Angelina Jolie nõuab naiste kaasamist Afganistani kõnelustesse

"Afgaani naistele tuleb anda võimalus endi eest rääkida," ütles Ameerika näitleja ja ÜRO erisaadik Angelina Jolie kõneluste kohta Talibaniga.

Pilt: Scanpix

Angelina Jolie nõuab naiste kaasamist Afganistani kõnelustesse (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Afgaani naistele tuleb anda võimalus endi eest rääkida," ütles Ameerika näitleja ja ÜRO erisaadik Angelina Jolie kõneluste kohta Talibaniga.

Ameerika näitleja ja ÜRO erisaadik Angelina Jolie nõuab naistele keskset rolli Afganistani rahukõnelustel ja hoiatab, et nende kõrvalejätmise korral ei ole kestval stabiilsusel väljavaateid, vahendas BNS.

Kõnelustele äärmusliikumisega Taliban tuleb kaasata arvestatav hulk naisläbirääkijaid, kirjutas Joley kolmapäeval ajakirjas TIME ilmunud arvamusloos.

"Afgaani naistele tuleb anda võimalus endi eest rääkida," lisab ta.

"See tähendab olulise hulga naisläbirääkijate määramist Afganistani valitsuse delegatsiooni ja kodanikuühiskonda esindavate naisühenduste ametliku osavõtu tagamist," ütles näitleja.

USA on pidanud 1990. aastatel võimule tulles naiste õigused jalge alla tallanud Talibaniga mitu kõnelusvooru, et teha lõpp 2001. aastal alanud sõjale. Afganistani opositsioonipoliitikud on kohtunud Talibaniga eraldi Moskvas.

Kõnelustele on ennegi heidetud ette naiste kõrvalejätmist. Aprilli lõpus Katari kavandatud Afganistani valitsuse ja Talibani delegatsiooni 22 läbirääkija hulgas on vaid kaks naist.

Joley rõhutas, et naistele tuleb anda roll rahuleppe väljatöötamises ja jõustamises ning nendega tuleb konsulteerida riigi tuleviku kõigis aspektides, mitte ainult "naisteasjades".

USA peaks kasutama oma mõjujõudu naiste hääle kuuldavaletoomiseks, nõuab ta.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...