Arnold Timmerman räägib Tallinnas dogmadest ja juhtimisest

Hollandlane Arnold Timmerman õpetab 24.-25. novembrini Tallinnas seminaril "Dogma Detox", kuidas aidata ennast, oma töötajaid või kliente uuele tasandile kõigest minute jooksul. 

Pilt: MediaMarketing
Haridus

Arnold Timmerman räägib Tallinnas dogmadest ja juhtimisest (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Hollandlane Arnold Timmerman õpetab 24.-25. novembrini Tallinnas seminaril "Dogma Detox", kuidas aidata ennast, oma töötajaid või kliente uuele tasandile kõigest minute jooksul. 

1997. aastal omandas Arnold magistrikraadi tsiviil- ja sotsiaalõiguse erialal (Madalmaades Leidenis). Korporatiivse karjääri asemel valis ta aga teistsuguse tee ja temast sai fotograaf ning elustiili- ja reisiajakirjade toimetaja. Viis aastat hiljem pöördus ta eluaegse kire enesearengu juurde ning tänaseks on ta viinud läbi enesearengu, emotsionaalse teadlikkuse ja keha-meele terviklikkuse seminare kõikjal maailmas väga paljude rahvaste, kultuuride ja elukutsete esindajate ees.

Ettevõtte Conscious Company Euroopa tegevjuhina on ta olnud rahvusvahelise programmi Visionary Leadership kaaslooja ja läbiviija. See programm keskendub emotsionaalsele teadlikkusele ja emotsionaalsele intelligentsusele juhtide maailmas. 2011. aastal lõi Arnold juhtide koolitamise uue lähenemisviisi, mis kannab nime Leadingship. Tänaseks on Leadingshipi programmi edukalt läbinud nii erinevad organisatsioonid ja ettevõtted kui ka eraisikud Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Tema raamat "Leadingship: Exploring the Essence of Leadership Dynamics” on jõudnud poelettidele Ühendkuningriigis (2012), Madalmaades ja Belgias (2012) ning Indias (2015).

2014. aastal pani ta aluse programmile Coaching Master Clinics, mis juhendab enesearengu treenereid ja terapeute minema kaugemale pelgalt meetoditest, oskustest ja tehnikatest. Samal aastal nägi päevavalgust ka tema teine raamat "Mastery in Coaching”. Lisaks on Arnold pannud aluse ka uue põlvkonna retriitidele, mis pakuvad vastavalt tellimusele kohandatud retriite eraisikutele ja ettevõtetele. 2015. aastal oli ta kaasasutaja ettevõttes 3811, mille eesmärk on luua ja pakkuda enesearengu ja teadliku muutumise programme ettevõtetele. Ning koostöös konsultandist kolleegiga lõid nad 4-päevase juhtimisalase kogemusprogrammi Leading Tracks, mis leiab aset Ühendkuningriigi, Hispaania, Eesti ja Kanada looduses.

Praegu on Arnold töötamas välja raamidest väljaminevat enesearengubrändi, mille alt on plaanis tuua turule raamatuid, koolitusprogramme ja värskelt loodud sekkumismeetodeid. Kõiki Arnoldi tegemisi juhib kirg toetada muutuste- ja üleminekupööristes eraisikuid ja ettevõtteid.

Millised dogmad on juhtide seas levinud?

"Mina olen vastutav". "Mina kontrollin kõike". "Kõik sõltub minust". "Era- ja tööasju ei tohi segamini ajada". "Pean vait olema ja tööd tegema. Ainult nii saab juhiks". "Pean jõudma tööle enne ülemust ja lahkuma pärast teda". "Kui ma käitun nii, nagu õigeks pean, tehakse mind töölt lahti". "Töö juures ei saa väga aus olla".

Kui juht hakkab teisiti mõtlema, muudab see kogu meeskonda ja kuidas see väljenduks?

"Dogma Detoxis" pole sellist asja nagu "juht". Kõik juhivad ja alluvad. Olukord dikteerib, kes juhib, millal ja kus. Kui tõepoolest on keegi ametlikult juhirollis, tuleks neile kasuks, kui nad suudaks sisemiselt ja väliselt muutuda. See ei sõltu ainult neist, vaid varjatud dogmadest organisatsioonides, selle äriüksustes, osakondades ja meeskondades. Individuaalsed ja kollektiivsed dogmad on tihti seotud ja neist on kerge vabaneda. Vahel on vaja kasutada individuaalset "Dogma Detoxi". Võib juhtuda, et soovitud kollektiivne muutus ei ühti enam üksiku inimese teega. Siis võib "Dogma Detox" pika vallandamisprotseduuri või konflikti asemel aidata mõlemal poolel selgust saada.

Millised juhiomadused on tähtsaimad?

Mitte ükski. Sellepärast ma kirjutasingi oma esimese raamatu "Leadingship" (2011). Tavapärased juhiomadused põhjustavad rohkem kahju kui kasu. Miks? Sest need on dogmaatilised ega võimalda üheski olukorras end ausalt väljendada. Olukorrad muutuvad pidevalt. Miks peaks siis eksisteerima kindel arv juhiomadusi, mis aitaks kõigega toime tulla? Pole ju loogiline.

Kuidas sündis Dogma Detox? 

Dogma Detox™  sündis kui lõbus ja mässumeelne reaktsioon, mis vastandub vanakooli vormellausete ja agressiivselt müüdavate ” Edu Garanteeritud” eneseabi, enese-väestamise, spirtuaalse arengu, coachingu, teraapia ja konsultatsiooni meetoditele. 

Selle loomise peamine kavatsus oli tuletada inimestele meelde, et nad saavad leida oma tõe keset moodsa aja õõnsaid lubadusi ja pöörast infotulva. Teisisõnu öeldes, vabastada end kinnijäämisest jäikadesse reaalsustesse, mida neile on "müüdud”.

Need printsiibid üsna pea kasvasid ootamatult lihtsaks ja kiirelt sekkuvaks meetodiks, mis aitab inimesi, treenereid, coach’e, konsultante, ärisid liikuda lähemale muudatustele, mida nad ihaldavad. Kuidas see töötab? Lihtsalt öeldes, ta imekiirelt paljastab ja vabastab varjatud dogmad, mis on vastutavad muutust takistava kinnijäämise eest.

Dogma Detox™  sekkumismeetod ja printsiibid ei ilmenud üleöö, nad baseeruvad Arnold Timmermani 35 aastasel enese-uurimisel ning 14 aastasel rahvusvahelisel töökogemusel keha-meele heaolu seminaride, juhtimis- ja enesearengu programmide ning retriitide läbiviija, coachi, konsultandi ja terapeudina, toetades inimesi ja organisatsioone muutuste, transformatsioonide ja konfliktide hetkedel. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...