Algab Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogramm "Raamatuga kevadesse"

Täna, 3. novembril alustab Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammi "Raamatuga kevadesse" neljas hooaeg. Programm kestab 31. maini 2016. 

Pilt: Scanpix

Algab Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogramm "Raamatuga kevadesse"

Täna, 3. novembril alustab Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammi "Raamatuga kevadesse" neljas hooaeg. Programm kestab 31. maini 2016. 

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi avaüritus toimub täna õhtul kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu rõdusaalis (Estonia pst 8). Avamisel tutvustatakse tänavuse lugemisprogrammi kirjanduse valikut ja programmis osalemise tingimusi. Üritusel osalevad ka näitleja Mari-Liis Lill ja dramaturg-lavastaja Paavo Piik, kes on kirjutanud ainsa programmis osaleva draamateksti " Varesele valu, harakale haigus... ".

Avamisele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad lugemisprogrammis osaleda.

2015/2016 toimuva lugemisprogrammi teemaks on "Tänapäeva muinasjutt". Lugemisvalikust leiab lugusid maagilistest juhtumistest, meeldejäävatest üleelamistest ja argipäeva tabamatust ilust. Valiku on koostanud Tallinna Keskraamatukogu töötajad koostöös raamatukogu vabatahtlikega. Programmi nimekirjas on 54 teost, sealhulgas kolm mängufilmi, mida saab vaadata ka Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna (Estonia pst 8) videosaalis. Mitmeid teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU. Lugemisprogrammis on 18 eesti autorite teost, sh kaks luulekogu ja üks näidend ning 33 välisautorite teost, sh neli autobiograafilist romaani. Esindatud on ameerika, austria, belgia, india, inglise, itaalia, jaapani, kanada, norra, prantsuse, poola, rootsi, saksa, soome, tšehhi  ja vene kirjandus. Programmi lisainfo ja  kirjanduse valikuga saab tutvuda Tallinna Keskraamatukogu veebilehel http://www.keskraamatukogu.ee/ ja Facebookis.

Lugemisprogrammis osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud, teenindusosakonnad ja raamatukogubuss Katarina Jee.

Programmist osavõtjad saavad raamatukogust lugemispassi ja iga raamatu jaoks tagasiside lehe. Täidetud tagasiside lehe eest saab lugemispassi templi. Programmi lõpuüritusele on oodatud kõik inimesed, kes on 2016. aasta 31. maiks läbi lugenud 20 teost ja andnud nende kohta tagasisidet.

Kõigi osalejate vahel loositakse kord kuus auhindadena välja eesti kirjanike uudisteoseid. Sisukamad lugemissoovitused ja kommentaarid avaldatakse Tallinna Keskraamatukogu veebilehel.

Laadimine...Laadimine...