ARSTID: Eesti valitsus soosib elupõletavat eluviisi!

"Hetkel soodustab valitsus hedonistlikku eluviisi ehk soodsa hinnaga alkoholi tarbimist, suitsetamist ja ebatervislikke toitumist," tõdes rahvatervise arst-resident dr Taavi Tillmann visoonikonverentsil "Tervise tuhat tahku".

Pilt: Scanpix

ARSTID: Eesti valitsus soosib elupõletavat eluviisi! (1)

"Hetkel soodustab valitsus hedonistlikku eluviisi ehk soodsa hinnaga alkoholi tarbimist, suitsetamist ja ebatervislikke toitumist," tõdes rahvatervise arst-resident dr Taavi Tillmann visoonikonverentsil "Tervise tuhat tahku".

Arstitudengite visoonikonverentsil "Tervise tuhat tahku" arutlesid medistsiiniüliõpilased ja spetsialistid meie meditsiinisfääri olevikust, tulevikust ja rahastamisest. Muuhulgas räägiti vajadusest suunata rohkem energiat haiguste ennetamisele ning tervislike toitumisharjumuste kujundamisele.

Dr Tillmann rääkis Tallinna TV uudistesaatele, et viimase 20 aasta jooksul on näiteks Lääne-Euroopas tervise kasvust pool tulnud tänu uutele tehnoloogiatele, ravimitele ja operatsioonidele, teine pool aga alkoholi ja ebatervislike toitude tarbimise ja suitsetamise vähenemisest.

Tillmann lisas, et tähelepanust tervisele läheb 99% raviteenustele ja  vaid 1% ennetusele.

"Peame ennetusprotsendi tooma tagasi mõistlikumale tasandile. Mida ja kui palju võiksime maksustada vajab kolm korda mõõtmist ja üks kord lõikamist. Näiteks soola maksustamisel võivad inimesed hakata tarbima rohkem rasva. Seega peaks kõik ebatervislik natuke maksustatud olema, et tarbimist tervislikuma suunas nihutada," märkis Tillmann.

Dr Ivo Valter, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president aastal 1990 tõdes, et tänaste üliõpilaste visioon, probleemid ja mõtted on sarnased 25 aasta taguse ajaga.

"Meditsiin on 25 aasta jooksul teinud tohutu sammu edasi, aga inimene meditsiinis on oma murede ja teemadega jäänud samaks. Muutunud on küll inimeste teadmiste hulk ja tehnoloogia, ent ka 25 aastat tagasi pidasid arstiteadusüliõpilased lugu tervislikest eluviisidest ja võtsid sel teemal sõna," nentis Valter.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Siim Rinken ütles, et seltsi visiooni järgi võiksid maailma terveimad ja õnnelikumad inimesed elada Eestis.

"On palju teemasid, milles võiksime maailmas olla esirinnas. Tegeleme igapäevaselt sellega, et valmistada patsientidele rõõmu. Haigustest paranedes ongi inimesed õnnelikumad. Paljut saab ennetada ja sellesse peaksime rohkem võimalusi ja võimekust suunama," märkis Rinken.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...