist, kinnitas asekaitseminister Nikolai Pankov teisipäeval Süürias mõni tund pärast teadet.

"On selge, et Venemaa sai lüüa ning Al-Nusra Rinne alustab 48 tunni jooksul Süürias pealetungi," teatas komandör AFP-le Skype´i teel, vahendas BNS.

"Venelased tõmbusid välja ühel põhjusel ja see on, et ajal, mil nemad toetasid režiimi, ei suutnud režiim hoida vallutatud alasid," sõnas anonüümsust palunud komandör.

Vene sõjalennukite tegevuseta oleksime me praeguseks hõivanud Latakia linna, sõnas ta president Bashar al-Assadi alaviitide südamaa Latakia provintsi pealinnale viidates.

"Süüria sõjavägi vedas venelasi alt. See on argpükslik armee," ütles Al-Nusra Rinde väejuht.

Venemaa ei kavatse tema sõnul teha rohkem ohverdusi režiimi nimel, mis "on sisuliselt kokku varisenud".

Süürias kehtib alates 27. veebruarist relvarahu, mis ei laiene äärmusrühmitustele Islamiriik (IS) ja Al-Qaeda harule Al-Nusra Rinne.

Venemaa alustas mullu 30. septembril Süürias õhurünnakuid president Bashar al-Assadi toetuseks, paigutades riiki mitmetuhandepealise väekontingendi ja umbes 50 lennukit. Moskva viis hiljem pärast Vene sõjalennuki allatulistamist Süüria-Türgi piiril riiki ka õhutõrje raketisüsteemid S-400.

"Saavutati teatavad tulemused. Ilmus tegelik väljavaade lõpetada aastatepikkune vastasseis ja vägivald. Ent võidust terrorismi üle on veel vara rääkida. Vene lennuväel on ülesanne jätkata terrorisihtmärkide ründamist," ütles Pankov Süürias Hmeimimi õhujõudude baasis pidulikul üritusel seoses väegrupile püstitatud ülesande täitmisega.

Ta meenutas, et relvarahu ei laiene mingil viisil Islamiriigile, Al-Nusra Rindele ja teistele organisatsioonidele, mida ÜRO julgeolekunõukogu terroristlikeks peab.

Aseminister märkis seejuures, et kõikide püstitatud ülesannete ülitõhus täitmine võimaldas Vene lennukirühmal koos Süüria valitsusvägedega põhjustada "terroristidele märkimisväärset kahju, lõhkuda nende juhtimine ja õõnestada majandust".

"Tänu sellele õnnestus tõhustada Süüria valitsusvägede edasiliikumist ja vabastada üle kahesaja asula," rõhutas aseminister.

Isikkoosseisu rivistusel anti silma paistnud sõjaväelastele üle Venemaa ja Süüria aumärgid. Talitusel osales ka Süüria kindralstaabiülem kindral Ali Abdullah Ayyoub.

Vene õhurünnakud päästsid Assadi režiimi kokkuvarisemisest.

Lääne, Süüria opositsiooni ja nende toetajate sõnul on Venemaa korraldanud õhurünnakuid peamiselt mõõdukate opositsioonirühmituste vastu, ehkki lubas võidelda Süürias "terrorirühmitustega". Lisaks on Venemaad süüdistanud palju tsiviilohvreid nõudnud "vaippommitamises".

President Vladimir Putin teatas esmaspäeva õhtul, et andis käsu Vene väegrupi põhiosa väljaviimiseks Süüriast alates teisipäevast.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...