AVALIK ARUTELU: Kas Merimetsa tuleks võtta kaitse alla?

Täna kell 17.00 toimub Põhja-Tallinna valitsuse saalis Merimetsa kohaliku kaitse alla võtmise määruse eelnõu avalik arutelu.

Pilt: Scanpix

AVALIK ARUTELU: Kas Merimetsa tuleks võtta kaitse alla? (1)

Täna kell 17.00 toimub Põhja-Tallinna valitsuse saalis Merimetsa kohaliku kaitse alla võtmise määruse eelnõu avalik arutelu.

Merimetsa kaitse alla võtmise algatas Tallinna Keskkonnaamet Pelgulinna Seltsi ja Põhja-Tallinna valitsuse initsiatiivil, eesmärgiga kaitsta metsa lühinägelike linnaruumiliste otsuste eest ning luua tegevusplaan metsa paremaks hooldamiseks tulevikus.

Nii kodanikuühendused kui Põhja-Tallinna valitsus leiavad, et Merimetsal on suur väärtus rohelise "pausina" keset tihedat linnaruumi. Samuti on Merimets koduks ligi 70 linnuliigile ning mitmele looduskaitsealusele taimeliigile.

Avaliku arutelu eesmärk on tutvustada Merimetsa kaitseala loomise lähtealuseid ja plaane ning kuulata ära kohalike elanike ja kodanikeühenduste ettepanekud, milliste tingimustega täiendavalt arvestada. Määruse jõustumisel koostatakse Merimetsa kaitsekava, mille alusel on võimalik astuda konkreetseid samme metsa hooldamiseks ning spordiradade täiendamiseks ja korrastamiseks.

Põhja-Tallinna vanema Karin Tammemägi sõnul on väga positiivne, et Tallinna linnavalitsus linnaosa eesmärki toetab. Kui kaitseala teoks saab, siis tõkestab see Merimetsa läbivate autoteede ehitamist. Merimetsa on Pelgulinna ja Pelguranna elanike jaoks ülioluline sportimis- ja puhkekoht ning see peab nii ka jääma, ütles Tammemägi.

Merimetsa kohaliku kaitse alla võtmise määruse eelnõu kohta saab ettepanekuid, märkusi ning küsimusi esitada kirjalikult Tallinna Keskkonnaameti aadressil Harju tn 13, 10130 Tallinn või e‑posti aadressil keskkonnaamet@tallinnlv.ee kuni 30. jaanuarini 2015. a.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...