Amuuri tiiger Pootsman sai sünnipäevaks prae ja mänguasjad

Talgutel meisterdatud mänguasju on saanud proovida peale tiigri veel elevandid, karakalid ja kannuskilpkonnad.

Pilt: Inari Leimann

Amuuri tiiger Pootsman sai sünnipäevaks prae ja mänguasjad

Talgutel meisterdatud mänguasju on saanud proovida peale tiigri veel elevandid, karakalid ja kannuskilpkonnad.

Esmaspäeval seitsmeaastaseks saanud amuuri tiiger Pootsman sai kingitused – maitsva lihakäntsaka, pappkastidest meisterdatud looma ja põnevaks nuuskimiseks pappkarpi peidetud elevandi sõnnikupalli – kätte juba pühapäeval. Pootsman ei tea veel, et loomaaial ja loomaaia sõprade seltsil koos paljude heade toetajatega on plaanis rajada Tallinna loomaaeda tiigriorg – määratu maa-ala, kus lisaks tiigrile saab näidata ka teisi Kaug-Ida loomi.

Uues kodus saaks Pootsman endale ka paarilise. Tiigriorust ja selle toetamisest täpsemalt loomaaia kodulehel. Tallevägi on ka sel nädalal lisa saanud: tagakaspia uriaale, lakklambaid ja siberi kaljukitsi sünnib aina juurde. Laupäeval nägi ilmavalgust ameerika piisoni vasikas, kolmapäeval sündisid esimesed talled dagestani tuuril ja idasinilambal. Troopikamajas aga sündisid esmaspäeval kaks pintšetamariini pojukest.

Kena kevadine soojus on lubanud õueaedikutesse pea kõik loomaaiaasukad. Päikest naudivad šimpansid ja kääbusjõehobud, kilpkonnad, tüügassead ja luitekassid. Ka kääbus- ja dekoratiivkanad toodi õueaedikutesse. Loomaaia aednikud aga istutavad kasvuhoonetest troopilisi taimi suveks õue. Kullimäelgi on elevust, kuigi seda esialgu veel näha ei saa. Kaamerata hiid-merikotka pesas on vanalinnud väga ettevaatlikuks muutunud: käitumise järgi võib arvata, et pesas on koorunud tibu.

Laadimine...Laadimine...