Astangu asum Haaberstis saab parema bussiühenduse

Alates 1. detsembrist 2019 pikendatakse Haaberstis Astangu asumit teenindavat liini nr 61 Kotermaa peatuseni ning avatakse uus bussiliin nr 62 Väike-Õismäe – Mäeküla. Astangu bussiliiklust soovitakse vaatamata bussijuhtide nappusele aga veelgi parandada.

Pilt: Albert Truuväärt

Astangu asum Haaberstis saab parema bussiühenduse

Toimetaja: Toomas Raag

Alates 1. detsembrist 2019 pikendatakse Haaberstis Astangu asumit teenindavat liini nr 61 Kotermaa peatuseni ning avatakse uus bussiliin nr 62 Väike-Õismäe – Mäeküla. Astangu bussiliiklust soovitakse vaatamata bussijuhtide nappusele aga veelgi parandada.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov sõnas, et linna jaoks on oluline tagada kvaliteetne ühistransport arenevates piirkondades.

"Ühelt poolt on oluline kujundada juba algselt elanikes harjumust liikuda oma uuest elukohast kasutades ühistransporti, teiselt poolt on aga tarvis kriitilist elanike massi, et buss ei sõidaks piltlikult öeldes tühjana. Sellest loogikast lähtuvalt korrastame pidevalt senist bussivõrku, loome uusi peatumiskohti ning tihendame graafikuid. Paraku on aga viimasel ajal olnud omaette faktoriks transpordisektori inimressursi puudus," ütles ta.

Abilinnapea sõnas, et samas piirkonnas on oma järge ootamas ka liin Astangult Ülemisteni, mis tagaks piirkonnas tööl käijatel paremad liikumisvõimalused ning mille avamiseni loodame jõuda järgmisel aastal.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Astangu elanikud on pikalt oodanud paremat bussiühendust ning rõhutanud selle vajadust ka Tallinna Positiivses programmis.

"Haabersti on kasvav linnaosa ning Astangu on koht, kuhu on elama asunud ja asumas rohkelt uusi elanikke. Asumi tänane transpordiühendus ei vastanud enam tegelikele vajadustele ning bussiliini pikendamine ja uue liini avamine on kahtlemata samm õiges suunas," rõhutas Hanimägi, kelle sõnul töötatakse ka teiste liinide avamise nimel Astangul.

Bussiliini nr 61 pikendatakse Astangu peatusest mööda Astangu tänavat Paldiski mnt suunas Kotermaa peatuseni. Nii Kotermaa kui ka Järve haigla suunal lisanduvad Jalami peatused Astangu tänaval ja Kotermaa peatus Kotermaa tänaval. Peatused ja liikumistee Järve haigla ja Astangu peatuse vahel ei muutu. Liini pikendamisest tulenev uus liikumistee osa Järve haigla suunal on Kotermaa tn, Tagala tn, Paldiski mnt ja Astangu tn ning Kotermaa suunal - Astangu tn ja Kotermaa tn. Intervalli säilitamiseks lisatakse liinile täiendav buss.

Bussiliini nr 62 peatused Mäeküla suunal on järgnevad: Väike-Õismäe parkla, Väike-Õismäe, Järveotsa tee, Järvekalda ja Paemurru ning Väike-Õismäe suunal - Paemurru, Moonalao, Kotermaa, Järvekalda, Järveotsa tee, Väike-Õismäe ja Väike-Õismäe parkla.

Liini nr 62 liikumistee Mäeküla suunal kujuneb järgmiseks: Õismäe tee, Paldiski mnt, Mäeküla tn, Paldiski mnt. Liikumistee Väike Õismäe suunal: Paldiski mnt, Moonalao tn, Kotermaa tn, Astangu tn, Paldiski mnt, Õismäe tee. Liini teenindatakse tööpäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti.

Sõiduplaanidega saab tutvuda Tallinna sõiduplaanide veebilehel https://transport.tallinn.ee/.

 

Laadimine...Laadimine...