Algas võistluslaulude esitamine Eesti Laulu konkursile

Rahvusringhääling (ERR) alustas võistluslaulude vastuvõtmist iga-aastasele muusikakonkursile Eesti Laul.

Pilt: Scanpix

Algas võistluslaulude esitamine Eesti Laulu konkursile

Rahvusringhääling (ERR) alustas võistluslaulude vastuvõtmist iga-aastasele muusikakonkursile Eesti Laul.

"Kõik on oodatud! Pole vahet, kas sa oled juba kogenud tegija või seni ainult sahtlisse kirjutanud. Peaasi et tood laulu, mis jutustab 180 sekundiga midagi unikaalset, ainult sinule omast," vahendas BNS Eesti Laulu produtsent Mart Normet pressiteadet. "Eesti Laulu mõte ongi selles, et kõik artistid ja kollektiivid oleksid julgelt oma nägu. Nii ongi Eesti Laul üks suur Eesti muusika pidu!" lisa Normet.

Tänavu juba kümnendat korda toimuvale lauluvõistlusele oodatakse võitlustöid kuni 1. novembri kella 15-ni, teatas ERR-i pressiesindaja.

Üks muusika autor või autorite kollektiiv võib osaleda Eesti Laul 2018 konkursil kuni kolme lauluga. Samuti tohib üks artist esitada eelžüriile kuulamiseks maksimaalselt kolm laulu. Laulu pikkus ei tohi ületada kolme minutit.

Ka sel korral tohib laulukirjutamisse kaasata välisautoreid – kuid vähemalt pooled laululoojatest peavad olema Eesti kodanikud või residendid.

Nii viis kui sõnad peavad olema uued – see tähendab avalikult mitte kõlanud enne 1. septembrit 2017.

Laul tuleb telemajja toimetada mälupulgal. Lisaks laulule ootab ERR mälupulgal ankeete loo autorite ja esitajate kohta, samuti esitaja fotosid ning lühibiograafiat, kus on välja toodud artisti esinemiskogemus laval ning televisioonis.

Eesti Laulu täismahus reglemendi ja osalemiseks vajalikud ankeedid leiad Eesti Laulu ametlikult koduleheküljelt

Poolfinaalidesse pääsenud laulud avalikustatakse ERR portaalis ülekantavates veebisaadetes 19. ja 20. detsembril. Eesti Laul 2018 poolfinaalid toimuvad 10. ja 17. veebruaril.

Eesti Laul 2018 finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 3. märtsil.

Eesti Laul 2018 võitja sõidab Eestit esindama Portugali pealinna Lissaboni, kus toimub selleaastane Eurovisiooni lauluvõistlus.

Laadimine...Laadimine...