Alanud nädala ilm tuleb sajune ja tuuline

Ilmateenistuse andmeil tuleb alanud nädala ilm sajune ja tuuline, õhutemperatuur kõigub nulli ümber.

Pilt: Scanpix
Ilm

Alanud nädala ilm tuleb sajune ja tuuline

BNS

Ilmateenistuse andmeil tuleb alanud nädala ilm sajune ja tuuline, õhutemperatuur kõigub nulli ümber.

Teisipäeva öösel üks madalrõhkkond eemaldub ja sajuhooge on harva. Lõunatuul jääb üürikeseks nõrgemaks, vastu hommikut tugevneb aga uuesti. Õhutemperatuur on –2 kuni +1, saartel ja läänerannikul kuni +4 kraadi. Päeval jõuab Taani väinade kohale uus madalrõhkkond. Selle idaserva mööda jõuab uus lörtsi- ja vihmasadu saartele, keskpäevaks mandrile ning laieneb edasi itta, sisemaal tuleb sekka ka lund. Puhub tugev lõuna- ja kagutuul, puhanguid on rannikul 15, saartel 18 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +2, saarte rannikul kuni +4 kraadi.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond üle Lõuna-Rootsi Stockholmi suunas. Öösel sajab lund ja lörtsi, Lääne-Eestis ka vihma. Puhub tugev kagutuul. Õhutemperatuur on –2 kuni +1, saartel ja läänerannikul kuni +4 kraadi. Päev tuleb saartel enamasti sajuta. Mandril sajab ennelõunal lörtsi ja lund, pärastlõunal on saju võimalus väike. Õhtul jõuab Kagu-Eestisse juba uus lume- ja lörtsisadu. Kagutuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0 kuni +2, rannikul kuni +4 kraadi.

Neljapäeva öö tuleb madalrõhkkonna servas lume- ja lörtsisajuga, rannikul sajab ka vihma. Päeval taandub madalrõhkkond Põhjamere poole ja Eestis selle mõju väheneb. Ennelõunal on veel sageli lume- ja lörtsihooge, pärastlõunal sajuhood hõrenevad. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni –2, saartel ja läänerannikul kuni +3, päeval –1 kuni +1, lääneservas kuni +3 kradi.  

Reedel läheneb Balkanimaade kohalt pärit uus madalrõhkkond ja jõuab Riia lähistele ning selle põhjaserva mööda laieneb öösel lume- ja lörtsisadu kiiresti üle Eesti, rannikul tuleb sekka ka vihma. Päeval sajud jätkuvad. Tuul pöördub itta ja kirdesse ning tugevneb hommikuks puhanguti 15, päeval võib saartel ja põhjarannikul veelgi tugevam olla. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel –1 kuni +2 kraadi.

Laupäeval liigub madalrõhkkond üle Eesti kirdesse. Öösel on lume- ja lörtsihooge veel sagedasti, päeval sajab üksikutes kohtades lörtsi ja vihma. Tuul pöördub läänekaarde ja võib tugev olla eelkõige saartel. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +1, saartel kuni +3 kraadi, päeval 0 kuni +3 kraadi.

Pühapäev tuleb suurema sajuta, kuid jätkuvad kiired muutused – Norra rannikule jõuab väga aktiivne madalrõhkkond ja laieneb üle Läänemere, selle mõjul pöördub tuul edelasse ja lõunasse ning tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni –3, rannikul kuni +3 kraadi, päeval –2 kuni +2, saarte rannikul kuni +4 kraadi.

Esmaspäeval jääb Eesti madalrõhuvööndi mõjusfääri. Siin-seal sajab lörtsi ja vihma, sisemaal ka lund. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni –5, rannikul kuni +5 kraadi, päeval –2 kuni +2, saarte rannikul kuni +4 kraadi.

Laadimine...Laadimine...