Austria suusakoondise peatreener teatas ametist lahkumisest

"Kui ma oleksin seda ette näinud, siis ma poleks seda töökohta võtnud," sõnas Austria suusakoondise norralasest peatreener Trond Nystad.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Austria suusakoondise peatreener teatas ametist lahkumisest (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kui ma oleksin seda ette näinud, siis ma poleks seda töökohta võtnud," sõnas Austria suusakoondise norralasest peatreener Trond Nystad.

Austria suusakoondise norralasest peatreener teatas täns ametist lahkumisest dopinguskandaali tõttu, millesse on segatud kaks dopingu tarvitamise üles tunnistanud Austria koondise suusatajat, vahendas BNS. 

Austria politsei viis läbi kolmapäeval mitu haarangut Saksamaal ja Austrias "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu. 

Markus Gandler Austria suusaliidust sõnas intervjuus rahvusringhäälingule ORF, et politsei pidas kolmapäeval kinni Austria suusatajad Dominik Baldaufi ja Max Hauke, kes on nüüdseks vabastatud. 

"Ma ei suuda ennast enam motiveerida, kui sellised asjad juhtuvad," ütles Nystad Norra raadio- ja telekanalile NRK. "Kui ma oleksin seda ette näinud, siis ma poleks seda töökohta võtnud," sõnas ta.

"Need kaks poissi on teinud midagi täiesti ebaseaduslikku," ütles Nystad. "Näha sellest järsku videot, see tekitas minus halva tunde," lisas ta. 

Nystad asus Austria koondise peatreeneri ametisse aastal 2016. 

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

Seefeldis peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei.

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Saksa prokuratuur märkis, et politsei alustas tegevust Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri jaanuarikuise ülestunnistuste peale Saksa televisioonis. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...