Auvere elektrijaam on sügiseni seiskunud

Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Energiatootmine kuuluv Auvere elektrijaam seiskus ka mai keskpaigas jaama välise soojusvaheti lekke tõttu. Rike sai kõrvaldatud 21. juuniks.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Auvere elektrijaam on sügiseni seiskunud (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Energiatootmine kuuluv Auvere elektrijaam seiskus ka mai keskpaigas jaama välise soojusvaheti lekke tõttu. Rike sai kõrvaldatud 21. juuniks.

Auvere elektrijaam on alates 3. juulist remondis, Eesti Energia plaanib jaama töökorda saada sügiseks, vahendas BNS. 

"Pärast remonti on plaanis teostada plaanipärane hooldus. Elektrijaama plaanime töösse võtta septembri alguses," ütles Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts. 

Luts selgitas, et elektrijaama soojusvahetis on esinenud leke ning praegu toimub uue tehnilise lahenduse paigaldamine selle likvideerimiseks.

Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Energiatootmine kuuluv Auvere elektrijaam seiskus ka mai keskpaigas jaama välise soojusvaheti lekke tõttu. See rike kõrvaldati 21. juuniks.

Seejärel töötas jaam kuni 28. juuni õhtuni ja jäeti planeeritult reservi. 2. juuli hommikul kell 5 käivitati Auvere jaam uuesti ning siis plaaniti see tööle jätta, kuid juba järgmisel päeval läks elektrijaam uuesti remonti.

Juuli algul ütles Luts, et Auvere elektrijaama võimalik leppetrahv General Electricuga selgub järgmise aasta augustis, kui lõppeb garantiiperiood.

Auvere elektrijaama Eesti Energiale ehitanud General Electric on teadaolevalt maksnud Eesti energiafirmale elektrijaama üleandmise hilinemise tõttu 106 miljonit eurot trahve.

Möödunud aasta augustis sõlmisid Eesti Energia ning General Electric kokkuleppe, millega riigifirma võttis elektrijaama opereerimise üle.
Auvere elektrijaam suudab katta üle 25 protsendi Eesti elektritarbimisest, ehk toota aastas 2,2 teravatt-tundi elektrienergiat.

Eesti Energia teatel kompenseerib Auvere elektrijaama 300-megavatine võimsus osaliselt tänavu töö lõpetavaid vanemaid elektritootmisüksuseid, mille sulgemise järel kaob turult ligi 600 megavatti võimsust.

Auvere jaamas saab kasutada kuni 100 protsendi ulatuses põlevkivi, 50 protsendi ulatuses biomassi ehk puiduhaket, 20 protsendi ulatuses turvast ning kuni 10 protsenti põlevkivigaasi.

Elektrijaama ehitusleping sõlmiti 2011. aasta jaanuaris. Auvere elektrijaama ehituse investeering oli kokku 610 miljonit eurot, mis on 28 miljonit eurot väiksem eelarves kavandatud maksumusest.

Auvere elektrijaam ühendati esmakordselt elektrivõrguga 2015. aasta mais ning sellest ajast on jaam tootnud kokku 4,3 teravatt-tundi elektrienergiat. Jaamas oli probleeme tolmufiltri ja õhuheitmetega, mistõttu üleandmine viibis ning General Electric maksis Eesti Energiale leppetrahvi. 2017. aasta augustis lõpetas General Electric Auvere elektrijaamas uue kottfiltri paigaldustööd, mis tagavad, et heitmed on normis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...