Anu Toots: IRL-i languse taga on ebamäärane ideoloogia ja lahkumislained

"Seda parteid kõigutas ja nõrgestas Vabaerakonna teke ja seejärel EKRE tugevnemine," rääkis politoloog Anu Toots.

Pilt: Scanpix

Anu Toots: IRL-i languse taga on ebamäärane ideoloogia ja lahkumislained (1)

Urmas Kaldmaa

"Seda parteid kõigutas ja nõrgestas Vabaerakonna teke ja seejärel EKRE tugevnemine," rääkis politoloog Anu Toots.

"Kindlasti ei pea Reformierakonna eemalejäämine valitusest ja pikaaegne opositsioonis olemine Tallinna lõppema samasuguse langusega, kui on juhtunud IRL-iga. IRL-iga siin paralleele tõmmata ei tasu," rääkis Toots ja lisas, et opositsioonis olemine võib anda erakonnale ka mitmeid plusse.

"Riigikogu valimised ei ole enam kaugel ja opositsioonis olles on tavaliselt kampaaniat teha lihtsam kui valitsusparteina."

IRLi languse põhjused on Tootsi sõnul mujal. "Selle põhjuseks oli esiteks nende ideoloogilise platvormi ebamäärasus ja teiseks see, et IRL-is on olnud mitu lahkumislainet. Seda parteid kõigutas ja nõrgestas Vabaerakonna teke ja seejärel EKRE tugevnemine. Ma ei näe, et Reformierakonnal oleks niisuguseid konkurente."

Edgar Savisaare poliitilise karjääri kohta arvas toots, et see on läbi. "See, kas ta ka sisuliselt liitub erakonnaga või ei liitu, ei ole täna enam üldse asjakohane küsimus. Viimastel valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerides oleks ta tõenäoliselt rohkem hääli saanud, kui ta lõpuks sai."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...