Arhitektuurisümpoosion uurib ruumi, tehnoloogiat ja kogukonda

Tänavuse Tallinna Arhitektuuribiennaali sümpoosion "Isejuhtiv linn" toimub 10. ja 11. septembril Kultuurikatlas ja uurib, kuidas ruum, tehnoloogia ning kogukond põimuvad omavahel kolmanda tööstusrevolutsiooni kontekstis.

Pilt: Erakogu

Arhitektuurisümpoosion uurib ruumi, tehnoloogiat ja kogukonda

Tänavuse Tallinna Arhitektuuribiennaali sümpoosion "Isejuhtiv linn" toimub 10. ja 11. septembril Kultuurikatlas ja uurib, kuidas ruum, tehnoloogia ning kogukond põimuvad omavahel kolmanda tööstusrevolutsiooni kontekstis.

Erinevate elualade arvamusliidrid loovad seoseid ruumilise keskkonna, majanduse, tehnoloogia ja ühiskonna arengu vahel, avades debati selle üle, mis puudutab meie kõigi igapäevast elu juba lähemas tulevikus: kuidas me liigume? kust tuleb energia? kust leiame vahendeid oma kogukondade, linnade ja riikide jätkusuutlikuks toimimiseks? Sümpoosion püüab visandada meie ruumilise keskkonna tulevikku ning arhitekti ja linnaplaneerija rolli selle loomisel.

“Kolmanda tööstusrevolutsiooni” sessiooni peaesineja on Carlo Ratti, rahvusvahelise disainibüroo Carlo Ratti Associati asutaja ning MIT SENSEable City Lab direktor. Fast Company nimetas Rattit üheks Ameerika 50st kõige mõjukamast disainerist ning Wired Magazine nimetas teda üheks 50st inimesest, kes muudavad maailma. Ratti osaleb prototüübiga ka TABi peanäitusel.

“Data” sessiooni peaesineja on Lev Manovich, arvutiteaduse professor CUNY juures ning Software Studies Initiative asutaja, mis analüüsib ja visualiseerib suuri andmekogumeid. Manovichi peetakse üheks 25st inimesest, kes kujundavad disaini tulevikku.  

Disainivisionäär Steve Diskin on “Mobiilsuse” sessiooni peaesineja. Diskin on Harvardis ja Lausanne’is koolitatud arhitekt, kelle karjäär sai alguse Kenzo Tange büroos Tokyos, millele järgnes oma stuudio loomine Los Angeleses ning HELIX kella disain, mis kuulub Cooper-Hewitt’i disainimuuseumi püsikollektsiooni.

Salomé Galjaard esindab “Fabrication” sessioonil rahvusvahelist inseneribürood Arup. Galjaard on toote- ja interaktsioonidisainer, kes keskendub 3D printimise uurimisele.TABi visioonivõistlusele laekus 23 tööd

 
TABi visioonivõistlusele “Tallinna epitsenter” laekus 23 tööd 14st riigist.

Võistlusega otsib TAB ideid, kuidas Viru ristmik võiks areneda tõeliseks tulevikuristmikuks, kui isejuhtivad autod tänavapildis valdavaks saavad ning liiklusummikud teevad ruumi jalakäijatele ja kogukondlikule tegevusele.

Võistlusele esitati neli tööd Eestist, kolm Venemaalt ja Ukrainast, esindatud on ka Soome, USA, Tšehhi, Leedu, Kanada, Slovakkia, Läti, Itaalia, Hispaania, Taani ja Türgi. Üks töö laekus peale tähtaega ning võistluse arvestusse ei lähe.

Visioonivõistluse žürii – Winy Maas, Endrik Mänd ja Villem Tomiste peavad võistlust kordaläinuks ja töötavad auhinnasaajate valimise kallal. Kõik esitatud tööd saavad suve lõpuks digitaalsesse kataloogi. TABi ajal avatakse võistlustööde näitus Viru Keskuse aatriumis. 


TAB 2015 PASSID on nüüd Piletilevis müügil! 

Tudengid ja õpilased saavad passi soetada 29 euroga, täishinnaga TABi pass maksab kuni 31. augustini 59 eurot. Pass tagab sissepääsu biennaali suurele kuraatorinäitusele “Keha ehitus. Body Building”, teadusinnovatsiooni näitusele TAB-LAB ning selle raames toimuvatele sündmustele, samuti biennaali kahepäevasele Sümpoosionile ja TABi suurele avapeole. Iga passiomanik saab kaasa ka mahuka TABi kataloogi. Eriti suured arhitektuurisõbrad saavad soetada TABi toetajapassi.

Laadimine...Laadimine...