Autoettevõtete Liit: politsei kimbutab raskeveokite juhte

"Politsei on veoautojuhte, eriti metsaveo autode juhte, kimbutanud juba terve aasta," nentis Autoettevõtete Liidu direktor Villem Tori.

Pilt: Scanpix

Autoettevõtete Liit: politsei kimbutab raskeveokite juhte (1)

"Politsei on veoautojuhte, eriti metsaveo autode juhte, kimbutanud juba terve aasta," nentis Autoettevõtete Liidu direktor Villem Tori.

Tori selgitas Tallinna TV uudistesaates "Täna+", et kui politsei teostab rutiinset kontrolli, on raskeveokite puhul kõik enam-vähem normis. Olukord muutub aga imelikuks, kui kontrolli tehakse organiseeritult ehk nö reidide korras.

"Neil kordadel tundub, et iga reidis osalev politseinik püüab oma kolleegidele tõestada kui osav ja tark ta on ning kui palju suudab midagi avastada. Palju noritakse näiteks tulede ja klaasimõrade kallal. Politseinike vahel käib konkureerimine ja veokijuhtide peal jõu demonstreerimine. Kõik see on juba natukene liiast."

Tori rääkis, et 1.märtsist 2015 hakkas kehtima määrus, mis võimaldab sõita veolubadega täismassiga 52 tonni. Politsei leiutanud seepeale, et kui juhuslikult on täismassi ületatud kas 80-ne, 100 või paarisaja kilogrammiga, on neil õigus hakata veokijuhti karistama ja seda alates 44 tonnist. "Sel juhul saab veokijuhile määrata eriti raske rikkumise, kuna antud näitaja ületab 20%. Selline käitumine kestis terve aasta."

Tori lisas, et Autoettevõtete Liit püüdis politsei taolise käitumise kohta selgitusi saada. "Lõpuks saatis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium politseile kirja, et määrust on valesti tõlgendatud. Seejärel leidis aga politsei ühe teelõigu Imaveres, kus suurte jõududega demonstreeriti, kuidas on võimalik raskeveokeid kaaluda, dokumente kontrollida ja autojuhte trahvida."

Tori nentis, et Autoettevõtete Liit on mitmel korral teinud politseiametile ettepaneku istuda ühise laua taha ja rääkida teema selgeks, ent siiani pole politseiesindusel selleks soovi olnud.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...