Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis

Walmart ei tunnista ega austa miljoneid eri rahvustest ohvreid, kes kannatasid Nõukogude režiimi all, kirjutasid poliitikud Walmarti juhtidele.

Pilt: Scanpix

Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis

Toimetaja: Moonika Tuul

Walmart ei tunnista ega austa miljoneid eri rahvustest ohvreid, kes kannatasid Nõukogude režiimi all, kirjutasid poliitikud Walmarti juhtidele.

Balti riikide poliitikud, sealhulgas kolm Isamaa juhtliiget, saatsid protestikirja USA kaubandusketile Walmart, kutsudes seda loobuma NSV Liidu sümboolikaga särkide müümisest, vahendas BNS.

"Meile valmistab pettumust, et maailma ning USA suurim jaemüüja Walmart ei tunnista ega austa miljoneid eri rahvustest ohvreid, kes kannatasid Nõukogude režiimi all - küüditatud, sealhulgas vanurid, imikud ja lapsed, poliitvangid, teisitimõtlejad, vastupanuliikumises osalejad ja kõik need, kes kaotasid oma elu, tervise või perekonnaliikmed Gulagis või muudes Nõukogude totalitarismi repressioonides," kirjutasid Eesti, Läti ja Leedu juhtpoliitikud oma kirjas Walmarti juhtidele.

Pöördumisega osalenud lisasid kirjale fotod, mis kujutavad sirbi ja vasara, viisnurga ning kirjaga CCCP T-särke.

"Kõige vähemalt väljendab CCCP kirjade ning Nõukogude Liidu embleemidega särkide müük Walmarti online-poodides inimliku sündsuse puudumist," lisasid poliitikud.

Nad meenutasid ka, et suve alguses, enne jalgpalli MM-i Venemaal alustas sporditarvete valmistaja Adidas sama sümboolikaga kaupade müüki, kuid lõpetas selle pärast avalikkuses vallandunud pahameelt.

"Kutsume Walmarti üles demonstreerima korporatiivset vastutustunnet, austama Nõukogude režiimi ohvrite mälestust ning viivitamatult peatama selliste toodete müük," lõpetasid ühispöördumise teinud oma kirja.

Sellele kirjutasid eestist alla Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, justiitsminister Urmas Reinsalu ning Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.

Leedu poliitikutest ühinesid pöördumisegs Isamaaliidu-kristlike demokraatide esimees Gabrielius Landsbergis, seimi liikmed Emanuelis Zingeris ja Radvilė Morkunaite-Mikuliniene ning NATO Parlamentaarse Assamblee Leedu-poolne aseesimees Rasa Juknevičiene. Lätist allkirjastasid pöördumises Euroopa Parlamendi suurima, Euroopa Rahvapartei saadikurühma aseesimees Sandra Kalniete ning samasse saadikurühma kuuluv Krišjanis Karinš.

Laadimine...Laadimine...