1 kommentaari

Peedu

Vasta kommentaarile

Pealkirja lugedes arvasin, et sisu on umbes selline: "Arutelu Merivälja muuli ümberkujundamise üle andis kohalikele lootust, et muulist kujuneks ilus jahisadam, kus meriväljalased jt saaksid oma veesõidukeid hoida".
Kuid artiklist selgub, et ikka ja jälle ollakse kõigele vastu. Kas Eestis on üldse võimalik teha arendust, millele vastu ei sõdikaks? Teistes riikides on linnades kogu mereäär täis nii kohalike kui külaliste paate ja jahte (Helsinki, Stockholm, kogu Horvaatia rannik jne), väga ilus ja romantiline, kõigile nauding vaadata. Meil aga olgu mereäär "unikaalse linnalähedase looduskooslus". Halloo, kui ei meeldi linnas eldada, siis võib ju alati maale kolida, seal on seda kooslust nii et tapab. Linn oma olemuselt ongi nö tsiviliseeritud piirkond, mitte mingi looduskooslus (nagu seda vähe oleks!?).
Kui ise Meriväljale majad ehitasite, siis hävitasite ka ju looduskoosluse, mida mõni karjapoiss ehk nautis, kuhu siis see looduskoosluse mure jäi? Kes aru ei saa, siis see oli muidugi iroonia.

Laadimine...Laadimine...