Allar Jõks esitati 50 toetusallkirjaga presidendikandidaadiks

"Kuigi me ise mingit numbrilist eesmärki ei seadnud, on mul hea meel, et neid, kes toetusallkirja andsid, on nii palju. Seda on rohkem, kui Marina Kaljurannal ja Mart Helmel kokku," üles Allar Jõks.

Pilt: Scanpix

Allar Jõks esitati 50 toetusallkirjaga presidendikandidaadiks

"Kuigi me ise mingit numbrilist eesmärki ei seadnud, on mul hea meel, et neid, kes toetusallkirja andsid, on nii palju. Seda on rohkem, kui Marina Kaljurannal ja Mart Helmel kokku," üles Allar Jõks.

Neljapäeval esitasid 50 valimiskogu liiget Allar Jõksi kandidatuuri presidendi ametikohale

Jõksile toetusallkirja andnute seas on 29 omavalitsuste esindajat ning 21 riigikogu liiget Vabaerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioonist, teatas Jõksi esindaja BNS-ile. Omavalitsustest valitud valimiskogu liikmete hulgas on nii erakondadesse mitte kuuluvaid valimisliitude esindajaid kui ka sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna nimekirjas kandideerinud inimesi.

"Kuigi me ise mingit numbrilist eesmärki ei seadnud, on mul hea meel, et neid, kes toetusallkirja andsid, on nii palju. Seda on rohkem, kui Marina Kaljurannal ja Mart Helmel kokku ja seda on rohkem, kui ühelgi kandidaadil õnnestus riigikogus koguda," üles Jõks.

Jõksi sõnul on paljud valijamehed talle kinnitanud, et kuigi nad allkirja ühel või teisel põhjusel ei ole andnud, hääletavad nad Estonias tema minu poolt. "Teise vooru jõudmiseks on vaja pälvida vähemalt 80 valijamehe usaldus ning need allkirjad ja valimiskogu liikmetelt saadud tagasiside annab kindlust, et see on väga reaalne," sõnas Jõks.

Ka tegid 19 valimisliitu neljapäeval ühispöördumise, milles kutsuvad valimiskogu liikmeid üles toetama presidendivalimistel Jõksi.

Jõksi kandidatuuri seadsid üles Ago Keir, Ain Lutsepp, Aivar Kokk, Aivar Kustavus, Andres Ammas, Andres Herkel, Andres Metsoja, Andres Rõigas, Artur Talvik, Eerik Lumiste, Einar Pärnpuu, Einar Vallbaum, Enn Kirsman, Enno Eilo, Helikar Õepa, Helir-Valdor Seeder, Hille Tamman, Jaanus Põldmaa, Janek Jaansoo, Jorma Õigus, Juhan Parts, Jüri Adams, Jüri Kõre, Jüri Vallsalu, Kalle Muuli, Ken-Marti Vaher, Kert Karus, Krista Aru, Kristo Kesler, Lauri Luur, Madis Kübar, Maidu Varik, Maire Aunaste, Margus Punane, Margus Reinoja, Marko Mihkelson, Mart Nutt, Monika Haukanõmm, Peeter Kiuru, Priit Põdra, Priit Sibul, Raivo Aeg, Siim Kiisler, Tarmo Kruusimäe, Tiit Lääne, Toomas Tõniste, Urmas Paju, Urmas Tartes, Vallo Kappak ja Viktoria Ladõnskaja.

Kolmapäeval esitasid 21 valimiskogu liiget Mart Helme presidendikandidaadiks valimiskogu esimesse hääletusvooru.

Teisipäeval esitasid 26 valimiskogu liiget Marina Kaljuranna presidendikandidaadiks valimiskogu esimesse hääletusvooru.

Riigikogu kolmandast voorust kandusid otse valimiskogu esimesse vooru kandidaadid Siim Kallas ja Mailis Reps.

Laadimine...Laadimine...